Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 496 ПърваПърва ... 3341424344455393143 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 4956
  1. #421
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Като каза за мед от акация, та се сетих да попитам - Абе хора, не трябва ли меда от акация да е прозрачен с леко зеленикав отенък? Моя е такъв, но на изложнието в Габрово и в София от преди два дена видах бурканчета с уж акациев мед, който е жълт, оранжев, червен или дори черен. Аз ли съм в грешка или има нещо, което да не го знам?
    Точно така, прозрачен трябва да бъде, колкото е по светъл, толкова по-чиста акация е.Другото е примеси, дали от пчелите или от пчеларя .
    Тази година, веднага след акацията имах аморфа, който е червен и все още няма признаци на кристализация.Понеже, на аморфата и казват и черна акация, мога да го обявя за акациев мед , без да уточнявам каква акация е !
    За съжаление има дали колеги, дали търговци, които злоупотребяват с незнанието на клиентите и нанасят доста вреди.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  2. #422
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Да, изкупните цени в Сърбия са съвсем други.Това което аз знам е, че те не изнасят или почти не изнасят мед.Вътрешната им консумация е много голяма.Може би и това донякъде влияе на цените.Чувал съм, че на изложението на Ташмайдан се продават големи количества мед, директно от пчеларите.Това създава култура на потребление.Ако голяма част от меда се продава директно от производителя, на крайния потребител, естествено, че ще се предлага по висока цена при изкупуване на едро.
    Ако в България консумацията на мед на човек достигне като тази в Германия и голяма част от тази консумация се покрива директно от производителя, какво ще остане за прекупвачите!?
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  3. #423
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Търсенето определя цената,не само на мед а на всяка стока няма значение каква е тя.

  4. #424
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Здравейте, посочвате изкупна цена 4,20 за кг но не пишете дали е за определено количество.Ако все още е такава дали може да посочите име на фирма или конкретно име и телефонен номер?За Плевенски район ме интересува.Благодаря предварително на евентуално отзовалите се.

  5. #425
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Marko Виж публикацията
    Здравейте, посочвате изкупна цена 4,20 за кг но не пишете дали е за определено количество.Ако все още е такава дали може да посочите име на фирма или конкретно име и телефонен номер?За Плевенски район ме интересува.Благодаря предварително на евентуално отзовалите се.
    Пробвай на този телефон,предлага 4,20 лв.но аз не съм продавал.
    Купувам пчелен мед на теритоята на цялата страна!!
    за повече инфорамция:
    тел: 0877990700 г-н Христов
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  6. #426
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Свързах се с този човек, каза че прави проби - съгласих се.Уговорихме се да му се обадя в средата на седмицата.Вече 3-ти ден не си вдига телефона .
    И аз не продадох

  7. #427
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Как ще вдигнм изкупната цена, при положение че се натискате да подарявате на 4,20?

  8. #428
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Кажи го на Китайците, които продават по около 1.8 $/kg (под 3.0 лв.), доставен до Европейско пристанище.

    Ако случайно не знаете, 3-4 български фирми в момента бясно пакетират мед по една огромна поръчка на Червен Кръст - доколкото ми е известно, говорим за 1500 или 2500 тона !!! Това е половината от годишното Българско производство, но за съжаление МЕДА Е КИТАЙСКИ !!! Мой приятел - шофьор на ТИР докара един ТИР мед от Полша за България и ми снима транспортните документи. Знам Полската фирма, която го внася в България, знам и Българската, която го приема и пакетира. Знам и че склада им е задръстен с китайски мед и моя приятел е разтоварвал варелите направо на плаца. Докерите са споменали, че цялата поръчка е за повече от 100 ТИР-а и той е един от тях. Информацията ми е потвърдена и от независим източник, който пък знае кой е спечелил конкурса на Червения Кръст и после е наемал Български фирми да му пакетират меда, но този мед трябва да е евтин (тоест Китайкси). И това се случва почти всяка една година и ще се случва в бъдеще отново всяка една година. Всяка година има такива конкурси на Европейския Червен кръст в съдружие с Червения Кръст на различните държави и всяка една година един и същи човек ги печели (за Българската част) и после организира разфасоването на хиляди тонове КИТАЙСКИ МЕД на територията на България.

    Та на фона на тази информация цяло чудо си е, че изкупната цена все пак е над 4.0 лева. Можеше да е доста по-зле. А за по-висока цена на меда от 4.0 лева можете да мечтаете само ако паднат 1000 атомни бомби над Китай и едновременно с това 100 метрово цунами затрие Аржентина и Мексико. Докато това не се случи, тези три държави ще командват изкупните цени на меда по целия свят. Тъжно, но това е истината.

  9. #429
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да не кажете, че приказвам врели-некипели, вижте картинката:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_2806.JPG
Прегледи:      188
Размер:	346.1 KB
ID:	250

  10. #430
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето и снимка на етикетката, залепена на един от варелите с китайски мед:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_2802.JPG
Прегледи:      191
Размер:	196.2 KB
ID:	251

 

 
Страница 43 от 496 ПърваПърва ... 3341424344455393143 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •