Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 43 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 424
  1. #221
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Това е EPS 100. Не го гризат, само си точат зъбите
    Ако не им пречи, не го пипат, но ако решат, че гнездото им е тясно... Пред кошера започва да вали сняг от стиропор, а звука на хилядите "зъбки" се чува дори при затворен кошер.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #222
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Здравейте колеги.Бзех си от финландските кошери със противороевата система. Но неска един от двата кошера рой. Всичко съм изпулнил както е обяснено единствено не направих отводка след акацията.Но нали не е възможно да роят а то какво стана.Не съм мерил решеткатада не би да е по голям размер или да е влязла друга майка от някаде.Какво мислите.И какво предлагате да направя. Благодаря ви

  3. #223
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Колеги никой ли няма мнение по въпроса?

  4. #224
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    Здравейте колеги.Бзех си от финландските кошери със противороевата система. Но неска един от двата кошера рой. Всичко съм изпулнил както е обяснено единствено не направих отводка след акацията.
    Точно тази година това нямаше да те спаси.
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    Но нали не е възможно да роят а то какво стана.
    Противороевата система на финландците е една проста ХР, която не може да ти гарантира спирането на по-дребничка майка.
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    Не съм мерил решеткатада не би да е по голям размер
    ХР е със стандартни отвори и поне аз не съм чувал да има разновидности, но както вече споменах - не всички деца са еднакви.
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    или да е влязла друга майка от някаде.
    Твърде малка вероятност.
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    И какво предлагате да направя.
    Прегледай кошера, за да предотвратиш излизане на други роеве. Премахни маточниците, ако има такива. Ако случайно видиш повече от една новоизлюпена майка, можеш да си направиш отводка/и.

  5. #225
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от sarachilov Виж публикацията
    Здравейте колеги.Бзех си от финландските кошери със противороевата система. Но неска един от двата кошера рой. Всичко съм изпулнил както е обяснено единствено не направих отводка след акацията.Но нали не е възможно да роят а то какво стана.Не съм мерил решеткатада не би да е по голям размер или да е влязла друга майка от някаде.Какво мислите.И какво предлагате да направя. Благодаря ви
    Преди години правих опити да работя по Венер. Преди акацията ограничих майката с ХР в долния корпус. Седмица или две по-късно, майката бе в горния корпус. Направих ротация и отново поставих решетката. След време, майката отново бе горе. Това се случи само с един от трите ЛР кошера, но ме отказа както от Венер, така и от ползването на ХР.

  6. #226
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Благодаря ви колеги и аз си мислех че може да е била по малка и да е преминала.Ще ги прегледам. То тогава няма смисал от тази рамка като не работи.Благодаря за отговорите.

  7. #227
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    21
    Дали рамката ти е виновна или ти грешиш някъде.Може би трябва да се запиташ защо твоите майки преминават през х.р.

  8. #228
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Поправка колега една майка мина. И ме съмнява да е старата.Като ги прегледам ще разбера.

  9. #229
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Колеги споделете с какво лепило зглобявате кошерите на Paradise Honey
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  10. #230
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Аз ги лепих с полиуретаново лепило. На един забравих да сложа и като гледам няма разлика в кратката им експлоетация.

 

 
Страница 23 от 43 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •