Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 454
  1. #51
    Колега аз си поръчах от същата фирма оцетна,мравчена и оксалова кисилина и ми ги пращат с Спиди,утре са при мен!Кои ти каза че куриерите не носят такива пратки!?

  2. #52
    Ами те колега.Естествено първо и звъннах и те ми казаха че куриерските фирми не приемали такъв тип стоки.Изредиха ми няколко продукта,само глицерина запомних които може но киселините не,най вече заради миризмата и тогава опасноста разливане и т.н..Но щом ти си поръчал и ще ти ги пратят по Спиди утре пак ще звъня.

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Здравейте!Нов съм в пчеларството,от една седмица съм се задомил с 4 кошера!Но днес забелязах на прелките на 2 от кошерите бели петна.Това признак ли е за нозематоза?Трябва ли вече да съжелявам че,се доверих изцяло на човека от който ги закупих?

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Бели петна не са признак за нозематоза.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Диарията(нозематозата) се вижда много лесно, даже ако се стане за 10 мин. пред кошера, ще се видят и пчели дрискащи на пожар.При преглед, същите диарични петна ако ги има и по рамките и питите, значи има някакъв проблем.

    Тук е момента да питам и аз за нещо: Имам резервоар 4 тона, от който родителите ми си поливат всеки ден или през ден-два градината...ползвам го и за водопой на пчелите, понеже водата се сменява и е прясна. Та, възможно ли е периодично да сипвам някакво количество йод в резервоара, което да води и до профилактична дезинфекция на кошерите ми....па и на тези на комшията ?

    Принципно, пчелите се мръщат на Нозестата, заради йодните миризми, та се страхувам, да не ги изгоня от свеж и сигурен водоем.
    Та, моам ли да фъргам по малко йод на теа 4 тона вода....и по колко, че да си не изгоним, барем мойте пчели?
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #56
    Та, моам ли да фъргам по малко йод на теа 4 тона вода....и по колко, че да си не изгоним, барем мойте пчели?
    На комшията кучета ги яли. :D :D :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    бе той, кумшията, пчелар-софиянец...ретко иде и основно за ваденйе... wink;
    ...ма си мислех, че йода мирише гадно на болница, та ако фръгам по малко, моам и да постигнем неква целогодишна хигиена wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Румене, ако имаш от старите сребърни пари и не ти свидят , хвърли няколко в резервоара и приключваш с микробите а бе става (светена вода) :D
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2013
    Мнения
    11
    Колеги,този препарат "Нозестат" с свободно ли се продава в аптеките или трябва рецепта?Има ли на българския пазар по добри лекарства,които да се продават?

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    След отварянето на един кошер, намерих 4-5 кафяви петна по дрехите ми.
    В следващото отваряне прегледах внимателно питите кошера и прелките и никъде не видях да има петна.
    Дали са болни?

 

 
Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •