Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 49 от общо 49
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    EnchevEG cool;

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Разцепи.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    До EnchevEG,не разбеах за кого става въпрос дали е селянин,за автора на книгата Старо Злато-Делчо Мерджанов, илиза друг човек става въпрос. wink;

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    44
    Цитат Първоначално публикувано от EnchevEG
    dachkov

    "А той ми отговори: "пчела в сандък? Това не можа да бъде!"

    Има един тип хора, които са особено популярни в комплексираната ни държавица. Така наречените ПСЕВДОИНТЕЛЕКТУАЛЦИ. Основната характеристика на този екземпляр е: ЧЕТЕ МНОГО, МИСЛИ МАЛКО.

    Изказването на някакъв ИДИОТ от преди повече от 100 години - лепнато ми тук, като някакъв вид препратка към темата КЕРАМИЧЕН КОШЕР... сравнявайки ни с него, по ниво на недалновидност - е направо тъпотия. Ти да не си от КЕРАМИЧНИТЕ КРАТУНИ сътворили това чудо?!

    "А той ми отговори: "пчела в КОВЧЕГ? Това не можа да бъде!"

    Както писах в предният коментар - кошерът Дадан-Блат е измислен с идеята за ПРАКТИЧНОСТ, а не с ИДЕЯТА ДА СЕ ПЛАСИРА КАТО ПО ЕСТЕСТВЕН ЗА ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО от ТРЪВНИТЕ КОШЕРИ.

    Разликата между този СЕЛЯНИН отпреди 100 години и мен - най-вероятно е в колосалната разлика на информираността ни, както по въпросите за Пчелите, така и по други въпроси от научно естество. Ние не отричаме КЕРАМИЧНИЯТ КОШЕР, като вероятно място, където ПЧЕЛИТЕ МОГАТ ДА ЖИВЕЯТ, ние го ОТРИЧАМЕ, КАТО ПО-ПРАКТИЧНО СРЕДСТВО ЗА НАС ОТ ДЪРВЕНИЯТ ВАРИАНТ и КАТО ОЩЕ ПО-ЛОШО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ ОТ ГЛЕДНА ТОЧНА НА ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО.

    Когато тези СЕЛЯНИ са ВЪВЕЖДАЛИ ДЪРВЕНИТЕ САНДЪЦИ в БЪЛГАРИЯ вече е имало практичен опит по отношение на тях. А в нашият случай, някакви НЕНОРМАЛНИ ШАРЛАТАНИ, които ПЧЕЛА НЕ СА ВИЖДАЛИ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ, направили КОВЧЕГ, без дори да го изследват достатъчно дълго време, преди да го предложат на пазара.

    Защо отричаме БЪЛГАРСКО ЛИ?! Не е ли очевидно?!

    Charles Dadant е бил един много ЗАПАЛЕН ПО ПЧЕЛАРСТВОТО ЧОВЕК, чиито живот е бил отдаден на него. Тук някакви НЕНОРМАЛНИЦИ, без КАПКА ПОЗНАНИЕ ПО ПЧЕЛАРСТВО, ни пробутват ИДИОТСКИ ТИП КОШЕР, без дори да са изследвали - ТИПИЧНО ПО БЪЛГАРСКИ.
    No comment ,Мунчо.

  5. #45
    Темата е доста замряла. Някой иска ли да сподели отзиви за тях? Вече минаха почти 2 зими от тогава.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    А някой дали има, въобще такива глинени кошери.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз съм в дилема дали да не си взема един керамичен лежак с две кръгли прелки в двете тесни страни за да вкарвам шиша за агнето. Дъното да е с 1/3 мрежа и да издържа на висока температура. Пълненето с жар... нямам технология още. Можеби с лопати!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    А някой дали има, въобще такива глинени кошери.
    Няма. Вече сме на етап кошер с чучур отдолу.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #49
    Е нали уж имаше голям интерес към тази невероятна иновация. Нали в тях пчелите не боледували, ако пчеларите от района на Странджа бяха си купили такива, сега нямаше да плачат.......или пък не.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •