Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 397 от 496 ПърваПърва ... 297347387395396397398399407447 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,961 до 3,970 от общо 4956
  1. #3961
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А твоята цел в пласмента каква е? Я кажи, колко мед добиваш, за да си сверим часовника.
    Той си е самодостатъчен! Като извади първите 20 тона налива в тенекиите, палетизира ги и вика тира да товари. На идване пълни тира със захар, да няма празен курс!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #3962
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Той си е самодостатъчен! Като извади първите 20 тона налива в тенекиите, палетизира ги и вика тира да товари. На идване пълни тира със захар, да няма празен курс!
    Да, на мен не ми трябва кооперация, още повече, че съм опитвал. Писал съм -Агропчел АД.

  3. #3963
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Вие си дрънкайте, аз продавам мед.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #3964
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, на мен не ми трябва кооперация, още повече, че съм опитвал. Писал съм -Агропчел АД.
    Ако всички бяхме като теб, България щеше да е Швейцария на Балканите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #3965
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    В условията на „ценови воини“ както казва Матеев, много нелогично ми звучи отделните конкуренти да правят разни сдружения и завери в стремежа си да отцелеят ????

  6. #3966
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    В условията на „ценови воини“ както казва Матеев, много нелогично ми звучи отделните конкуренти да правят разни сдружения и завери в стремежа си да отцелеят ????
    На мен нелогично ми звучи обратното - "Всяка коза за своя крак"
    Но както са казали Илф и Петров: "Делото за спасяването на давещите се е дело на самите давещи се"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #3967
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Не логично е ако има голямо търсене, а предлагането е хаотично (кой как свари да продаде), но при намалено търсене нещата се променят съществено....

  8. #3968
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не е проблем да се създаде каквато и да било "кооперация" с търговска цел. Има ги хиляди такива в Търговския регистър и се наричат ФИРМИ.

    Проблемът е, че хора, които хал хабер си нямат за какво иде реч, започват да дават "умни" акъли и дори да спорят със специалисти по въпроса. Големи акъллии се извъдиха - камион, мотокар и готово. Прилича ми на "ори, сади и яж" или на "купи кошер и вади мед". Не знам дали въобще осъзнават какви смешки приказват в тази сериозна тема.

    И най-важното - отново имам доказателство, че съм прав с разсъжденията си относно народопсихологията на повечето пчелари, а именно:

    1. Очакват някой друг да го направи
    2. Очакват да е без пари или безкрайно евтино
    3. Очакват да е много лесно и те на практика да не правят нищо
    4. Очакват да командват (да дават акъли от позицията на собствената си некомпетентност)

    Форумът прелива от мнения в този стил, и най-важното е, че пишещите сами си вярват колко са прави. Истината е на друго място и докато човек не опита, няма как да я разбере. А докато не е опитал, да си мълчи и да не дава "умни" акъли, защото се излага в публичното пространство.

  9. #3969
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Пишем си тука и взаимно се оплюваме, а предприемчивите хора си работят, продават и развиват.
    Какво ще кажете за акациев мед на цена 14 лева за буркан? Разни други на по 13, 12, 10 лева?
    Ами вървете и го вижте! АБО Маркет. Гр София в мол България, на булевард България, съвсем близо до Бояна! Отвори врати на 14 февруари.
    Има няколко щанда на производители на мед. Без някакви екстравагантни опаковки и без префърцунени етикети, но с честно написано: Произведено от еди кой си, в землището на еди кое си село, 100% натурален мед, без примеси от други медове и оцветители!
    Та кое ще избере клиента??? Този на който пише, че меда е 30% акация, а другото количество неизвестно какъв и от къде, или нашият роден, зад който застава производителя с името си?
    Та пишете си. Не ми пречите!

  10. #3970
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не е проблем да се създаде каквато и да било "кооперация" с търговска цел. Има ги хиляди такива в Търговския регистър и се наричат ФИРМИ.

    Проблемът е, че хора, които хал хабер си нямат за какво иде реч, започват да дават "умни" акъли и дори да спорят със специалисти по въпроса. Големи акъллии се извъдиха - камион, мотокар и готово. Прилича ми на "ори, сади и яж" или на "купи кошер и вади мед". Не знам дали въобще осъзнават какви смешки приказват в тази сериозна тема.

    И най-важното - отново имам доказателство, че съм прав с разсъжденията си относно народопсихологията на повечето пчелари, а именно:

    1. Очакват някой друг да го направи
    2. Очакват да е без пари или безкрайно евтино
    3. Очакват да е много лесно и те на практика да не правят нищо
    4. Очакват да командват (да дават акъли от позицията на собствената си некомпетентност)

    Форумът прелива от мнения в този стил, и най-важното е, че пишещите сами си вярват колко са прави. Истината е на друго място и докато човек не опита, няма как да я разбере. А докато не е опитал, да си мълчи и да не дава "умни" акъли, защото се излага в публичното пространство.
    Само едно нещо не мога да проумея как се е стигнало до това, че "повечето" пчелари както ги наричаш ти позволяват да им говориш така и то не за първи път? Ми даже лайкчета, благодарности под поста. Абе хора добре ли сте сериозно ви питам? Тоя тъп оня е тъп всички мълчете само аз ще приказвам. Само ти си компетентен, само ти имаш акъл, само ти ще си продаваш меда в чужбина. Изкара сума и народ малоумници,некадърници, мързеливци, лъжци и какво ли още не и всичко живо стой мълчи лайква постове и се съгласява. Ама тва дето го приказва преди много време за овчаря и овцете е верно деба. Хората са свикнали някой да им приказва какви некадърници са и да им го набива в главата с гегата и те смирено да се съгласяват с това даже видиш ли благодарни бре. Вие ма отчайвате като гледам колко смирени сте и това е само един форум. Ами хората навън и те така та и още по-зле. Ами как тогава искаме да се оправим и цена на меда, заплати, държава и т.н. Той стой и ви обижда вие малчите бе. Абе вие не можете да извоювате добро отношение към вас когато се обръщат с думата "повечето" пчелари и ви окачествяват като пълни олигофрени. А искате да се преборите за по-високи цени на меда. Вие изобщо осъзнавате ли какво става или само на мен ми прави впечатление това?

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Още преди половин година предупредих посетителите на форума, че с това тяхно отношение към изкупвачите сами ще си отрежат клона, на който седят. Ако аз бях станал изкупвач, досега щях да съм ги отсвирил неблагодарните пчелари и щях да си потърся друг бизнес. И предполагам, че изкупвачите в момента точно това и правят - търсят алтернативи. Тяхното оборудване вероятно е подходящо за разфасоване на конфитюри, сладка или други хранителни продукти, така че те няма да останат на улицата. Да му мислят пчеларите ......
    И ти вземи та си промени отношението към "повечето" пчелари, че си режеш сам клона на който седиш Ай със здраве нищо лично просто ми стана чудно как никой не се обади.

 

 
Страница 397 от 496 ПърваПърва ... 297347387395396397398399407447 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •