Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 54
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Като прочетох темата ми изкача една идея как Държавата с малко парични средства може да помогне много на пчеларите. А тя е да спонсорира пчеларите примерно с над 10 броя регистрирани кошери с по един Ентеров апарат или на Никот.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    И аз това щях да предложа, ама пише че е Сръбски, а човека пита за Германски
    Ти сега недей гледа "точно" какво им пише на сайта, това че са сложили "дърводелската марка" - Techtron DOO, Serbia на Йентеровият апарат, както и на още една камара продукти на сайта им(дори и на китайското бамбуково перце за пренасяне на ларвички), то това е или пропуск на Пламен или на Ивайло, или са възложили на "бабето" дето продава да им поддържа сайта... Предполагам, че повечето неща ги купуват от тая сръбската фирма и затова са им шляпнали тая марка, но няма как специално Йентеровият апарат да е сръбски.
    Вгледай се внимателно в детайлите, ако отидеш на място погледни от вътрешната страна на капака на кутията в горният ъгъл какво пише...?!?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      599
Размер:	147.9 KB
ID:	2825

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      592
Размер:	124.4 KB
ID:	2826

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Еййййй страшен си! Зад Строителния колко струваха?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Еййййй страшен си! Зад Строителния колко струваха?
    При Валя не съм стъпвал от "100 години", и нямам спомени да съм го виждал там...

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    Аз моят йентеров апарат го закупих преди от около десет-единадесет години от един магазин в София и на капака отзад пише , че е произведен в Германия.Доволен съм от него не съм работил със системата Никот и моля г-н Матеев да изкаже своите наблюдения от двата апарата

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Днес ми пристигна касетата от пчеларския център южен и разбрах че отделно трябва да си поръчам комплекта за маточниците.Но те го нямали във момента.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Днес ми пристигна касетата от пчеларския център южен и разбрах че отделно трябва да си поръчам комплекта за маточниците.Но те го нямали във момента.
    "ДОБРО УТРО"...

    Прочети постинг #100 от линка по-долу...

    http://pchelari.com/forum/showthread...ght=Никот

    А, от тук също можеш да си напазариш някой елементи, които са съвместими с чашките на Никота...

    http://www.rolta-plastic.com/product-2-3.html

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Днес ми пристигна касетата от пчеларския център южен и разбрах че отделно трябва да си поръчам комплекта за маточниците.Но те го нямали във момента.
    На практика маточници могат да се правят и без допълнителната комплектация. Просто чашките с яйцата се вадят от апарата на Никот и посредством малко парченце восък се залепват за дървената летвичка. После се капват една две капки восък отстрани за по-голяма здравина и това е достатъчно. Пчелите ще направят всичко останало.

    Може да се направи още едно усъвършенствуване, което аз го използвах тази година. На практика се отказах от пластмасовите чашки, защото се оказа че почистването им с цел повторно използване е много трудоемка и неблагодарна операция. По-лесно се оказа да си купя силиконова матрица и с нея да си отливам восъчни чашки за еднократна употреба. Тези чашки ги използвам както за апарата на Никот, така и за правенето на маточници посредством прехвърляне на личинки.

    Тъй като и аз имах проблеми с доставката на оригинални държачи и гнезда, реших да рискувам и си купих български такива от фирма Ролтапласт. Купих си от тях и клетки за майката. Да ви кажа честно - по-фалшиви са от оригиналните и създават известни проблеми, но на практика ги има налични и могат да се закупят от днес за утре.

    http://www.rolta-plastic.com/product-2-3.html

    Иначе от Електронния магазин на Пчеларски център Южен са ми обещали да ми доставят такива от Франция още преди година и половина и още чакам доставката. При това заявката ми беше сериозна (500 комплекта) и те обещаха да ми звъннат като ги доставят "до седмица две". И чакам повече от година тази седмица да изтече. Затова и купих бургаската окомплектовка, въпреки че е по-скапана. Просто бързах и не ми се чакаше. Става въпрос не за бургаската версия на апарата на Никот - той е скапан, а за допълнителната окомплектовка - държач, основа, предпазна клетка и дори маточни чашки, ако не ви се занимава да ги правите от восък. Купувайте смело - съвместими са по размери с оригиналния френски апарат на Никот. Явно бургазлията е копирал от него, когато си е правил матриците.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    По-скоро е копирал турците
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ще споделите ли апарата на френската Никот хубав ли е и какво представлява целия комплект,че на каталога им има само отделни картинки със цените,така и ще си поръчвам и други работи от там да знам дали да си го купя.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •