Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 458 от 496 ПърваПърва ... 358408448456457458459460468 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,571 до 4,580 от общо 4956
  1. #4571
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Средна глобална цена на пчелен мед към 25 април 2019 година

    $ 3.46 USD за килограм което е 6.08 лв. за кг (в цената са включени всички разходи).
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #4572
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Средна глобална цена на пчелен мед към 25 април 2019 година

    $ 3.46 USD за килограм което е 6.08 лв. за кг (в цената са включени всички разходи).
    Може ли малко повече информация?

    - "Средна глобална цена на пчелен мед" - Коя цена? - Изкупна цена от производителите? / Цена в търговската мрежа?/ Цена на дребно? / Цена на международните борси?
    - "в цената са включени всички разходи" - Кои разходи? - Разходите за производство? / Разходите за транспорт с включени изследвания и проби? / На кого разходите?

  3. #4573
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Дончев, докладвай, че има проблем с форума. Тръгнеш ли да редактираш мнението си, компа започва да мисли и нищо не измисля.

  4. #4574
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Може ли малко повече информация?

    - "Средна глобална цена на пчелен мед" - Коя цена? - Изкупна цена от производителите? / Цена в търговската мрежа?/ Цена на дребно? / Цена на международните борси?
    - "в цената са включени всички разходи" - Кои разходи? - Разходите за производство? / Разходите за транспорт с включени изследвания и проби? / На кого разходите?
    Е, това предполагам е усреднeна статистическа цена. Разходите са на купувача естествено, нашите разходи, би следвало да са включени в цената, на която продаваме, демек доста под цитираната в по-предишен пост.

  5. #4575
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дончев, докладвай, че има проблем с форума. Тръгнеш ли да редактираш мнението си, компа започва да мисли и нищо не измисля.
    Знам за този проблем. Ще се оправи някой ден.

  6. #4576
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Е тук вече ме объркахте, аз ги отварям на всеки две седмици, преглеждам три-четири пити в средата за наличие на пило и евентуално маточници и затварям, рових из форума, но не открих това правилно ли е, или излишно безпокоя пчелите, обучаващия ме дядо ме учи така , та по-този начин цената на меда не ми е стигнал 12 лева

  7. #4577
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Е тук вече ме объркахте, аз ги отварям на всеки две седмици, преглеждам три-четири пити в средата за наличие на пило и евентуално маточници и затварям, рових из форума, но не открих това правилно ли е, или излишно безпокоя пчелите, ...
    Всяко отваряне на кошера разстройва работата на пчелите.Отварянето нарушава микроклимата в кошера и принуждава пчелите да променят нормалната си функционалност.За възстановяване на нормалната работа на семейството могат да отидат часове.Времето зависи от външните климатични условия и продължителността на пчеларската интервенция.Ако пчеларят промени подредбата на гнездото времето за възстановяване на нормален работен режим в семейството може да достигне дни.
    Това за ровичкането в кошерите...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #4578
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    не разбирам каква е връзката с цената на меда

  9. #4579
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Всяко отваряне на кошера разстройва работата на пчелите.Отварянето нарушава микроклимата в кошера и принуждава пчелите да променят нормалната си функционалност.За възстановяване на нормалната работа на семейството могат да отидат часове.Времето зависи от външните климатични условия и продължителността на пчеларската интервенция.Ако пчеларят промени подредбата на гнездото времето за възстановяване на нормален работен режим в семейството може да достигне дни.
    Това за ровичкането в кошерите...
    Точно по темата.Бактън от тролове.

  10. #4580
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Хайде споделете тогава, каква информация имате или чакате да прочетете от някой, който си е направил труда да проведе някой друг телефонен разговор.
    Хайде от мен да мине! Към днешна дата няма формирана цена за новия мед. Очаква се това да стане около и след 15 май. Така добре ли е?

 

 
Страница 458 от 496 ПърваПърва ... 358408448456457458459460468 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •