Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 492 от 496 ПърваПърва ... 392442482490491492493494 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,911 до 4,920 от общо 4956
  1. #4911
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Проблема с ширината на линиите е отдавна решен - сменят се тележките на Унгени. Румънците имат само едно голямо пристанище - Констанца и то вече е претоварено. Колкото до откраднатото и изнесено жито от руснаците - това са приказки под шипковия храст на Зеленски. Хляб има за всички, ама се иска бързи реакции. Зеленски сам предожи житото да се изнася през България.
    Според последната руска позиция Донбас и Херсон като области не подлежат на преговори.Това за производството на жито.Според Путин в интервюто му Украйна няма повече от 5 милиона тона тази година.А проблема с жп транспорта е основния излаган от ЕС и "Британската общност" за износа на жито от Украйна.Това според британците предполага техни военни кораби да бъдат допуснати от Турция за да охраняват износа по море.Това са официални позиции на официални представители.А другото са си наши приказки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #4912
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ние, румънците и турците сме в най-изгодна позиция - имаме излаз на вода. Ние и румънците имаме излаз и на Дунав, а турците държат проливите. Ако се разберем как да поделим "кокала" и се организираме можем бързо да изпразним украинските силози за новата реколта. Че няма и месец и жътвата почва. Очаква се добра реколта и нашите житари при тази криза по целия свят ще направят гуши като пеликани!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #4913
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ние, румънците и турците сме в най-изгодна позиция - имаме излаз на вода. Ние и румънците имаме излаз и на Дунав, а турците държат проливите. Ако се разберем как да поделим "кокала" и се организираме можем бързо да изпразним украинските силози за новата реколта. Че няма и месец и жътвата почва. Очаква се добра реколта и нашите житари при тази криза по целия свят ще направят гуши като пеликани!
    Мераци!
    На Украйна и сега и е възможно да изнася през Полша.Това , че светът ще измре от глад си е чиста проба джендърска пропаганда.Годишно се търгуват над 800 милиона тона пшеница.Украйна с нейните 5 и без нейните 5 си е далече от предизвикване на световна криза.
    България произвежда 6 до 8 пъти повече от зърното, което консумира.Хляба се е запътил към 5-те лева. Дали е от недостиг на жито? В голямата игра на джендърите срещу нормалните хора продоволствената криза е само карта.Колкото и да си крием главите в пясъка, че не виждаме и не разбираме как ни варят като жаби на бавен огън, задниците ни остават голи за радост на джендърската чума налегнала света.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #4914
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Мераци!
    На Украйна и сега и е възможно да изнася през Полша.
    Така е! И тя вече изнесе всичко от там и сега мете складовете за новата реколта!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #4915
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цените на турски магазин.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-06-11 08-17-33.png
Прегледи:      161
Размер:	467.2 KB
ID:	11320

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-06-11 08-19-11.png
Прегледи:      161
Размер:	441.5 KB
ID:	11321

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-06-11 08-20-09.png
Прегледи:      161
Размер:	409.5 KB
ID:	11322

  6. #4916
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Онзи ден, тъкмо бях бурканирал първият мед за тази година, ми звъни един приятел и пита:
    - Имаш ли мед да ми продадеш?
    - Имам – отговарям - но тази година е на 15 лв.
    - Що толкова, бе? Миналата ми го даваше по 10!
    Замислих се малко и се аргументирах:
    - Виж, Гоше - Инфлацията за май спрямо април е 1.2% , от началото на годината – май 2022 г. спрямо декември 2021 г., е 9.1%. Годишната инфлация за месец май тази година спрямо май миналата е 15.6%, от 27 април "Газпром" спря доставките на природен газ до България, няколко от големите петролни бази спряха да обработват доставки за количество, което означава, че търговията на едро е замряла. Цената на горивата след две-три седмици ще е над 3,50 лв.С оглед на продължаващата агресивна война на Русия срещу Украйна,ЕС прие шести пакет от санкции. Пакетът включва: -забрана на вноса от Русия на суров нефт и рафинирани нефтопродукти;забрана за участие в SWIFT за още три руски банки и една беларуска банка;спиране на излъчването в ЕС на още три руски държавни медии.А и нали чуваш, че хиляди милионери се опитват да напуснат Русия, а продължаващото изселване на нейната бизнес и олигархична общност вероятно ще изостри дългосрочните щети от войната върху икономиката. Партията на Слави излезе от коалицията . Милиардите за пътища, за които са поели ангажимент, ги няма. Любомир Каримански не стана шеф на БНБ, а Ива Митева - на парламента. Провалиха се с кандидатурата си за СЕМ и с мечтите да овладеят БНТ. Народното събрание ще заседава извънредно на 21 юни 2022 г., вторник, от 11.00 часа. В дневния ред е проект на решение за гласуване на недоверие на Министерския съвет с министър-председател Кирил Петков.Пчеларския инвентар и дърводелските услуги поскъпнаха а пенсиите не ги актуализират...
    Той замълча за секунда, погледна ме и попита:
    -Твоите пчели зимата с газ ли ги топлиш? Като събират нектар на дизел ли летят? Пък и ти ходиш на пчелина само когато си имаш работа по село та ги съчетаваш!? Нали са ти безпартийни пчелите? Пчеларски инвентар от пет години не си купувал и си имаш за още пет да не купуваш. Инфлацията колкото за твоя джоб – толкова и за моя...
    Умълчахме се... Е, купи си човека! ...
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  7. #4917
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Ами добра логика на човека, аз ако бях на твое място, щях да му предложа да му даря този мед. Така или иначе според неговите думи, излиза че меда идва от природата и трябва да е безплатен .. Предполагам черешите краставиците и тн .. и те трябва да са безплатни, защото то нали нищо не правиш. Дървото си е дърво, ражда плодове, само трябва някой да ги обере.

  8. #4918
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами добра логика на човека, аз ако бях на твое място, щях да му предложа да му даря този мед. Така или иначе според неговите думи, излиза че меда идва от природата и трябва да е безплатен .. Предполагам черешите краставиците и тн .. и те трябва да са безплатни, защото то нали нищо не правиш. Дървото си е дърво, ражда плодове, само трябва някой да ги обере.
    На времето, катун минава покрай пшеничена нива, която се жъне.
    Циганка се подава под чергилото, гледа, гледа и се обажда:
    -Стрино, стринооо, ваш'та лесна. Ори, мели, яж. Наш'та трудна, оди, проси, носи, мели, меси го и чак тогаз яж...

  9. #4919
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами добра логика на човека, аз ако бях на твое място, щях да му предложа да му даря този мед. Така или иначе според неговите думи, излиза че меда идва от природата и трябва да е безплатен .. Предполагам черешите краставиците и тн .. и те трябва да са безплатни, защото то нали нищо не правиш. Дървото си е дърво, ражда плодове, само трябва някой да ги обере.
    Пчеларя произвежда ли меда или го добива? Меда в неразпечатаната пита продукт ли е или суровина?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #4920
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Пчеларя произвежда ли меда или го добива? Меда в неразпечатаната пита продукт ли е или суровина?
    Пчеларя го краде. Меда е средство за преживяване на пчелите. Другото е измишльотина на човека.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 492 от 496 ПърваПърва ... 392442482490491492493494 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •