Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 311 от 496 ПърваПърва ... 211261301309310311312313321361411 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,101 до 3,110 от общо 4956
  1. #3101
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Г-н Александров, аз съм пчелар производител на пчелен мед и до тук работата по производството съм я свършил-медът е в тенекии и е готов за реализация.Бихте ли изброили като подточки например какво не трябва да чакаме някой друг вместо нас да свърши /става въпрос за купа проблеми за който споменавате по горе/.Моето лично мнение е, че ако държавата /ако я има/ погледне на сектора както гледа на сектор зърнопроизводство например нещата за българския пчелар ще стоят по добре.И не е работа на отделния пчелар да влиза във връзка с държавните институции за разрешаването на тоя куп проблеми.

  2. #3102
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Г-н Александров, аз съм пчелар производител на пчелен мед и до тук работата по производството съм я свършил-медът е в тенекии и е готов за реализация.Бихте ли изброили като подточки например какво не трябва да чакаме някой друг вместо нас да свърши /става въпрос за купа проблеми за който споменавате по горе/.Моето лично мнение е, че ако държавата /ако я има/ погледне на сектора както гледа на сектор зърнопроизводство например нещата за българския пчелар ще стоят по добре.И не е работа на отделния пчелар да влиза във връзка с държавните институции за разрешаването на тоя куп проблеми.
    Работата на отделния пчелар е да участва активно в осмислянето и решаването на колкото може повече проблеми в сектора. Отделния пчелар не трябва да преебава останалите пчелари като продава продукцията си на безценица. Отделния пчелар трябва да отглежда пчелите си по начин по който да не застрашава семействата на останалите пчелари около неговия пчелин. Отделния пчелар трябва да се опитва да не бъде отделен пчелар, а част група която да е част от по-голяма група и т.н. Отделния пчелар трябва да се противопоставя по краен начин на всички опити на изкупвачите и държавата да се ебава с него. Още да изброявам ли?????

  3. #3103
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    rosti_sz,ще се опитам да изкажа мнение по всяко твое изречение.
    1.Работата на отделния пчелар е да участва активно в осмислянето и решаването на колкото може повече проблеми в сектора.
    По какъв начин отделния пчелар може да участва /отхфърлям "осмислянето"/ в "решаването на колкото може повече проблеми в сектора"?
    2.Откъде се знае кой пчелар е продал продукцията си на безценица /преебал останалите пчелари по вашето изразяване/
    3.Отделния пчелар трябва да отглежда пчелите си по начин по който да не застрашава семействата на останалите пчелари около неговия пчелин.
    По какъв начин може да се промени разбирането на "отделния пчелар" на примерно казано 75-80 години /макар , че има и такива доста по млади/ които като ги питам преди няколко дни /8-10.09.2016/ с какво са третирали за акар ми казват - ами аз ще ходя тия дни към града и ще взема лентички.
    4.Отделния пчелар трябва да се опитва да не бъде отделен пчелар, а част група която да е част от по-голяма група и т.н.
    В това съм абсолютно убеден, но за съжаление изглежда манталитета ни ли, или не знам как да го нарека не ни дава да се случи .
    5.Отделния пчелар трябва да се противопоставя по краен начин на всички опити на изкупвачите и държавата да се ебава с него.
    Посочете един начин на противопоставяне срещу изкупвачите / срещу държавата не ми посочвайте защото вярвам , че и вие не вярвате, че ще има ефект/?
    Ако може изброявайте още.

  4. #3104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Затова трябва всички да се обединят в провсъюз а не в отделни съюзи

  5. #3105
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А дали в Германия прекупвачите се ебават с пчеларите? Или в Италия напр. беше пуснато инфо за цените в Италия днес.
    П.П. Аз съм съгласен да ми плащат по Германски цени, па нека бъда ебаван.

  6. #3106
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    rosti_sz,ще се опитам да изкажа мнение по всяко твое изречение.
    1.Работата на отделния пчелар е да участва активно в осмислянето и решаването на колкото може повече проблеми в сектора.
    По какъв начин отделния пчелар може да участва /отхфърлям "осмислянето"/ в "решаването на колкото може повече проблеми в сектора"?
    2.Откъде се знае кой пчелар е продал продукцията си на безценица /преебал останалите пчелари по вашето изразяване/
    3.Отделния пчелар трябва да отглежда пчелите си по начин по който да не застрашава семействата на останалите пчелари около неговия пчелин.
    По какъв начин може да се промени разбирането на "отделния пчелар" на примерно казано 75-80 години /макар , че има и такива доста по млади/ които като ги питам преди няколко дни /8-10.09.2016/ с какво са третирали за акар ми казват - ами аз ще ходя тия дни към града и ще взема лентички.
    4.Отделния пчелар трябва да се опитва да не бъде отделен пчелар, а част група която да е част от по-голяма група и т.н.
    В това съм абсолютно убеден, но за съжаление изглежда манталитета ни ли, или не знам как да го нарека не ни дава да се случи .
    5.Отделния пчелар трябва да се противопоставя по краен начин на всички опити на изкупвачите и държавата да се ебава с него.
    Посочете един начин на противопоставяне срещу изкупвачите / срещу държавата не ми посочвайте защото вярвам , че и вие не вярвате, че ще има ефект/?
    Ако може изброявайте още.
    Пожелахте да ви бъде изброено и аз изброих една нищожна част от допълнителната работа, която трябва да свърши отделния пчелар за да може сектора малко да се понадигне на крака и да започне да диша праха на зърнарите, които дадохте за пример. Това е тема за цената на меда и не е много подходящо място да продължаваме този разговор, но само последно ще вметна един пример. Преди няколко дни излезе новата наредба за опазване на пчелите при пръскания. НА две места във форума беше подадена такава информация и беше качена наредбата. Единствените коментирали до момента сме аз, Б. Александров и не пчеларя ТСЦ1. Ето този престъпен нихилизъм ни води там където сме като сектор. 20 мин. след като беше публикувана наредбата се свързах с един от големите лидери на пч. организация и той беше бесен на тази наредба и вече беше организирал обсъждането и, с двама представители на организацията му, за да търси пътя да направи нещо. Е няма как да направи нещо сам или трима или 5 човека.
    Определено смятам че нашата основна задача е да успеем да напълним тенекиите с мед, но момента труден, в сектора е пълна анархия, играта на преби пчеларя е в разгара си и се играе от зърнари, изкупвачи, колеги и държава.

    Спирам разговора тук, ако искате отворете нова тема или продължаваме на лични или в чата.


    МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА СПОДЕЛИ ИНФО ДАЛИ "ГЕРОИТЕ ОТ РАКОВСКИ" ИЗКУПУВАТ МЕДА КОЙТО НАДУПЧИХА ПРЕЗ АВГУСТ И НА КАКВА ЦЕНА?
    Питам защото дупчиха на обещание за 5лв. а сега дупчат на обещание за 4,50лв. и ми е интересно дали си спазват обещанията.

  7. #3107
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .....МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА СПОДЕЛИ ИНФО ДАЛИ "ГЕРОИТЕ ОТ РАКОВСКИ" ИЗКУПУВАТ МЕДА КОЙТО НАДУПЧИХА ПРЕЗ АВГУСТ И НА КАКВА ЦЕНА?
    Питам защото дупчиха на обещание за 5лв. а сега дупчат на обещание за 4,50лв. и ми е интересно дали си спазват обещанията.
    Най-вероятно няма да получиш отговор на този въпрос, защото хората ги е страх да пишат в тази тема. Мене също ме е страх. Както виждаш изкупуването тече с пълна сила, но никой не смее да каже какво е било с него и по каква цена се е случило.

    Накратко - каквото поискахте, това и получихте - ПЪЛНО ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ. Виновниците за това ги потърсете по-назад в темата - това са само 10-15 човека, които постигнаха пълна победа със своята ................. няма да казвам обидни думички.

    Та точно тези 10-15 човека всъщност направиха ОГРОМНА УСЛУГА НА ИЗКУПВАЧИТЕ и неявно нанесоха ОГРОМНИ ЩЕТИ на своите колеги-пчелари, като ги лишиха от правото да получават вярна и навременна информация за това какво се случва в сектора с изкупните цени.

  8. #3108
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Интересно ми е защото не виждам изкупуването да тече с пълна сила. Нещо нещата яко замряха. На пчеларите не им се продава на обявените цени, а изкупвачите не им се купува на исканите цени.
    До колкото подразбирам все още няма цени от "Германия" и изкупвачите купуват супер предпазливо и на възможно най-ниска цена за да са сигурни че няма да са на загуба. Интересно (ако това инфо е вярно)"Германците" какво чакат?

  9. #3109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Интересно ми е защото не виждам изкупуването да тече с пълна сила. Нещо нещата яко замряха.....
    Вждаш само едно ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ, от което не можеш да си вадиш никакви изводи. Това информационно затъмнение е психологически обусловлено от всичко, което се случи напоследък в тази тема. Кой пчелар ще си признае, че си е продал меда на 4.20 или 4.50 например, след като вече знае, че моментално ще бъде обявен за предател и ще започне да бъде оплюван и обиждан от дежурните оплювачи.

    Съжалявам, но простотията в тази тема надхвърли всякакви разумни граници, и сега берете плодовете от всичко това. От този момент нататък ще получавате вярна пазарна информация само на куково лято.

  10. #3110
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ........"Германците" какво чакат?
    чакат прогнозите за аржентина и мексико за новата реколта
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 311 от 496 ПърваПърва ... 211261301309310311312313321361411 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •