Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 440 от 496 ПърваПърва ... 340390430438439440441442450490 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,391 до 4,400 от общо 4956
  1. #4391
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Като сметнеш цената на вноса е малко над 3,50 лв/кг

  2. #4392
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ето картинката! Никак не е весела, но това са фактите. Вижте само количествата, които се внасят в България всяка година!
    Браво бе, молодец! Не се шегувам!

    Въпреки, че английския ми е чужд, ясно мога да преценя и анализирам важни за мен неща.
    Онзи ден отивам да си купя агънце от един производител. От лаф на лаф, той ме светна за един тукашен търгаш, какви приблизително количества внасял първо от Китай, после от Украйна, че и цехче за разфасовка на мед съградил, па изнасял в Белгия и други европейски държави. Ще ходя на зъбар - ченето ми провисна. Чак карантиите на агнето забравих.

    ПП Аз повтарям няколкократно: Няма политика за защита на родното производство. Това важи не само за меда, така е за зарзавати, мляко и какво ли още не, за което, някъде, от някой, от който зависи, е в схема (далавера). Било пазарна икономика - ОК, но има лостове и механизми, с които може да се промени това.
    Навремето, вече не помня точно коя година, се заковаха цените на цигарите. Да, това е акцизна стока. Днес слушам по новините, замислят да наложат праг на цените на стоките от първа необходимост, като хляба. Сети`а се най-сетне. Дано се сетят и за родното производство, че инак ще го затрият и после да не стане след дъжд качулка.

  3. #4393
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ..........
    ПП Аз повтарям няколкократно: Няма политика за защита на родното производство. Това важи не само за меда, така е за зарзавати, мляко и какво ли още не, за което, някъде, от някой, от който зависи, е в схема (далавера). Било пазарна икономика - ОК, но има лостове и механизми, с които може да се промени това.
    Навремето, вече не помня точно коя година, се заковаха цените на цигарите. Да, това е акцизна стока. Днес слушам по новините, замислят да наложат праг на цените на стоките от първа необходимост, като хляба. Сети`а се най-сетне. Дано се сетят и за родното производство, че инак ще го затрият и после да не стане след дъжд качулка.
    Тук сме на едно мнение! Аз съм за една по-протекционистична политика, която да защитава родното производство. Ние сме малка страна и поради ниските обеми на производство трудно можем да сме конкурентноспособни на международните пазари. Отделно, ако анализирате субсидиите, давани в старите членки на ЕС за селскостопанска продукция и тези за нашата ще видите, че разликата е значителна. Ама нашата преговаряща си беше дащна, каквото и бутнеха под носа - казваше Yes! и подписваше. За да се справим със ситуацията ни трябва управник като Орбан и най-вече да не се правим на по-големи католици от папата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4394
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тук сме на едно мнение! Аз съм за една по-протекционистична политика, която да защитава родното производство. Ние сме малка страна и поради ниските обеми на производство трудно можем да сме конкурентноспособни на международните пазари. Отделно, ако анализирате субсидиите, давани в старите членки на ЕС за селскостопанска продукция и тези за нашата ще видите, че разликата е значителна. Ама нашата преговаряща си беше дащна, каквото и бутнеха под носа - казваше Yes! и подписваше. За да се справим със ситуацията ни трябва управник като Орбан и най-вече да не се правим на по-големи католици от папата.
    Няма интерес да се прави, макар, че всички знаем как и защо. Целта им е такава - да се заобикалят правилата, а си говорят, че се спазват стриктно.

  5. #4395
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако се внася на по-ниска цена е кофти, но не е незаконно. Ако се внася и после се продава за "български" тогава нещата са мега зле. Всеки сам да прецени коя хипотеза е в ход от три години.

  6. #4396
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Откри топлата вода .
    Мога да пиша много .

  7. #4397
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...замислят да наложат праг на цените на стоките от първа необходимост, като хляба. Сети`а се най-сетне...
    Като наложат праг на цената на меда, вече ще са наложили такъв на млякото, яйцата, сиренето и т.н. Ще са завардили границата, пиле да не може да прехвръкне. Полицията ще следи строго да не говори някой срещу властта. А цената на меда ще я фиксират на 1 лев, кой смее - да протестира.
    То бива да ни е прост народа, ама чак да повярва някой на простотия от рода на праг на цените при частна собственост на фабриките е малоумие. Някой да си спомня министъра-кучкар и неговия стандарт за саламите как приключи?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #4398
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Има едно място, където наистина опитват да сложат праг на цените - нарича се Венецуела. От най-добрата държава за живеене в Южна Америка я докараха до пълна бъркотия. Това в страна, която плува върху петрол!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #4399
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Нещата не могат да се оправят само на държавно ниво, а за съжеление това трябва да стане на ниво Евросъюз. Ама тука става още по-сложно и уплетено, така че праг на цената не е решение, а по скоро яки мита и без квоти, а след това и строг контрол, но това е в сферата на мечтите по-скоро!

  10. #4400
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    ...това трябва да стане на ниво Евросъюз...
    Само че тенденцията в Европа вече е за стремеж към засилване на националните държави, което общо взето е кръст върху проекта за ЕС и се залагат основите на бъдещите конфликти на европейски терен. Големите /САЩ, Китай и Русия/ вече потриват доволно ръце. Дори България, в чийто интерес е да има силен ЕС, е решила да подкрепя центробежната тенденция в лицето на Орбан. /Това май трябва да се мести в темата за бърборенето./
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 440 от 496 ПърваПърва ... 340390430438439440441442450490 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •