Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 464 от 496 ПърваПърва ... 364414454462463464465466474 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,631 до 4,640 от общо 4956
  1. #4631
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Казваш, ако не бяхме в евросъюза, щяхме да им продаваме мед на европейците на воля? Аржентинците ще им продават по-евтино, ама те ще купуват нашия по-скъпо, защото ни обичат, може би? Или да идем в евразийския съюз, че там са цъфнали и вързали? Па не сме рекли, не са ни взели турците за вилает. Къде да вървим, че да я оправим тая пуста цена на меда, не знам.
    Казвам, че много дава, ама и по-много взима! Даде ни пари за развитие, но ни отне бъдещето- децата. Сега за един завод не можахме да преборим турците. Ами за що чиним в съюза? За равенство,братство или за пари?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #4632
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Казвам, че много дава, ама и по-много взима! Даде ни пари за развитие, но ни отне бъдещето- децата. Сега за един завод не можахме да преборим турците. Ами за що чиним в съюза? За равенство,братство или за пари?
    Дават бат Тянко, дават. На " мой човек" дават със затворени очи а на останалите дават за "кумова срама" и те прекарват през иглени уши.

  3. #4633
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сега за един завод не можахме да преборим турците.
    Пффф, че те катарците, които имат 17% от VW лобират за Турция, кой да им се противопостави. Те цяло СП по футбол си купиха, че някакъв си завод ли няма да направят, където те кажат.
    Да не започвам да коментирам петролените долари, че може и да ме изхвърлят от форума

  4. #4634
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Да не започвам да коментирам петролените долари, че може и да ме изхвърлят от форума
    Я пробвай да видим дали ще те изхвърлят.

  5. #4635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Казвам, че много дава, ама и по-много взима! Даде ни пари за развитие, но ни отне бъдещето- децата. Сега за един завод не можахме да преборим турците. Ами за що чиним в съюза? За равенство,братство или за пари?
    Няма по-виновни от нас за това че ни заобикалят.Овчедушен народ сме и не можем да очакваме друго, от това което ни се случва. В Турция млада работна ръка колкото искаш. Ако тук отвориш 5000 работни места в момента ще разбиеш пазара на труда и пак не можеш да намериш толкова кадърни млади хора.
    Този пост е редактиран от srg; 30.07.2019 в 11:38.

  6. #4636
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Гледам изкупна цена на меда е 3.80лв. около 3.50 чисто и се чудя каква е печалбата да се продава на толкова ниска цена. Аз моя го продавам на едро на 5 лв. и печалбата ми е минимална, всичко по надолу ще работя на загуба. Трябва да изкарам по 100 кг. от кошер та да съм на печалба при 3.50

  7. #4637
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На загуба не работи никой. Освен абдалите, ама и те от ден до пладне. Поприща много. Никой не ни кара да стържем тая писта. Като е ниска цената има и други занимания. Аз продавам на едро на 6.50 и кво?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4638
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Гледам изкупна цена на меда е 3.80лв. около 3.50 чисто и се чудя каква е печалбата да се продава на толкова ниска цена. Аз моя го продавам на едро на 5 лв. и печалбата ми е минимална, всичко по надолу ще работя на загуба. Трябва да изкарам по 100 кг. от кошер та да съм на печалба при 3.50
    Ако не е проблем за теб (да вметна - не е заяждане), как определяш (дефинираш) разхода за производство на 1 килограм пчелен мед.

    Знам, че преди 100 години Матеев беше започнал да прави изчисления...ама май, доникъде не се стигна...

  9. #4639
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията

    Знам, че преди 100 години Матеев беше започнал да прави изчисления...ама май, доникъде не се стигна...
    Ааааа,стигна,стигна до заключение,че хоби пчеларите,всъщност не печелят нищо,а губят!

  10. #4640
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ааааа,стигна,стигна до заключение,че хоби пчеларите,всъщност не печелят нищо,а губят!
    И освен това неумееики да си правят сметката съсипват сектора и пречат на умеещите. Цитирам по памет
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 464 от 496 ПърваПърва ... 364414454462463464465466474 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •