Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 127
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Да напълно съм съгласен с теб. Това е нашия край. И за подвижното пчеларство е наи доброто независимо от района.Това да ги закараш точно до това което цъфти е най-доброто.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз съм фен на подвижното пчеларство и преди доста години го практикувах. Сега мисля, че е по-лесно от тогава - никакви проблеми с превоза и почти никакви с товаренето, но...пък кражбите са често явление. На времето разтоварвахме кошерите в блока със слънчоглед и никой не ги пипаше. Смятам за 2-3 години да си направя една добра база и отново да започна да го практикувам.
    Жалко, че в този раздел на форума никой нищо не пише - не ми се вярва да няма колеги, които да не практикуват подвижно пчеларство...
    Working....

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Защо според теб нещата са се променили с превоза и товаренето? За кражбите съм съгласен трябва 24 часа охрана.Аз също съм привърженик на подвижното пчеларстване, но трябва да имаш доста кошери с 5-20 не си заслужава охраната.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Сега има камиони, кранове, мотокари.....навсякъде. Тогава нямаше. А според мен няма значение броя на кошерите - пашата трябва "да се търси", да се държат пчелите по-дълго в активно състояние. Да се изработи един план за пчеларстване през сезона, като предварително се проучи къде какво е садено и по кое време. Сигурен съм, че може да се намерят места, на които пчелите могат да работят по 15 дни и да се местят на друго място-това са 5-6 паши през активния сезон и то в един радиус от 20-тина км.
    Working....

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес времето е чудесно.Термометъра отчита 15 градуса С.



  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колега, оправи си мишепредпазителите. Понеже аз ги слагам със сводестите отвори надолу и мисля, че така би трябвало да бъдат поставени. Ако си целил друго, поставяйки ги по този начин, моля за извинение.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Враца, 29.11.2010,12.00 ч. Т=18 С. Масово облитане на пчелите.
    Working....

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Така изглеждаха семействата днес. Масово облитане.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес температурата в района на пчелина е 13 градуса.Пчелите почистваха гнездата.От почти всички семейства излитаха пчели носещи загинали свои сестри.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Здравейте, аз понеже съм нов в този форум и ми е още трудно да се оправям с всички теми реших че ще ми е най лесно да се разбера със земляците :D, казвам се Цеко и съм от с. Воднянци обл. Видин имам 60-ина кошера ДБ, от 5-6 години съм пчелар и искам да ви споделя че такива нападения като тази есен до сега не съм виждал, с голям зор свалих магазините и сложих лентите . Иначе кошерите ги зазимих на доста медец въпреки че годината беше средна по добиви, и сега ми остана само да се надявам че през 20-ина дена ще има благоприятно временце пчелите да се облетът и да се прегрупират на правилното място в кошера. Пожелавам на всички успешна и медоносна година

 

 
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •