Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 43 ПърваПърва ... 3240414243 ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 424
  1. #411
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Свикнала с какво? о.О
    Като изобщо не ме познаваш как въобще би могъл да знаеш с какво съм свикнала?
    Малееей. Тук бих се пошегувал, но …...страх ме хвана.

    Пак питам и вече не само Георги Куров - хранилките ви боядисани ли са изцяло?

    Аз ще ти отговоря след като въпроса не е само към Куров. Моите не са боядисани.

  2. #412
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Ами така е като сте си занемарили форума и не го ъпдейтвате с някоя и друга актуална нова емотикона ...

    А за хранилките виж какво казва производителя относно боядисването

    Цитат Първоначално публикувано от vesboy Виж публикацията
    Производителя препоръчва да се мият с 4%-тов разтвор сода каустик.. или същото можело да се постигне с една таблетка за съдомиална машина, разтворена в 5 лтр вода .

    Maintenance and care of the BeeBox Hive
    The outside surface of the BeeBox Hives should be painted with oil or water based paint to protect them from UV radiation and to ease cleaning. All surfaces of the hive tops, the bottom boards and the feeders should be painted. Painting may be done by brushing, rolling or spraying. Light colours are recommended to be used in hot climates and darker tones in cold climates.
    Polystyrene does not rot, wrap or absorb moisture. Therefore the maintenance of the hive is minimal and the first painting will last for tens of years. Parts soiled by bees can be washed gently by hand, or with a steam washer. Careful steam washing will remove almost all pathogens. If the bee colonies have had major problems with bee diseases the boxes can be disinfected by washing them with a 4 % solution of sodium hydroxide (NaOH). The same can be achieved by washing the hive parts with a solution of dishwasher detergent powder. A solution of one tablet in 5 litres of water is of appropriate strength. Virkon S is a disinfectant widely used in Europe. A 2 % solution of this disinfectant will kill all bacteria and spores of bee diseases when sprayed on pre-cleaned hive surfaces. Virkon S is biologically degradable and is not harmful to bees. The active ingredients are among others potassium monopersulfate 50% and organic acids.
    Всички повърхнини на капака, дъното и хранилките трябва да бъдат боядисани.
    Има и съвети за поддръжката. Аз тях следвам.

  3. #413
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Само външната повърхност е боядисана.

  4. #414
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Ами така е като сте си занемарили форума и не го ъпдейтвате с някоя и друга актуална нова емотикона ...

    А за хранилките виж какво казва производителя относно боядисването



    Всички повърхнини на капака, дъното и хранилките трябва да бъдат боядисани.
    Има и съвети за поддръжката. Аз тях следвам.
    Форума не е занемарен, а собственикът не иска да е толкова шарен. Питал съм няколко пъти. Ако реши ще го направи. Но засега е така.
    Хранилките са ми пластмасови и не бих ги боядисал. Защо? Ще започнат да се напукват, белят и ще създават още по - големи проблеми с плесените и микробите.

  5. #415
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Собственика би трябвало да знае, че целта на емотикона е не да прави форума шарен, а да придаде някаква емоция на поста и тази емоция да стигне до читателя щото просто няма друг начин при липса на личен контакт. Била съм във форум, в който дори и аватари не се разрешаваха, но това са сухарски, супер професионални форуми, където няма шеговити, лековати постове. Сега, ако собственика така иска, ОК - негов форум, негови правила. Аз пък ще използвам все по-често чат емотикони, за да придам някаква 3-измерност на постовете си, но анимираните емотикони са по-достъпни и разбираеми за широката аудитория.

    Както личи от цитата, който съм дала, а и от заглавието на темата, говорим за оригиналните полистиролни хранилки. За тях питам дали за боядисани. Пластмасовите е ясно, че не са.

  6. #416
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Г-н Дончев, сега е моментът да вземем да уведомим уважавания Ни собственик, че имаме участник, достоен да води диалог с него. Не шеговит и лековат, а истински - пълнокръвен и ползотворен.

    П.п. Очарован от съдържанието на предишния пост, да взема да плясна един емотикон, достъпен за широката аудитория -
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #417
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Г-н Дончев, сега е моментът да вземем да уведомим уважавания Ни собственик, че имаме участник, достоен да води диалог с него. Не шеговит и лековат, а истински - пълнокръвен и ползотворен.

    П.п. Очарован от съдържанието на предишния пост, да взема да плясна един емотикон, достъпен за широката аудитория -
    Няма проблем. Телефона му го има някъде във форума. Ако искате по - бързо да му го намерите, то аз ще ви го напиша. Връзката може да стане и на ЛС, но не знам кога ще се получи отговор. Аз, също съм написал едно искане преди три месеца, но чакам. Участникът, ако желае свръзка, ще я уредя на момента. Сега и аз да плясна един, достъпен за широката аудитория.

  8. #418
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Знам ли, не изказваш тайни. Или само на любимци. Ние сме врагове. За нас няма.
    Не сте врагове, но я кажи кой натопи Друмев пред теб с лъжи, защото по времето когато започна да ми звъни, звънеше и на теб и ти изведнъж от нищото си го блокирал, а още и не ти е минало, иначе той нямаше да е баннат завинаги. Някой много ама много е лъгал по негов адрес и се чудя кой ли ще е?

  9. #419
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Баннат завинаги звучи като "прокажен". Ако има грешка, има и прошка. А ако има прошка без вина, още по-добре.

  10. #420
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не сте врагове, но я кажи кой натопи Друмев пред теб с лъжи, защото по времето когато започна да ми звъни, звънеше и на теб и ти изведнъж от нищото си го блокирал, а още и не ти е минало, иначе той нямаше да е баннат завинаги. Някой много ама много е лъгал по негов адрес и се чудя кой ли ще е?
    Няма такова нещо. Никой не го е топил, а и да се получат такива неща ги игнорирам. Аз сам правя преценката си за даден човек. Никой не може да ми влияе. Дори тук имаше случай в който баннах един колега за един месец. Обадиха ми се по от височко и учудващо без да съм си давал телефона. Казаха каквото имат. Казаха, че човека е по - добър от ангел. ОК. Може за вас да е Господ, но за мен като не е. Бана си остана. Друмев си го направи сам. Предупредих го няколко пъти, но лигите излязоха повече от здравия разум и вечерта в която получи бан, напълни форума с несвързани изречения и глупости. Оставих го цяла вечер да си мисли, но уви. Продължи. Направих всичко възможно. И сега както виждаш нямам нищо спрямо него и днес например си "дрънкахме" цял ден във форума оттатък. Разберете го - позволявам всичко, след това трия излишното когато вече всички спите, искам всичко да е в разумните граници, но не обичам да ми се разкарват по главата и когато се получи, винаги е коствало на някой нещо. Това е.

 

 
Страница 42 от 43 ПърваПърва ... 3240414243 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •