Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 496 ПърваПърва ... 3947484950515999149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 4956
  1. #481
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има си 1000 начина един кантар да се "повреди" и да бъде направен да показва по-малко. Единственият начин това да бъде открито е да се сложи еталонна тежест. Ако кантара е 500 килограма, еталонната тежест трябва да е поне 200-300 кг. Трудно е да се намери такава тежест, освен ако предварително не притежавате някакви бордюри, претеглени на прецизен кантар с клас на точност поне 1%.

  2. #482
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Меда беше слънчогледов и мерехме по 12 тенекии на веднъж, средно по 293 кг.(чисто) на зареждане на кантара. Интересното е че последното зареждане беше само от 2 тенекии и тогава чистото беше почти 50 кг + факта че кантара вярно ми премери в началото собствените килограми. За първи път работя с тези прекупвачи, и съм много учуден ???

  3. #483
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нарича се нелинейна характеристика ............

    Ако всичките тенекии ги бяхте премерили само по 2-3 наведнъж, щеше да излезе доста повече...........

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Характеристиката на тензодатчиците (ако кантара е електронен) е нелинейна в началото и края на обхвата на мерене. Точно по средата, където вие сте мерили нелинейност няма. Имам усещането, че на тоя кантар му е "баяно", но това може да се разбере само както каза и Матеев - с контролна тежест.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #485
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    няма фирма на която кантарът да не е "пипнат"...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #486
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    44
    Удельный вес

    http://paseka.pp.ru/pchela-i-zdorove...aet-soboj.html

    Колко литра вода ще налееш докъдето си пълнил тенекиите ?

  7. #487
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Физически е невъзможно мед в затворена тенекия да си намали теглото защото се е захаросал. Къде е отишла разликата в теглото!?!
    Дори и да приемем,че е отваряна единственото което може да се отдели от меда за да олекне е вода. Но колко ще му намалее водното съдържание (няколко грама е реалистично) и дали въобще ще се случи...?!?
    Тази зависимост със захаросването и намаляването на теглото е абсурдно.
    По левашки търговски лаф не съм чувал. Просто човека явно си разбира от работата.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  8. #488
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Отвратен съм от всички изкупвачи на мед с които съм работил до сега. Абсолютно всички са се опитали да ме прецакат по някакъв начин. За сега не им се давам, но аз съм доста по-голям търговец от колкото пчелар. Представям си какво правят с по възрастните колеги.

  9. #489
    Наблюдател
    Регистриран
    11.02.2013
    Мнения
    48
    Престанете с тоя мед - ще бъдем вечни бедняци. И вас са ви зарибили медарите-преработватели. Трябва да се получава директно плащане на площ. Писал съм при гледане по системата на Венер. Така, както я караме - една година бива, друга не - сто години ще си умрем като роби. Да, цена на мед по 4,2 сега се купува на едро. Повече никой не дава. Или тая година може да отпуснат колана, защото в нашия край меда е малко. Но гърка Янис купува по толкова. Меда не е като хляба и се счита за лукс или лекарство и затова държавата е обърнала гръб. Хората в България, ако имат пари ще си купуват мед. Но трябва да се знае, че при натуралното стопанство, когато не е имало пари винаги цената на меда и маслото са били равни. Не можем да вдигаме постоянно цените на дребно и хората да ни ръкопляскат.

  10. #490

 

 
Страница 49 от 496 ПърваПърва ... 3947484950515999149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •