Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 40 ПърваПърва ... 30383940
Резултати от 391 до 392 от общо 392
    Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Тази рамка на сн. 4 и 5 готова ли е купена или вие сте я правили?

Мрежичката на сн. 6 много ми харесва, от какъв материал сте я направили?

Моите дъна са леко по-различни, може би заради модела кошер. Този с червените капак, хранилка и дъно изглежда страхотно като цветова комбинация, но според статия, която четох за зрението на пчелите, те не различават червения цвят, за тях той в чисто черен. Пчелите виждат най-добре цветове с къса дължина на вълната - оранжев, син, зелен, ултравиолетов, жълт, като от тези цветове различават най-добре ултравиолетовия, а най-зле - пчелно жълтия. Дори белия за нас цвят те го виждат различен, когато са използвани различни бели бои.

Тази статия имам предвид
    Този пост е редактиран от Sylvie; 11.07.2018 в 23:11. Причина: допълнение

Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Миналата неделя поставих хранилките и налях инвертиран сироп. Бях забравил, че една от хранилките на финландските полистиролни кошери бе пробита от мравки. Около час след наливането на сиропа забеляза, че едни малки черни мравки се бяха подредили в редица до струята апиинверт и пиеха. Това ми направи впечатление и благодарение на това, забелязах, че по-голямата част от сиропа бе изтекъл. Имах късмет, че времето бе хладно и не бе станало нападение. Явно, българските мравки са по серд от финландските.

Страница 40 от 40 ПърваПърва ... 30383940

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •