Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 360 от 496 ПърваПърва ... 260310350358359360361362370410460 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,591 до 3,600 от общо 4956
  1. #3591
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Щом знаеш как се прави медовина,дестилираш и става ракия.
    Ори, мели-яж. Да, ама имало подробности.

  2. #3592
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Колега тая цена на дребно 9 -12 лева я има само в София в провинцията вече и 7 лева и се виждат много защото както казваш ти много колеги ни ебават като пускат цена от5 лв...Та с две думи сами си правим беднотията...

  3. #3593
    Наблюдател
    Регистриран
    29.12.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Русе
    Ако цената на едро беше 5лв едва ли на дребно
    някой ще продава на 5лв.

  4. #3594
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Lightbulb

    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Без да ми се сърдите просто искам да попитам нещо. Води ли се кампания за отказването на новите пчелари който сега започват или се занимават с това от няколко години. Много пъти съм чел тук и мнението на по-големите не е било много позитивно към новобранците. Видиш ли те скапали цената на меда, видиш ли те развалили качеството на меда, те въдили болести и ги разнасяли и т.н. следя форума от 3 години и това нещо дето го описах ми се набива все повече на очи. Не искам да споря с вас кое е така и кое не е така, че съм видял и друго по споровете нямате равни. Въпроса ми е към всички забелязвате такава кампания да откажем новите (нямам си на идея защо) от пчеларсвото то е много нерентабилно, няма пари тук вървете си по-добре пък ние ще си останем, ще чакаме по-добри години. Интересно ми е за мен си само аз ли си го мисля или има и други като мен.
    Когато хвърлиш 10, 15, 20 бона за нов пчелин (с който си изкарваш хляба, раз'ираш ли), и некав завеян дядка домъкне след няколко седмици 5-6 опърпани и гнусни до безобразие кошерчета с некви дръгливи пчели ''куча марка'' вътре (а ти купуваш майки по 20-30 еврота, раз'ираш ли) в съседния парцел... месец-два след това, некъв дрислив посерко през 3 парцела, дето е в крак с "био" модата (и "гледането на пчели", както правят по фейса), домъкне 2-3 кенийски, хвърли ги там, поотвори ги 3-4 пъти за цяло лято, понадупчат му задника, разбере, че не е "като по книгите" и повече не се мерне, даже и да провери за мед... ще разбереш защо.

    п.с.: аз също, ни най-малко не се заяждам... само ти давам една друга гледна точка.
    п.п.с.: ЧНГ!!!

  5. #3595
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kubio Виж публикацията
    Когато хвърлиш 10, 15, 20 бона за нов пчелин (с който си изкарваш хляба, раз'ираш ли), и некав завеян дядка домъкне след няколко седмици 5-6 опърпани и гнусни до безобразие кошерчета с некви дръгливи пчели ''куча марка'' вътре (а ти купуваш майки по 20-30 еврота, раз'ираш ли) в съседния парцел... месец-два след това, некъв дрислив посерко през 3 парцела, дето е в крак с "био" модата (и "гледането на пчели", както правят по фейса), домъкне 2-3 кенийски, хвърли ги там, поотвори ги 3-4 пъти за цяло лято, понадупчат му задника, разбере, че не е "като по книгите" и повече не се мерне, даже и да провери за мед... ще разбереш защо.

    п.с.: аз също, ни най-малко не се заяждам... само ти давам една друга гледна точка.
    п.п.с.: ЧНГ!!!
    Ползвам copy/paste че ме мързи:
    Би ли опитал да дефинираш поне 5 "добри условия" за всички пчелари?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #3596
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Би ли опитал да дефинираш поне 5 "добри условия" за всички пчелари?
    Няма такъв филм, като условия, които да са добри за всички пчелари едновременно...
    и това е повече от оче-извадно, съдейки по дереджето на "пчеларския сектор"

    по моему, има 3 групи пчелари: дребни, средни и едри... и за всяка група, другите 2 са огромна пречка... по-голяма и от мизериите на държавната администрация... обединение?!?... на куково лято!

    п.с. абе, като се замисля... има поне един общ интерес... някои още не са го разбрали, ама и те ще прогледнат все някой ден... а, именно: колкото по на тъмно е пчеларския бранш и по-малко му се обръща внимание... толкова повече ще процъфтява... дерзайте!

  7. #3597
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    ... Приеха ни в Евросъюза, не защото имаха нужда от нас, а защото им трябваха нашите пазари. Нашият и на Румъния, които общо са над 35 милиона потребители. Дойдоха, изградиха си веригите, направиха си складове и логистика и съсипват българската икономика. За над десет години при обороти от милиарди левове и протекционизъм от всякъде, не са платили и лев данък печалба!...
    Я пак? Населението на споменатите държави е по-малко от 28 млн. Какво можеш да продадеш на пазар, състоящ се от бедни и много бедни потребители, освен евтини боклуци с много нисък процент печалба. Не случайно някои от големите търговски вериги безславно приключиха бизнеса си тук и разпродадоха магазинната си мрежа. И ако не е ниската ставка данък печалба и евтиния труд, ще се изнесат и повечето от останалите. На терена ще останат само нашенските едри разбойници, които ги бива само да крадат от бюджета и да подтискат всяко чуждо печелившо начинание, ако заплашва корупционния им бизнес. Справка - търговете за значими обществени поръчки, където големите международни строители, осмелили се да предложат по-ниска цена, се оказват с недостатъчно опит в сравнение с "нашите" хора. Ама това казваш, не е национална характеристика, а икономически империализъм!
    Не се заяждам, само споря относно нашето крадливо племе, където се случва пчелари да крадат кошери от други пчелари. Честита Нова Година.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #3598
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Сега се връщам от празнуване на Новата година в Сърбия в близост до Неготин.На общата маса със Сърбите,се запознах с колега пчелар с 30-40 кошера.По време на разговора стана въпрос за цени на дребно и едро.Направо ми увисна ченето като ми каза че,на едро им изкопуват Акацията,Липата на цена от 600 динара което се равнява на около 10 лв.Сега незнам колко е достоверна тая информация да неби и ракията да ни е било в повечко.

  9. #3599
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    Сега се връщам от празнуване на Новата година в Сърбия в близост до Неготин.На общата маса със Сърбите,се запознах с колега пчелар с 30-40 кошера.По време на разговора стана въпрос за цени на дребно и едро.Направо ми увисна ченето като ми каза че,на едро им изкопуват Акацията,Липата на цена от 600 динара което се равнява на около 10 лв.Сега незнам колко е достоверна тая информация да неби и ракията да ни е било в повечко.
    Може и да е достоверна. За разлика от нас те имат много силна подкрепа от министерството на земеделието. Преди няколко години сръбския пчеларски съюз с помоща на МЗХ и МнВР на Сърбия което им уреди и подпомогна да преговарят с Норвегия - в резултат сръбски акациев мед се изнася за Норвегия, отделно договориха създаването на смесени предприятия за преработка и износ на мед в Сърбия. Почти индентично техните министерства им указаха помощ и за износ на мед към ЮАР, Индия, Арабския свят... Освен това не са в ЕС...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #3600
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Може и да е достоверна. За разлика от нас те имат много силна подкрепа от министерството на земеделието. Преди няколко години сръбския пчеларски съюз с помоща на МЗХ и МнВР на Сърбия което им уреди и подпомогна да преговарят с Норвегия - в резултат сръбски акациев мед се изнася за Норвегия, отделно договориха създаването на смесени предприятия за преработка и износ на мед в Сърбия. Почти индентично техните министерства им указаха помощ и за износ на мед към ЮАР, Индия, Арабския свят... Освен това не са в ЕС...
    Взимаме Македония за пример - докато бяха в Югославия си бяха екстра,сега като самостоятелна държава (нали са си българи и ги управляват същите крадци и измамници) са гола вода.А сърбите пак са си 100 години напред.

 

 
Страница 360 от 496 ПърваПърва ... 260310350358359360361362370410460 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •