Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 310 от 496 ПърваПърва ... 210260300308309310311312320360410 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,091 до 3,100 от общо 4956
  1. #3091
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Онзи ден ми казаха, че собственика на една от преработвателните фабрики е в Китай и затова не могат да ми кажат цена на меда ми от който взеха проба.Как си мислите - дали е отишъл там да се разходи по най дългия стъклен мост!

  2. #3092
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма да се предавате колеги продавайте на дребно аз за 4 дена 45 кг на 8,50лв/кг и отново нямам мед вече и от плодниците не мога да вадя

  3. #3093
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Проблема е ,че меда се изкупува евтино
    а се продава в мрежата скъпо с над 100% надценка .Хората не купуват скъпата стока и щом потреблението е свито то и пазара е слаб.

  4. #3094
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цената на меда няма да се повиши, докато не се промени качеството на втория етаж. С този човешки ресурс - толкова.
    Ето в момента пия чай на една бензиностанция и отново ми предлагат мед със съмнително качество, но няма кой да напише една "жалба".
    Давайте, покажете, че ви пука и пуснете една жалба в БАБХ. Елементарно е и всеки може да отдели 1час. Докато не видя жалба от редови пчелар, изобщо няма да обръщам внимание на ревовете. Само ревем и нищо не правим за решаване на проблемите. Възпитание и ценностна система - ей това ни липсва!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #3095
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Проблема е ,че меда се изкупува евтино
    а се продава в мрежата скъпо с над 100% надценка .Хората не купуват скъпата стока и щом потреблението е свито то и пазара е слаб.


    Зависи как търсиш пазар,аз тая година 1 тенекия съм раздал рекламно.Пазар имам,но пък мед нямам.

  6. #3096
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ако втория етаж беше наред, то половината прекупвачи щяха да умрат от глад. Само една издънка и пазара щеше да ги изхвърли, уви вие продължавате да храните кучето, което ви хапе. Ей затова онази пловдивска фирма държи всичко да е точно, защото все някога на пчеларите ще им светне лампичката и всички некоректни прекупвачи ще бъдат изритани от пазара. Дотогава обаче трябва да се съобразяваме с нулевата бизнес култура в сектора.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #3097
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Ето малко цени на едро в Италия за изкупвачите http://www.informamiele.it/index.php...azioni-mensili

  8. #3098
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Ха-ха.... кога ли в България ще видим подобни данни!!!

  9. #3099
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Ха-ха.... кога ли в България ще видим подобни данни!!!
    когато спрем да чакаме някой друг да свърши работата и се заемем да разрешим един куп проблеми които оказват влияние на цената...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #3100
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    Ето малко цени на едро в Италия за изкупвачите http://www.informamiele.it/index.php...azioni-mensili
    За съжеление тези цени са валидни за местно производство.Пчелари към определени организации продават от 7 евро нагоре на едро меда си.Матеев и други не напразно повтарят, че трябва да сме обеденени и силни, това е единствения път.

 

 
Страница 310 от 496 ПърваПърва ... 210260300308309310311312320360410 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •