Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 46 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 454
  1. #271
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз купувам химикали от Алианс - Шумен http://www.alians-him.eu/. Всички химикали са със сертификати, не съм имал проблеми с качеството. Витамин С е с фармацевтично качество на цена 18лв. с ДДС за 1 кг с произход Китай. Имам и сертификат, но не мога да качвам снимки и файлове в момента във форума. Давам захарен сироп 1:1 с мравчена киселина, сега пробвах и с витамин С за да сваля РН. При мен водата е много твърда и чистия сироп е с 7-8 РН. На 25 кг. захар слагам 7-8 мл МК 85 %., а вит. с на 25 кг. захар 25 гр., водата не я слагам в сметките, и при двата случая РН се сваля до 4-5. И двата сиропа пчелите си дръпнаха без проблем.

  2. #272
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Аз купувам химикали от Алианс - Шумен http://www.alians-him.eu/. Всички химикали са със сертификати, не съм имал проблеми с качеството. Витамин С е с фармацевтично качество на цена 18лв. с ДДС за 1 кг с произход Китай. Имам и сертификат, но не мога да качвам снимки и файлове в момента във форума. Давам захарен сироп 1:1 с мравчена киселина, сега пробвах и с витамин С за да сваля РН. При мен водата е много твърда и чистия сироп е с 7-8 РН. На 25 кг. захар слагам 7-8 мл МК 85 %., а вит. с на 25 кг. захар 25 гр., водата не я слагам в сметките, и при двата случая РН се сваля до 4-5. И двата сиропа пчелите си дръпнаха без проблем.
    Супер! 18 лева е идеална цена!
    Не знам защо използваш МК, но вярвам, че ще обясниш
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #273
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Примавет използват в техния препарат " Нозестат " Мравчена киселина, от там се водя. Със същия успех може да се сложи и Оксалова, Лимонена или др. за да се свали рН до 5. Аз изпарявам ОК след като се излюпи пилото и затова в сиропа ползвам друга киселина. Всички важни съставки за пчелите в прашеца наречени аминокиселини вършат същата работа - Лизин, Треонин или Метионин са едни от незаменимите, могат да коригират рН, но не трябва да се слагат в големи количества. Затова остава МК, ОК и ЛК. Според сертификата на Вит. С , рН му е 2.36.

  4. #274
    Наблюдател
    Регистриран
    15.08.2015
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    pleven
    Колеги, днес бях при ветеринара и го питах за препарат за профилактика на нозематоза, препоръча ми Baycox 2.5ml. Някой ползвал ли го е?

  5. #275
    Аз съм ползвал срещу Кокцидиоза при зайците. Много е ефикасен. Ама зайци и пчели нямат нищо общо, както и нозема и кокцидии, освен че са чревни паразити.

  6. #276
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански
    В началото на темата, колега беше писал ,че Байер пускат продукт за пчели с това име.

  7. #277
    Темата е от 5 години. Извинявам се че съм забравил какво пише в началото.

  8. #278
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански

    Тези дни останах свободен и препрочитам форума, та затова ми е познато. Аз също съм ползвал продукта за други животни и ми направи впечатление съвпадението на имената.

  9. #279
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Г.Росица,Севлиево
    Колега,миналата година по това време изхвърлях пчели от хранилката в големи количества/около 4 супени лъжици/от мястото за вземане на сиропа.16 семейства с купени майки не презимуваха,2 бяха сменени при освобождаването им/тези си презимуваха без проблем/.Други 2 презимуваха като едната до юни поддържаше 1 рамка с пило и я изхвърлих.Сезонът при мен започна юни месец със сироп със SB3.Събирам прашец и преди SB3-то получавах 200гр прашец на ден от пчелина за 24ч.На 8ят ден количеството на прашеца се увеличи до 1200 гр.Семействата започнаха да градят и аз си спомних ,какво е да имаш силни кошери.Мед не съм продавал,няма и да продам основно да не прекарам някой с някоя голяма партида/той не е виновен заради моите простотии/.Сега са на сироп с витамини и йод,няма умрели по хранилките.Нещата се стабилизираха.Мислете как нещата,които не би следвало да са в стоковата продукция да не попадат там.Ноземата по същество е амеба,която пречи на усвояването на хранителните вещества в червата.Проблемът се получава,когато заразата стигне до майката/или както при мен си купиш заразени майки/,защото майката не прави очистителни облитания.Това автоматично я превръща в постоянно огнище на зараза.Добър продукт е сулфагванидин ,но го няма в хуманните аптеки.Моят съвет е смяна на на майките и тази сироп ,с който третираш да не се центруфугира и да не попада на пазара.Извади рамките напролет.

  10. #280
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Михаил Димов Виж публикацията

    Ноземата по същество е амеба...
    Всъщност е микроспоридий, амебозата е друго заболяване при пчелите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 28 от 46 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •