Колкото до цената - ами тя е такава, защото е продиктувана от ФИНАНСОВИЯ ИНТЕРЕС НА ИЗКУПВАЧИТЕ. Ама била ниска - ами че тя и 10 лева да стане, вие пак ще ревете, че е ниска. Или пък обратното - дори и 2 лева да стане, изкупвачите пак ще им се увижда и ще мислят че е висока. Няма как - така работи пазарната икономика, и за двамата контрагенти (пчелар и изкупвач) не остава нищо друго, освен да се съобразяват с нея.

ИЛИ СЕ АДАПТИРАШ КЪМ ЦЕНИТЕ, ИЛИ ФАЛИРАШ !!! Междинен път НЯМА. Това важи както за пчеларите, така и за изкупвачите.

А това, че изкупвачите били печелели луди пари на гърба на пчеларите - това е само една измислица от типа "търсене на друг виновник за собствените си проблеми".

Ето ви контра-мнение. Аз съм производител на рамки, но никой не иска да ми ги купува, защото себестойноста ми е много висока. Следователно пчеларите са МОШЕНИЦИ, който печелят луди пари на гърба на бедните производители на рамки.

Произвеждам кошери, но пчеларите не ги купуват, защото са много скъпи. Следователно пчеларите са МОШЕНИЦИ, които печелят луди пари на гърба на бедните производители на кошери.

Да продължавам ли нататък?

Пчеларите са АЛЧНИ МОШЕНИЦИ, които се договарят помежду си да купуват по много ниски цени майки, отводки, кошери, рамки и всякакъв друг пчеларски инвентар. Печелят ЛУДИ ПАРИ на гърба на бедните дърводелци, бедните майкопроизводители и бедните производители на отводки. Предлагам държавата да определи минимални изкупни цени на рамките, кошерите, пчелогонките и другия пчеларски инвентар, защото тия мошеници пчеларите са заслепени в лакомията си за бързи печалби, и цели сектори в страната загиват заради тях.

Как ви звучи това?