Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 152 от 496 ПърваПърва ... 52102142150151152153154162202252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,511 до 1,520 от общо 4956
  1. #1511
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Подмяната на амбалажа за съхранение на мед с използван такъв трябва да се забрани със закон.Въобще ползването на стари тенекии трябва да отпадне от пчеларската практика!

  2. #1512
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Даваш нови тенекии връщат ти стари
    Тук подкрепям Апитрейд Пловдив. Винаги са били коректни. Първо ми свалят празните тенекии(нови) от камиона.

  3. #1513
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Започнах да се занимавма с пчеларство от 2003 г. с един кошер, като постепенно увеличих бройката до 13 кошера. Никога не съм продавал мед на едро, в тенекии. Медът от центрофугата наливам в матуратор, а от там - директно в бурканите. Винаги съм се стремял, да вадя колкото е възможно по-качествен мед. Предполагам, че клиентите оценяват това. В момента продавам меда от последната реколта, като следва: акация-12лв/кг, полифлора (ливадни растения + слънчоглед + липа) - 10 лв/кг. До момента съм продал около половината от меда от последната реколта. Решил съм, през пролетта да направя проверка на количеството на непродадения до момента мед и въз основа на това да определя, колко пчелни семейства да продам. Целта е, да задоволя максимално търсенето на мед на дребно, без да продавам на едро и без да остава непродаден и неизконсумиран мед. Когато посеят рапица, неизбежно ще остане мед в излишък, но това се случва не по-често от един път на 3 години. Аз съм съботно-неделен пчелар и колкото по-малко са пчелните семейства, които отглеждам, толкова повече свободно време ще остане за други неща.

  4. #1514
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    Апитрейд Пловдив са коректна фирма във всяко отношение!

  5. #1515
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Генчо Генчев Виж публикацията
    Апитрейд Пловдив са коректна фирма във всяко отношение!
    Колега не съм имал предвид тая фирма.Преди време реших да търся пазар.Отидох в една фирма докато чаках да дойде шефа, пазача ми разказа всичките схеми как мешат нашия мед и какви мошеници са.Е кажи ми как да си променя мнението за търговците след като отида и в магазина и видя липов мед 10%и 90% сироп забравих от какво беше там

  6. #1516
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Абе ти пчелар ли си или? Като искаш както казах на един от по - горен пост -ПОДАРЯВАЙ ГО. Ние си ценим труда.
    Слънчо, напълно ти е ясно че подобни индивиди не са пчелари, па то си личи и от ника му.Получил е поръчка да зомбира темата и той съвестно си изпълнява поръчката.Уважавам подобни всеодайници ,защото са верни на работодателите си.Докато им плащат обещаното!Съветваш го да подарява –какво ? ,като няма за подаряване.Сигурно е виждал пчела само ако случайно е влязла в колата му,докато шофира покрай масив с медонос.Остави го да си върши работата,и той трябва яде/ а и домочадието/. Може някой да се хване на словоблудството му.

  7. #1517
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    МИНАХА ВЕЧЕ 24 ЧАСА ОТ КАКТО ВИ ДАДОХ ИНФОРМАЦИЯ ЗА НОВИТЕ ЦЕНИ НА МЕДА. НЯКОЙ НАПИСА , ЧЕ Е ЛЪЖА. ИМА ФИРМИ КОИТО КУПУВАТ НА 5,30-5,50. НИКОЙ НЕ ИЗПРАТИ ИМЕНА И ТЕЛЕФОНИ. ЗНАЧИ НЯМА ТАКИВА. Относно тези , които ме наричат тоя и оня . Това е признак на ниска култура. Гоголчо, на мен пчеларството ми е професия. С това си храня семейството.За мен загубата от 10 тона е толкова, колкото ти ще вземеш за 2 години. Приятна вечер. Разбрах , че Форумът не е за пчелари ,а за бърборковци.

  8. #1518
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Днес дадох проба на фирма от Ловеч с уговорка за 5 и 30

  9. #1519
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Коя е тази фирма?

  10. #1520
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    МИНАХА ВЕЧЕ 24 ЧАСА ОТ КАКТО ВИ ДАДОХ ИНФОРМАЦИЯ ЗА НОВИТЕ ЦЕНИ НА МЕДА. НЯКОЙ НАПИСА , ЧЕ Е ЛЪЖА. ИМА ФИРМИ КОИТО КУПУВАТ НА 5,30-5,50. НИКОЙ НЕ ИЗПРАТИ ИМЕНА И ТЕЛЕФОНИ. ЗНАЧИ НЯМА ТАКИВА. .
    При създалата се ситуация на пазара на меда и при ситуация в която във форума участваме 5 човека и се ослушват 500 да краднат информация няма как да ти кажа на всеослушание кои са фирмите. При положение че с това си изкарваш хляба при всички случаи имаш много контакти и можеш да ги издириш и сам.

 

 
Страница 152 от 496 ПърваПърва ... 52102142150151152153154162202252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •