Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 43 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 424
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Полистиролните кошери финландски ли са или полски? Финландските са дебели 40мм, а полските само 25мм
    Аз от полските имам с 5 см дебелина

    Илиев
    А някой правил ли е някаква статистика/наблюдения как се развиват семействата през пролетта в полистиролните кошери спрямо дървените?....според мен през ранната пролет дървените по-добре се затоплят от слънцето през деня, особено ако са боядисани с по-тъмен цвят, и се съответно се подгрява и повече семейството вътре в кошера, парите нямат никакво значение - кой кошер е най-добър за нашата географска ширина - тва е въпросът!
    Който е закупил полистиролни или пластмасови кошери е оставил дървените, има доста изписано по тази тема, по трудно е за човек да ги приеме като нещо по добро, психика. Другото е, че по три годишната програма само дървени можеш да закупиш и при въпрос преди 3 год , защо само дървени, ми отговориха от министерството, че така са решили, за да подпомогнат отрасъла дървообработване.

  2. #292
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Полистиролните кошери финландски ли са или полски? Финландските са дебели 40мм, а полските само 25мм
    Полски, ЛР. В интерес на истината стандартният ЛР е точно с 25 мм дебелина на стените. И аз си харесах първоначално финладските, но фактът, че полските са окантовани с пластмасови лайсни взе превес. Слепването с прополис е незначително ( при разлепване се чува само едно "Цък"). А при мен прополис - дал господ. Като си спомня при дървените какво напъване беше... А това, че полистиролните са значително по-леки си е голям плюс.

  3. #293
    Моите полистиренови са производство на Lyson. Тези, които съм показал на 22 стр. в тази тема и дебелината им е 35 мм.

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Моите полистиренови са производство на Lyson. Тези, които съм показал на 22 стр. в тази тема и дебелината им е 35 мм.
    Колко плати за тях?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  5. #295
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Колко плати за тях?

    Фараровите корпуси по 25 лв. ЛР корпус по 35 лв. Мрежесто дъно - 37 лв и капак 28 лв. Толкова съм плащал на дистрибуторите им в България. Поляците и румънците ги продават по-евтино, но поляците категорично отказаха да продават на мен. Румънците казваха да търся българските дистрибутори и ако те не ми доставят каквото ми е нужно, тогава те ще се опитат. Последната доставка ми я направиха от Румъния. Това е техния сайт http://www.apis-blaj.ro/ . Има каталози с цени. При българите я няма тази екстра.

  6. #296
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Каталог с цена вече няма да има никъде, освен ако самия дистрибутор не си изработи някъв прекрепен лист към каталога с кода на продукта и цената.... Относно полистиролните на LYSON отглеждам пчели в 5 такива, но опит с тях все още нямам, харесва ми това че са окантени с пвц и не залепва прополис, леки са и никога не биха се деформисали като дървените. 2015/2016 имах един и наистина иззими много добре...

  7. #297
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Ще мзема да си купя един та да видя, по-добри ли са от мойте с дебелина 4 см.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #298
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Моите полистиренови са производство на Lyson. Тези, които съм показал на 22 стр. в тази тема и дебелината им е 35 мм.
    Дебелината на стените наистина се води 35 мм, но по средата на всяка страна има участък с дебелина 25 мм. Площта му заема малко повече от 50% от общата и именно той е определящ при топлоизолаирането. Останалото се явява просто арматура.

  9. #299
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2016
    Мнения
    4
    Здравейте колеги.
    Аз от 2год. Си произвеждам кошери от EPS стерйопор. Занимавам се професионално със топло изолация.
    Поради познанията на материята-стерйопор реших да пробвам.Резултатите са уникално добри.Стерйопора трябва да е минимум 50кг. На кв.м
    Рязането на стерйопора трябва да се извършва само със подходящите машини и ще установите ,че не заклейват корпусите,защото прилягат плътно.
    Пожелавам успех на всички колеги.

  10. #300
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2014
    Мнения
    15
    Цитат Първоначално публикувано от Гали Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    Аз от 2год. Си произвеждам кошери от EPS стерйопор. Занимавам се професионално със топло изолация.
    Поради познанията на материята-стерйопор реших да пробвам.Резултатите са уникално добри.Стерйопора трябва да е минимум 50кг. На кв.м
    Рязането на стерйопора трябва да се извършва само със подходящите машини и ще установите ,че не заклейват корпусите,защото прилягат плътно.
    Пожелавам успех на всички колеги.
    Къде е този eps с плътност 50 кг?

 

 
Страница 30 от 43 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •