Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 46 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 454
  1. #41
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Дадох първа доза захарен сироп / 1:1/ с добавка по 5 см3 нозестат на литър сироп....прави ми впечатление че пчелите вяло свалят сиропа/по 300 мл на силно и по 100 мл на слабо семейство /......за 24 часа няма семейство което да е сваливо всичкия сироп от хранилката.....бихте ли споделили впечатления и мнения?!
    Не се къхари , принципно сега им е нужно и време през което да си затоплят сиропа преди да почнат да го "свалят".Всичко ще се нареди.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    6

    Нозематоза профилактично третиране

    Нозематоза профилактично третиране сега,дайте съвет с какво и как,още е рано за сироп.

  3. #43
    Цитат Първоначално публикувано от йо-йо
    Сложи ги в празен кошер и ги дезинфекцирай ,с оцетна кесилина във форума е описано как става.
    А мравчена киселина ще свърши ли същата работа?

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево

    Re: Нозематоза профилактично третиране

    Цитат Първоначално публикувано от vivabg
    Нозематоза профилактично третиране сега,дайте съвет с какво и как,още е рано за сироп.
    20мл. йод-1л.вода,смесваш и напръскваш рамките отгоре,това за 20 семейства,ако сам те разбрал правилно,и ако нямаш Нозестат.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Re: Нозематоза профилактично третиране

    Цитат Първоначално публикувано от vivabg
    Нозематоза профилактично третиране сега,дайте съвет с какво и как,още е рано за сироп.

    Във питките,на килограм 12капки йод.Във поилката(имам бидон 60л) по 20млл.

  6. #46
    Благодаря колеги,но аз незададох правилно въпроса.Имам пити с мед от загинали семейства и искам да ги използвзм.Колегта йо-йо отговори на такъв въпрос че те трябва да се третират с оцетна киселина.А моят въпрос е,може ли да ги дезинфекцирам с мравчена киселина а не оцетна защото оцетна ненамирам а имам първата.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Не. С мравчева не става. Оцетна има тук http://www.valerus-bg.com/index_bg.php

  8. #48
    Цитат Първоначално публикувано от salash
    Не. С мравчева не става. Оцетна има тук http://www.valerus-bg.com/index_bg.php
    Колега би ли казал каква е технологията и дозировката?

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    http://pchelari.com/forum/viewtopic....er=asc&start=0 Тук е описана технологията и пропорциите. От всякъде трябва да е плътно затворено и внимавай да не вдишаш от киселината.

  10. #50
    Цитат Първоначално публикувано от salash
    Не. С мравчева не става. Оцетна има тук http://www.valerus-bg.com/index_bg.php
    Благодаря колега,взех киселина от фирмата на която ми прати сйта.Купих си два литра които биха ми стигнали да третирам питите по описания начин,НО снощи видях че съдържанието на едната туба(рзфасофките са по 1 л.)е станало на камък.Въпросът ми е можели да се ползва ако го разтроша в някакъв съд и евентуално да добавя малко вода?Проблемът е че куриерските фирми не превозват такъв тип стоки и няма как пак да си взема,аз съм на 180 км. от София.Тази ми я купи приятел който имаше път към моето село,а и ми се оплака че му усмърдяло колата доста добре пък е пътувал с детенцето си.Зтова няма как пак да поискам такава услуга.Ще съм благодарен на всеки колега които има малко повече познания по химия да даде съвет.

 

 
Страница 5 от 46 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •