Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 454 от 496 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,531 до 4,540 от общо 4956
  1. #4531
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Идеята ти е да си хвърлим меда или да не произвеждаме...
    Относно кристалното ти кълбо да знаеш: хвърляй го, дефектно е!

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Теорията ти , че като се продава скъпо на дребно , ще повлияеш на цената на едро е смешна...
    единственото смешно нещо е начина, по който ти, интерпретираш казаното от други

    казах, че при ниска цена на дребно на коя и да е стока, няма как да имаш висока цена на едро, а не че високата цена на дребно, води до висока цена на едро!

  2. #4532
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Много добре те разбра,но се прави на 17:50ч.Виж ,че мен не ме цитира да не го перна с неговите камъни.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4533
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Относно кристалното ти кълбо да знаеш: хвърляй го, дефектно е!


    единственото смешно нещо е начина, по който ти, интерпретираш казаното от други

    казах, че при ниска цена на дребно на коя и да е стока, няма как да имаш висока цена на едро, а не че високата цена на дребно, води до висока цена на едро!

    Баси, туй умно нещо ли измисли за цяла седмица.

  4. #4534
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Аааа ти си по измислиците, не аз!

  5. #4535
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Един непоискан съвет:
    Да знаеш, че това е до време. Сега като си горе се подготви за момента, когато колелото ще тръгне надолу.

    Производството на качествен продукт е едно. Реализацията му съвсем друго. Няма филм, в който само първото да е достатъчно. При нас шансът е, че имаме година или малко повече да го реализираме.
    Защо да е година, или малко повече? След това вкисва ли?

  6. #4536
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Вярно е смешна и това е тъжното, не знам дали се досещате, но ако продавате на такива цени на дребно, то няма как да го продадете на едро за повече от 2лв!
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Аааа ти си по измислиците, не аз!
    Верно бе, то твоето било макроикономически трактат, на тема : Как да си продаваме меда на висока цена. Благодаря че ни подсети, щото аз специално никога нямаше да се досетя без теб.

  7. #4537
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Относно кристалното ти кълбо да знаеш: хвърляй го, дефектно е!


    единственото смешно нещо е начина, по който ти, интерпретираш казаното от други

    казах, че при ниска цена на дребно на коя и да е стока, няма как да имаш висока цена на едро, а не че високата цена на дребно, води до висока цена на едро!
    Абе с меда е по-различна работата. Например като се продават 1 тон домати за 1лв, когато доматите станат сто тона цената скача на 1,50. По тая логика,когато се предлагат сто тона мед,от няколко кооперирани производителя,цената не се запазва, а се повишава. Та това е пчеларската икономика. Според нея, голямото количество трябва да принади повече стойност. А не чисто и просто да се изтъргува наедно. Смях до сълзи!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4538
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Защо да е година, или малко повече? След това вкисва ли?
    Зависи от температурата, при която се съхранява. При сравнително еднаква температура след втората година меда потъмнява. Имам и други наблюдения, които са по-скоро специфични и могат да се обощят с това, че при продължителното съхранение може да наруши търговския вид. Изследвания на показателите не съм правил.
    Медец

  9. #4539
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Абе с меда е по-различна работата. Например като се продават 1 тон домати за 1лв, когато доматите станат сто тона цената скача на 1,50. По тая логика,когато се предлагат сто тона мед,от няколко кооперирани производителя,цената не се запазва, а се повишава. Та това е пчеларската икономика. Според нея, голямото количество трябва да принади повече стойност. А не чисто и просто да се изтъргува наедно. Смях до сълзи!
    Тянка, аз, добре знаеш, че проблеми с цената на меда на едро нямам и няма и да имам, просто се опитах да се поставя на мястото на хората, които имат такъв проблем и да дам съвет, а Чанко ме изкара някакъв конспиратор
    Та според примера ти излиза, че проблема на бг медопроизводителя е в количествата, че са малко . Тогава тая година се взимайте в ръце и удвоявайте добивите, белким се окажеш прав

    п.п. Стария мед ако е узрял не вкисва, нищо му няма ако се съхранява правилно, стига да не го разтапяш де, тогава потъмнява и му се прецаква аромата

  10. #4540
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цената на сахарта скочи с 10% така,че и цената на меда скоро ще се вдигне.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 454 от 496 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •