Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 127
  1. #111
    Там те жилат ,защото на друго място не могат да пробият.Като обличаш гащеризона го застъпи и така го вкарай в обувката.Мисля ,че тогава ще ги откажеш.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Който е ходил войник знае какво са "гети". Слагаш едни такива и обезателно чисти чорапи, не такива които стоят прави като ботуш и няма да те хапят по краката!

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Проблема е че след преглед трябва да се преоблека, иначе имам 3 чифта кубинки и два чифта ботуши ама това не е работа, а неудобство.Решението ще го взема сега след като извадя меда от него, ако успея, ядосат ли ме както предния път няма да сменявам майката,а право в трапа с водата. :D next_mad;
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Проблема е че след преглед трябва да се преоблека, иначе имам 3 чифта кубинки и два чифта ботуши ама това не е работа, а неудобство.Решението ще го взема сега след като извадя меда от него, ако успея, ядосат ли ме както предния път няма да сменявам майката,а право в трапа с водата. :D next_mad;
    Приятею преди да ги водиш на водопой ги премести с два метра в страни и след две седмици ако не мирясат ги"почерпи".

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Влади на Боби кошерите съм му ги гледал 3 години от 6 коера му ги напрвих 17 но от него пчелар не става и го оставх да си ги гледа ,та миналата зима ги измори и му останаха 5 кошера,та искам да ти кажа ,че неговите кошери са много силни и кротки сигурно вие не правите нешто както трябва та се сърдят,а и както знам той вобще ги не храни и може от глад да го правят това,но със сигурност преди 2г.всичките кошери бяха много кротки,дори исках да си произведа майки от кошерите му.

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега Stanko1972,
    Направи това което те съветва колегата Aleksey, само че аз бих препоръчал по-голямо разстояние. Преди години и аз имах подобен кошер, на всичкото отгоре беше почти до входната врата на двора и не даваше пиле да прехвръкне камо ли някой комшия или познат да дойде на гости. В чудо се видях на всяко влизане и излизане от двора на вилата ме "поздравяваха" с добре дошъл и довиждане по няколко пъти, но ми беше жал да ги унищожа, защото много мед даваше кошера нормално почти двойно на другите. Един ден баща ми не издържа (щяха да идват негови приятели) и вика махай го. Взехме го опаковани като космонавти двамата и го преместихме на другия край на редицата (около 15 метра). Ако знаеш само как се кротна сега при него мога и без гащи да ходя. Най-интересното е, че продъжи да бъде един от най-добрите ми кошери. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    и го преместихме на другия край на редицата (около 15 метра). Ако знаеш само как се кротна сега при него мога и без гащи да ходя.
    ами то и за това е писано вече и във двата форума,ама - карай.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    и го преместихме на другия край на редицата (около 15 метра). Ако знаеш само как се кротна сега при него мога и без гащи да ходя.
    ами то и за това е писано вече и във двата форума,ама - карай.
    По интересно за всички ще бъде ако някой разкрие защо се получава така?

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Със страх да си навлека гнева на по опитните-какво знаем за EU-гнилец?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Това са гадовете.Кошера е първи в редицата.Ще послушам съветите на колегите и много им благодаря за отзива.Дано има ефект, защото е много продуктивно семейство и в събирането на нектар поне в жиленето да не беше така. :D
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •