Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 46 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 454
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еми какво да дрискат - червено ли? Що за въпроси задаваш.
    Кафяво, задавам въпроса защото се чудя дали са преяли с прашец или е нещо друго.
    Като няма какво да кажеш по добре не казвай нищо.

  2. #212
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Вчера след 17:00 посетих пчелина и аз забелязах доста изпражнения по прелки и капаци. Мисля си че лошото време 3-4 дена не са излизали да акат и затова.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мисля, че разбрах какъв е проблема. След ротацията пчелите са се качили в бившия 1ви корпус където е останал по малко рапицов мед с лошо качество.
    Днес реших да надраскам венците и видях че почти са го преработили и насели в крайните пити. Вчера и днес всичко си е нормално.

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Някой може ли да ме насочи от къде да намеря нещо да прочета за
    Nosema ceranae

  5. #215
    Ако ти помага.Можеш да си го преведеш с https://translate.google.bg/?hl=bg
    http://entomology.ucdavis.edu/files/147621.pdf
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  6. #216
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    1 кг Витамин C са 10000 таблетки. Това ще ти стигне за 1000 кг сироп. 30 лева на тон сироп...не е много.
    Като ще го смятаме в грамове... 1 грам Витамин C се слага на 1кг сироп.

    Дамяне, а колко е достоверна тази информация? Защото аз мислех да слагам нещо от сорта на 1 до 2 МИЛИграма на кг сироп (взех го от някакво проучване), тези количества, които цитираш ме стряскат малко...

    мерси

  7. #217
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kubio Виж публикацията
    Дамяне, а колко е достоверна тази информация? Защото аз мислех да слагам нещо от сорта на 1 до 2 МИЛИграма на кг сироп (взех го от някакво проучване), тези количества, които цитираш ме стряскат малко...

    мерси
    Излючително достоверна. Не се сещам, да съм виждал изследване с по-малко от 1гр/кг, но сигурно има някое. Давам по 2 грама / кг, но не си заслужава да се дава повече въпреки, че има информация за добри резултати. Говорим за цена/ефект, все пак всичко опира до пари и трябва да се търси максималния ефект.
    Специално за ноземата - просто няма шанс при 2 грама/кг.
    Действа по 3 начина:
    - Благоприятна среда за бактерии ест. врагове на ноземата
    - Неблагоприятна среда за развитие на ноземата
    - Повишено тегло на пчелата(вителогенин/протеин/мастно тяло/хипофарингиални жлези).

    Сещаш се какво е влиянието на тези 3-те върху успешното зимуване, а и върху добивите през активния сезон. Качени са изследванията, можеш да ги провериш.

    Направих 2 клипа за колега и трябва да ти стане ясно от тях, щом си запознат с темата.

    https://www.youtube.com/watch?v=kJgjXdWriO0
    https://www.youtube.com/watch?v=C3SVMwULa08
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #218
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Arrow

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Излючително достоверна. Не се сещам, да съм виждал изследване с по-малко от 1гр/кг, но сигурно има някое. Давам по 2 грама / кг, но не си заслужава да се дава повече въпреки, че има информация за добри резултати. Говорим за цена/ефект, все пак всичко опира до пари и трябва да се търси максималния ефект.
    Специално за ноземата - просто няма шанс при 2 грама/кг.
    Действа по 3 начина:
    - Благоприятна среда за бактерии ест. врагове на ноземата
    - Неблагоприятна среда за развитие на ноземата
    - Повишено тегло на пчелата(вителогенин/протеин/мастно тяло/хипофарингиални жлези).

    Сещаш се какво е влиянието на тези 3-те върху успешното зимуване, а и върху добивите през активния сезон. Качени са изследванията, можеш да ги провериш.

    Направих 2 клипа за колега и трябва да ти стане ясно от тях, щом си запознат с темата.

    https://www.youtube.com/watch?v=kJgjXdWriO0
    https://www.youtube.com/watch?v=C3SVMwULa08

    Мерси,


    Доклада, който четох беше полски, те слагаха по 1.8 МИЛИграм на кг. сироп, освен ако не е печатна грешка де...

    Както и да е, доверих ти се и хакнах по грам на килограм (), към 3-те действия по-горе можеш да добавиш и четвърто: понижава/регулира рН-то (нали е Аскорбинова Киселина все пак).
    Досега сиропа ми беше около рН=8.0, след слагане на Вит Ц на прах (гр/кг) падна на 4.6!


    п.с. прикачам и въпросния доклад.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  9. #219
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kubio Виж публикацията
    Мерси,


    Доклада, който четох беше полски, те слагаха по 1.8 МИЛИграм на кг. сироп, освен ако не е печатна грешка де...

    Както и да е, доверих ти се и хакнах по грам на килограм (), към 3-те действия по-горе можеш да добавиш и четвърто: понижава/регулира рН-то (нали е Аскорбинова Киселина все пак).
    Досега сиропа ми беше около рН=8.0, след слагане на Вит Ц на прах (гр/кг) падна на 4.6!


    п.с. прикачам и въпросния доклад.
    Това е едно от изследванията по които се водех
    Грешка е, виж предишния абзац(2g/kg Herbert et al . (1985))
    Ако целта ти е ноземата, свали pH още(на око до около 4). Ако искаш дори можеш да измериш колко е на запечатания, защото като го смесят с нектар и се покачва. Вчера чистия сироп беше около 6.5-7 и разликата идва само от водата.
    ЖОКЕР: Пробвай с целогодишно
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #220
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ... Ако искаш дори можеш да измериш колко е на запечатания, защото като го смесят с нектар и се покачва. Вчера чистия сироп беше около 6.5-7 и разликата идва само от водата.
    ЖОКЕР: Пробвай с целогодишно
    Дамяне,

    извинявай, ама днес загрявам доста бавно... може ли да перефразираш цитирания текст, че да го разберем... важи и за жокера

    мерси

 

 
Страница 22 от 46 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •