Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 454
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    тези дни времето се оправя,правиш питки пудра захар и мед и слагаш от нозестата както е описано.мисля че се даваше 3–4 пъти през 3–4 дена за сиропа.на питки не знам как е

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Към лекарството си има упътване. Спазвай строго указанията, че иначе става беля.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Немога да разбера аз ли не търся правилно или няма нищо писано за Нозема Церана? Ако знаете някакъв източник моля споделете.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ползвай сайта на руското "Пчеловодство"
    Доколкото си спомням в някой от броевете от 2011г. имаше интересна статия по темата.Ако не я откриеш пиши на лични ще я потърся.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    7
    Здравейте. Имам един малък въпрос тъи като съм начинаещ пчелар. Препоръчаха ми да третирам профилактично пчелните семеиства с "Нозестат" понеже диста хора от моя краи се оплакват от нозематоза. Но проблема ми е с дозирането и третирането казаха ми да направя воден разтвор и да напръскам върху рамките а на опаковката пише да се разтвори в подхранващия сироп. Можете ли да ми кажете дали е възможен вариянта с напръскването върху рамките и каква концентрация трябва да е разтвора.

  6. #26

    ТРЕТИРАНЕ ПРОТИВ НОЗЕМАТОЗА

    Някой ползвал ли е препаратът "Нозевит"?Какви наблюдения имате и какво количество на пчелно семейство се дава,когато е в сироп?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Копирам директо от полски сайт.Дано ти е полезно.Дозировка и способ применения препарата Нозевит:
    "Нозевит добавляем в сахарный сироп (1:1), в пропорции 3 мл препарата na 1 литр сиропа. Пчелиным семьям даём двукратно 1/3 литра готового роствора с промежутками 10 дней весной и осенью.
    В исключительных случаях (семьи сильно зараженые ноземотозом) подкармливаем 4 раза через каждые 4 дня по1/3 литра роствора.
    Роствором препарата с сахарным сиропом можно также опрыскивать пчелосемьи либо поливать в улочки на пчёл сидящих на сотах. Замечено, что опрыскивание действует более эффективно."
    http://bartnik.pl/_old/lang-ru/onas/...by-sporowcowej
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Днес получих информация, че следващата седмица "Байер" пуска на българския пазар препарат против нозематоза(вкл. и за нозема церана) с наименование "Байкокс". Приблизителна цена за 20 мл. разфасовка - 7 лв. Препаратът е разрешен за употреба в РБ.

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Днес получих информация, че следващата седмица "Байер" пуска на българския пазар препарат против нозематоза(вкл. и за нозема церана) с наименование "Байкокс". Приблизителна цена за 20 мл. разфасовка - 7 лв. Препаратът е разрешен за употреба в РБ.
    Сигурен ли си за името. Защото от години се продава препарат с такова име, но е за борба с кокцидиите. А тези паразити, не засягат пчелите, поне до колкото е известно.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Информацията ми е от управителя на ф-ма "Гергьовче" - може би най-големия дистрибутор на ВМП в България. Но нека почакаме.....след вторник ще видя и ще "пипна" препарата с ръцете си .....Ще информирам допълнително....

 

 
Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •