Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 28
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Чудех се дали да отговоря на tsc 1 и реших, че по - добре да ,вместо да замълча. Не знам дали си виждал нерендосан кошер.На мен ми го предложиха да си го купя. Не че другите, които купих бяха стока . Някои производители не знаят, че страниците на кошера трябва да се залепят една за друга (освен да се хванат с видии).Въпреки това мисля, че има и читави майстори.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Читавите кошери се продават по друга цена. Нали знаеш, че ЕВТИНО и КАЧЕСТВЕНО са несъвместими понятия.

    Парадоксът се състои в това, че всеки купува възможно най-евтиното, а после пропищява небесата за това, че не било качествено. И търси вината във всеки друг, но не и в себе си. Парадоксът е още по-интересен като отчетем и факта, че въпреки допуснатата грешка с купуването на евтини боклуци, човек не си вади поука, а го прави пак, и пак, и пак ......

    Ей това не мога да го разбера. Животните обикновенно си вадят поука още от първата грешка, а уж интелигентния Homo Sapiens има склонност да повтаря една и съща грешка понякога ЦЯЛ ЖИВОТ. Невероятно, но факт .....

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Читавите кошери се продават по друга цена. Нали знаеш, че ЕВТИНО и КАЧЕСТВЕНО са несъвместими понятия.

    Парадоксът се състои в това, че всеки купува възможно най-евтиното, а после пропищява небесата за това, че не било качествено. И търси вината във всеки друг, но не и в себе си. Парадоксът е още по-интересен като отчетем и факта, че въпреки допуснатата грешка с купуването на евтини боклуци, човек не си вади поука, а го прави пак, и пак, и пак ......

    Ей това не мога да го разбера. Животните обикновенно си вадят поука още от първата грешка, а уж интелигентния Homo Sapiens има склонност да повтаря една и съща грешка понякога ЦЯЛ ЖИВОТ. Невероятно, но факт .....
    Не е гаранция, че като 'налееш' една торба с пари ще е читаво! Да процента ще е по голям на вероятността да е хубаво, но няма гаранция!

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Матеев, до някъде си прав. Аз никъде не съм споменал цена или пазарлък. Различни цени ми предложиха на едно място заради различни сглобки. Когато видя нещо и ми хареса, не се пазаря. Купувал съм от твоите уширители и пак ще си купя (не ти правя четки, просто ми харесват).Когато те притиска времето и няма предлагане е лошо.За една седмица съм обиколил половин южна България . Цената толкова не ме бърка. Пчеларството все още ми е хоби и кошерите ми не са много. Приятен ден на всички !

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Няма тука- скъпо не скъпо! То е ясно, кое излиза накрая по-евтино. Матеев дай алтернативата, като лидер на тоя форум и похвали някой от родината. Моля!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За съжаление нямам никакъв опит с дървени кошери, защото моите са полистиренени. Иначе сега сина ми е решил да си прави био пчелин и ще се наложи да купуваме дървени кошери, така че в момента и аз съм на вашия хал - търся си производител на КАЧЕСТВЕНИ КОШЕРИ.

    Забележете - имам дърводелски цех и мога сам да си произведа кошерите, но въпреки това аз си търся ВЪНШЕН ПРОИЗВОДИТЕЛ с ГОЛЯМ ОПИТ и с МНОГО НА БРОЙ ДОВОЛНИ ОТ НЕГО КЛИЕНТИ.

    Така че тука е мястото ако някой от вас е доволен от производителя си, да го сподели това във форума.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Ловеч
    Аз взех тази пролет от Севлиево http://yako-kosheri.com/ и ми се струват много добра изработка и материал, но не знам доколко е меродавно мнението ми, тъй като съм новобранец с 6 месеца стаж и нямам база за сравнение. 20151023_132658.jpg

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Ловеч
    Ето и една снимка по отблизо след боядисването 20150418_170331.jpg

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Аз със сигурност не бих си купил от ония от Костинброд. Пролетта взех един за приятел и се оказа абсолютен боклук. Все се каня да го снимам и да публикувам снимките. Иначе вече имам шест модела кошери на моя пчелин, но към всичките имам забележки. Материала е хубав, но имам забележки към конструкцията. Повечето от забележките не струват нищо като изработка или са евтини. Затова съм решил ако ми остане време сега зимата да си купя готови магазини и сам да си направя дъното и капака. После може да пробвам да дам модела на някой дърводелец и да ми направи по него или сам да си направя.

    Последно купувах кошери от Дупница. Материала е сух, размерите са верни, изработката е добра, собственика на цеха е пчелар и е вкарал интересни решения в кошерите(за които никой дърводелец няма да се сети). Но имам претенции към конструкцията на дъното , таблата и капака.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Ето ви един читав производител на кошери.
    Вимекс-Сливен ходих им в цеха имат сушилня, материала им е ок. сглобката е стабилна даже е видиите им са специални за дърво! Само, че са си скъпички и само 10 рамкови правят!

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •