Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 43 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 424
  1. #231
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2016
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Има полиоретанова пяна и лепило. За лепене на фибран и стириопор ползвам полиоретанова пяна с пистолет по лесно се дозира количеството на пяната. За предпочитане е да се ползва пистолет пред флакон за еднократна употреба .
    Пяните са монтажна и за лепене става и с двете тази за лепене е за предпочитане.

  2. #232
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Колеги споделете с какво лепило зглобявате кошерите на Paradise Honey
    Аз не знаех, че трябва да се лепят, и сглобих без лепило над 6000 корпуса. Беше голямо бъхтене с чука .... За няколко години експлоатация се разхлопаха (извадиха се от отворите) само 3 или 4 корпуса. Тях вече ги залепих и в момента всичко е наред ......

  3. #233
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз не съм ги лепил моите. Смятам че е излишно това. От 2010 г. до сега никакви проблеми. Ако ще лепиш използвай дърводелски лепила на водна основа . Например С-200 или БИОС 863 от склад на Maxim , на прилични цени от 4-5 лв. за килограм.

  4. #234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Някой забелязал ли е на хранилката перцигласа дали и огънат на 90° или на повече че моя нещо неми харесва как застава.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #235
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Някой забелязал ли е на хранилката перцигласа дали и огънат на 90° или на повече че моя нещо неми харесва как застава.
    Плексигласа добре си застава, но има един малък проблем, който се наложи да го коригирам по всичките си хранилки. При натискане на плексигласа надолу към дъното ограничител за потъването се явява едно затапване на канала, направено от полистирен, но то е много меко и плексигласа лесно го прорязва. В резултат на това процепа отдолу понякога се запушва.

    За да не се случва това, от двете страни на дъното под плексигласа сложих по едни шайби, завити с къси видийки. Така нивото на потъване на плексигласа се ограничава от дебелината на шайбите (около 1.5-2.0 мм).

  6. #236
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Някой забелязал ли е на хранилката перцигласа дали и огънат на 90° или на повече че моя нещо неми харесва как застава.
    И на мен не ми харесва как е огънат. Трябвало е да го огънат още малко, за да стане точно 90 градуса. Въпреки това, няма опасност да излезе пчела.

  7. #237
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Споделете, какви стойки ползвате за финландските кошери. Полистиролните кошери са леки и лесно могат да бъдат съборени от силен вятър, ако не са укрепени добре.

  8. #238
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз не ги вдигам на стойки, те не гният. Отдолу отпред слагам една тухла единична и отстрани още две на крачетата, така с три тухли единични става. Отзад е свободно да се отваря и затваря дъното. Отгоре на капака слагам една тухла да тежи.

  9. #239
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Споделете, какви стойки ползвате за финландските кошери. Полистиролните кошери са леки и лесно могат да бъдат съборени от силен вятър, ако не са укрепени добре.
    Аз ползвам 2 дървени греди, повдигнати на акациеви колове. Дъната на финландските кошери идеално лягат на тези греди. По въпроса с вятъра - ами купих си китайски колани и в момента всеки един мой кошер странично е стегнат с колан.

    Ако искаш да видиш на какви стойки съм сложил финландските кошери, разгледай снимките от албумите на моя сайт. На тях ще видиш закрепването както на полски, така и на финландски кошери: http://mateev.com/bul/apiaries

  10. #240
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Необходимо ли е финландските полистиролни кошери да бъдат боядисвани? Ултравиолетовите лъчи могат ли да ги повредят? В България слънцето е много по-силно отколкото във Финландия. Експлоатационният им срок трябва да е дълъг.

 

 
Страница 24 от 43 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •