Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 121 до 127 от общо 127
  1. #121
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    и го преместихме на другия край на редицата (около 15 метра). Ако знаеш само как се кротна сега при него мога и без гащи да ходя.
    ами то и за това е писано вече и във двата форума,ама - карай.
    По интересно за всички ще бъде ако някой разкрие защо се получава така?
    при преместване ще се отнемат летящите пчели от кошера които са и най-зли.....така би могло по-лесно да се намери мамата и да се подмени....възможно е на дадена позиция нещо да ги дразни/земен магнетизъм,падащи от дърветата плодове които чукат по покрива,или пък някакви животни..../....само изказвам предположения - не се правя на многознайко.....

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    и го преместихме на другия край на редицата (около 15 метра). Ако знаеш само как се кротна сега при него мога и без гащи да ходя.
    ами то и за това е писано вече и във двата форума,ама - карай.
    По интересно за всички ще бъде ако някой разкрие защо се получава така?
    при преместване ще се отнемат летящите пчели от кошера които са и най-зли.....така би могло по-лесно да се намери мамата и да се подмени....възможно е на дадена позиция нещо да ги дразни/земен магнетизъм,падащи от дърветата плодове които чукат по покрива,или пък някакви животни..../....само изказвам предположения - не се правя на многознайко.....
    Колега,
    С доста други колеги съм говорил които изказаха същите предположения, но без да съм против на което и да било предположение, единственото с което евентуално от горе изказаните мога да се съглася е това с животните които не съм видял (гущери, мишки, скакалци и други), защото на същото място на което беше кошера сложих друг. Следователно ако има някъкъв магнетизъм,падащи плодове, един колега предположи също и подземна река, би трябвало и новият поставен на неговото да се държи по същият начин. Може би отнемането на летящите пчели които се разпределят по останалите кошери оказават някакво влияние, но не съм сигурен, защото ако е ген майката която е същата би следвало да продължава да снася и на новото място и там отново да се излюпват отново агресивни пчели. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #123
    колега в момента кошерите са му около 20 може плюс минус 2-3. нищо не съм правил по тях, само му слагах магазинните пити, че той ги беше центрофугирал а си беше отишъл след това на София и нямаше кой да му ги нареди за това ме помоли. не знам колко кротки са били преди, но сега както каза Станко положението е същото. само както мина и от тях излита като 6та бойна ескадрила на Хитлер и започват да хапят. Обърнал съм внимание и на друго, една да ме ухапе се надувам толкова колкото да ме ухапят 5 от мойте.Той каза че преди време били кротки, но откакто се сменили майките така е станало и започнали да хапят здраво.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Станко, има представители на живите организми които се влияят от мрежата на Хартман , може и твоето семейство да е такова. Ако ти се занимава пробвай го и след една година, живот и здраве, ще разказваш. Не съм сигурен дали няма подобна информация из форума , все пак ето две статийки по въпроса, извадени от "П и К". Ако има интерес мисля , че из вестниците имаше още няколко , мога да ги снимам и тях

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Станко, има представители на живите организми които се влияят от мрежата на Хартман , може и твоето семейство да е такова. Ако ти се занимава пробвай го и след една година, живот и здраве, ще разказваш. Не съм сигурен дали няма подобна информация из форума , все пак ето две статийки по въпроса, извадени от "П и К". Ако има интерес мисля , че из вестниците имаше още няколко , мога да ги снимам и тях
    Благодаря.Това ще ми е трудно да го извърша, но кошера след изваждането на меда ще го преместя.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #126
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    По повод на темата за злите пчели искам да вметна следното-пчелите се ядосват най-много и най-бързо от човешкия дъх,както и от дъха на други бозайници.Това за тях е сигурен признак за неканен гост и нападател.Това е еволюционен сигнал.Затова когато отивате на пчелин е най-лесно да си слагате медицинска маска на устата и носа,пристегната добре,има едно телче което се увива по гърба на носа.Пробвайте.Аз си правих експеримент дали това за дъха е вярно-приближих се повече до рамката и духнах към пчелите,направо побесняха.Така ,че пчелар с проблем в зрението може би се приближава повече до рамките и така да възбужда пчелите.Така ,че две неща препоръчвам-добро зрение/очила при нужда/ и медицинска маска.

  7. #127
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    колега включвам се малко късно, но ако имаш дървояд някъде по кошера може и това да е причината.

 

 
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •