Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 378 от 496 ПърваПърва ... 278328368376377378379380388428478 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,771 до 3,780 от общо 4956
  1. #3771
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Абсолютно не съм съгласен с вас.
    Поставяте въпроса защо говоря като не съм работил с вас. ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ КАЖА ЧЕ ПИША ЗА ВАШИЯ СЕКТОР И НЕ КОНКРЕТНО ЗА ВАС.
    Какво е движението на цените ви казах два пъти че го има на стр.18 на доклада на европейската комисия. Няма нужда да питам сърби, румънци, унгарци и т.н. Ако оспорвате доклада това е друг въпрос.
    Това че един мед не можело да е по акациев или по липов от друг е пълна глупост. Не ви знам нормата за полен на липа ама разликата между 40% И 70% е огромна и да кажете, че все липа си е чиста подигравка. Казах ви каквото повикало такова се обадило. Трябва ли този който има 70 % липа да меси с друг мед за да свали до 40 % за да не се чувства прецакан?

    Дано имате още повече продукция за изкупуване и ви върви бизнеса. Аз също нямам лоши чувства към вас конкретно. Просто разговаряме и се опитвам да си обесня вашата логика на поведение и ви показвам нашата. Надявам се разговора ни си остане все така коректен и в добрия тон.
    Здравейте,

    Статистиката от стр. 18 в доклада, за която говорите, показва средните цени за внос и износ от ЕС по години. В нея виждаме например средните цени за 2015 г. - ако си спомняте, до есента на въпросната година цената бе 5.20 лв за букет. Виждаме също и средните цени за 2016 г. до месец юни. Спадът между средната цена на вноса в ЕС за 2015 г. и първото полугодие на 2016 г. е малко над 12%. Знаем в каква посока и с колко цената се промени от юни досега - сам можете да пресметнете процентното изражение.
    Друг е въпросът, че тази графика показва средните цени на внос и износ от/към ЕС от/за трети страни. Цената за внос в голямата си част е на мед във варели, който големите фирми в Европа смесват с друг, пакетират и изнасят в опаковки за краен потребител, затова и цената на вноса е по-ниска от цената на износа. Стойността на меда от страните членки, каквито са България, Румъния, Унгария и Полша не присъства в нея, защото това са вътрешно-общностни доставки, но тя все пак е показателна, защото включва Южна Америка, Украйна и Сърбия например.
    Така че не оспорваме фактите и статистиката, но е важно да се вниква в тях и да се анализират трезво.

    Г-н Мутафов, много ясно разбирам стремежа Ви да ни изкарате лоши и нечестни и той има своето просто обяснение, но както казах нямам намерение да влизаме в тона Ви и не таим лоши чувства към Вас. Ишлемета от дълги години не правим, а въпросния Николай нямам никаква идея кой е. По принцип, сериозните хора говорят проверени и сигурни факти, особено в публичното пространство. Това каква продукция произвеждаме и къде я реализираме можете да видите на нашия сайт, ако желаете, разбира се.

    Поздрави и смятам да спра до тук. Сигурен съм, че има достатъчно на брой трезвомислещи хора сред четящите тук, които могат за себе си да отсеят кое жито, кое плява.

    Поздрави

  2. #3772
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Вие , и август месец мислехте да спрете , но отново пишете глупости !

  3. #3773
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    ,, ... при законова разпоредба 20% изкупуването става при 18 % ... ,,
    Тогава кой , нарушава закона ?
    Да не зачеквам и други тези във Вашето експозе .

  4. #3774
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Отдавна спрях да се впрягам и тука във форума, а още по отдавна и в живота. Ама айде да се "изходя по въпроса" и аз.
    По ситуацията с цената на меда могат да се кажат безброй поговорки...
    "Каквото човек сам може да си направи и Господ не може да направи",
    "На чужд гръб и 100 тояги са малко",
    "Проблемът на давещите се е в ръцете на давещите се",
    "Гладен на сит не вярва" и наистина безброй още, но според мен най-важната е:
    "НА ВЪЛКЪТ МУ Е ДЕБЕЛ ВРАТА, ЗАЩОТО САМ СИ ВЪРШИ РАБОТАТА"!

    Не може да очакваме прекупвачи да отстояват цена на нашата продукция. Или поне не в наш интерес. Трябва сами да направим това.
    Аз не знам, дали някой е питал тези прекупвачи един основен въпрос: Какво им продаваме ние? Украински мед на БГ цени? Защо тогава сравняват цената на БГ мед с тази на украински? Китайския не е ли още по евтин, що не внасят от там и хептен да свалят цената?

    Та накратко. Ако искам цена на меда, първото което ще направя е да заобиколя прекупвачите. Те са паразити, които виреят на наш гръб. Как? Като се кооперирам с хора от моя район, такива на които вярвам. Ще ги събера, ще обясня идеята, ще наемем човек, който да търси купувачи и движи "нещата". Важното е да предложим качество и да създадем ИМЕ. Без инверти, без антибиотици, амитрази, захари, води... България всеки втори пчелар е "био" или в преход (поне). "Биото" е в кавички щото ние си знаем, ама ако няма мушенгии ни е 100% био въпреки слънчогледите и т.н.
    Сега "за пореден път" започват т.нар. МИГ-ове. Ако си пръв, а в повечето общини няма начин да не си, имаш предимство при одобрението на проектите. Ами напишете един проект, вземете едни пари, ако нямате собствени да инвестирате, и направете едни "преливен цех" както би го нарекъл Искрен. И това е. Произвеждаш преработваш, продаваш, а ако искаш можеш и да разфасоваш на дребно с "бранд", па после може и така да го изнасяш... Никой от пчеларите не се занимава с това, а всеки плаща на тези които го правят вместо тях. НО без "тези" да генерират ПЕЧАЛБА, а да си вземат само мотивиращите заплати и бонуси. Общото събрание контролира и дава съвети и идеи.
    Златни правила - "ако се лъжем, рано или късно ще се хванем" и взаимния контрол не е таен а явен и задължителен. Ако някой сгази лука е веднъж и за винаги.
    Звучи утопично, но съм убеден, че това е начина.

    КООПЕРИРАНЕТО Е ИСТИНАТА!

    п.с. И преди съм казвал - има едно правило - 80/20 или иначе казано 80% от меда в България се произвежда от 20% от пчеларите. Ако те се обединят, те ще диктуват цените и правилата в бранша.
    Този пост е редактиран от koragroup; 08.02.2017 в 21:15. Причина: правопис
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #3775
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...i-v-sveta.html
    Може и подобна реклама да има вина за цената на меда ни

  6. #3776
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...i-v-sveta.html
    Може и подобна реклама да има вина за цената на меда ни
    За хубаво или лишо България е на едно от последните места в Европа по производство. Поради тази причина отделяните вредни емисии са на ниско ниво. От договора в Киото всяка държава има лимит за отделяне на вреддни емисии. За да си уползотворим квотата, от десеттина години продаваме разликата на САЩ. Колкото САЩ увеличава своето производство, толкова България става "по-голям световен замърсител"

    Но по темата - Би било добре да се усъществи идеята на KORAGROUP, но все още (според мен) това е в сферата на научната фантастика. Далече сме от съзнанието на кибуците.

  7. #3777
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте Апитрейд,

    Не Ви обвинявам в нищо! От разговора Ви с Рости, не можах да разбера нещо?
    Какво направихте Вие, и Вашите колеги пред чуждестранните си клиенти, и потенциални такива в годините до сега, да извоювате "по-добро"
    място в "класацията" за Българският мед? Не смятам, че мястото което заемаме в момента, е това което заслужаваме.
    Как мислите? Защо сме толкова "напред" в класацията? Има ли виновни за това? Можете ли да ги посочите?
    Предварително Ви благодаря за положеното усилие, и отделеното време!

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #3778
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ...КООПЕРИРАНЕТО Е ИСТИНАТА...Звучи утопично...
    Абсолютно вярно /за утопичното/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #3779
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да, за утопията! Но и според мен това е пътя!

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #3780
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Да, за утопията! Но и според мен това е пътя!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Аз съм, за кооперирането! Това е пътя!

 

 
Страница 378 от 496 ПърваПърва ... 278328368376377378379380388428478 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •