Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 46 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 454
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    На румънски е.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #12
    Дадох първа доза захарен сироп / 1:1/ с добавка по 5 см3 нозестат на литър сироп....прави ми впечатление че пчелите вяло свалят сиропа/по 300 мл на силно и по 100 мл на слабо семейство /......за 24 часа няма семейство което да е сваливо всичкия сироп от хранилката.....бихте ли споделили впечатления и мнения?!

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Студено е. Няма 10 градуса дневна температура. Пчелите почти не се качват в хранилката.

  4. #14
    Здравейте колеги!
    Ако може да ви задам няколко глупави въпроса относно ползването на нозестат.
    Инетересува ме дали пречи нещо ако в сиропа съм добавил стартовит и добавя и нозестат?
    Интересува ме и това , че пише да не се комбинира с препарати от друг характер , а ако съм сложил ленти предварително , дали е проблем , понеже и лентите съдържат препарат , а пише за нозестата ,че елементите му могат да станат реактиви при определени комбинации с други медикаменти!
    Благодара ви предварително за коментарите.
    Поздрави!

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Това не са глупави въпроси,защото и мен изрично ме предупредиха,да не го смесвам със нищо!!!
    Но така и не остана време да разбера,защо - сега гледам съставките на стартовита и нозестата предполагам,че не е проблем,може би с мравчената киселина при неизвестни нам комбинации да направим беля.


    п.п.та и мен ме интересуват тези въпроси!

  6. #16
    Днес ходих във Ветеринарната аптека да попитам по въпроса за Нозестата и лентите и Стартовита като комбинация.След дълги обяснения от моя страна , еле бре ме разбраха , и ми обясниха , че смесването със стартовита не представлява опасност, но ако лентите са вътре , е добре със нозестата да се третира две седмици след поставяне на на лентите.Активните вещества казаха ми за две седмици се изпарявали от лентите и така.Не зная дали е вярно или не , ще помоля пак някой по запознат който вече е пробвал за адекватно мнение.
    Поздрави!

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Заболяване от нозематоза

    Колеги моля за съвет аз съм ос Самоков,обл.София.
    Имам три кошера днес 16.03.2012г. при прегледа се останови че са заболели от нозематоза.Какво да правя

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Любче единственото лекарство за нозематоза в Б-я. е ноземастат третираи снего, въпреки аз му нямам много доверие.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Относно

    Колека днез си купих нозестат,но кълбото още е стегнато, а кошерита са целите в петна

 

 
Страница 2 от 46 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •