Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 472 от 496 ПърваПърва ... 372422462470471472473474482 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,711 до 4,720 от общо 4956
  1. #4711
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За съжаление и този момент го има, сиромаха си отглежда по сиромашки „петте“ кошерчета и току виж от тях тръгнала някоя зараза и вярно ще затрие собствения си и на мастития бизнесмен поминака, въпреки че в горния пост визирах кой подбива цената на дребно, а не кой чий поминък ще затрие....
    Е, добре де, не му затрива поминака, само му бърка работата.Ще умра от смях.

  2. #4712
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    99% от меда по малките търговски обекти се продава неправомерно. Всички знаем, но и всички си траем. Може би така ни отърва? Но това е основната причина да се подбива цената.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #4713
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз се чудя къде се загубиха от бургаското сдружение, а те явно са на хаваите , да си харчат пачките от меда.
    Толкова си оригинален колкото са оригинални и фалшиви маратонки Найк. Добре че поне ти си се смееш на твоите "оригинални" разсъждения. Иначе по темата и в другата стая го казах няма как да искаш висока цена след като си готов на 3 лв да го закараш на крака на търговците. Как е взимаха рапицата на 3 лв и 80 ст и изведнъж цената се срина на 3 лв. По едно време имаше някакво задружие и всеки каза няма да го дам пустия мед и изведнъж талигите потеглиха към изкупвачите и цената се срина. Да не вземе да се развали пустия мед, това да не са череши че да се развалят и да не търпи ... Особено интересни са ми колеги извадили 300-400 кг, какво ще го правим дайте телефона на гръка, ми напънете се малко. Това е количество което ще продадете спокойно на приятели познати и техни близки ... За едровата цена на меда сме си виновни ние и по горе казах щом сега ходим се молим на 3 лв да го вземат догодина ще се молим да го вземат на два. Струва ли си човек да се занимава за да продаде на някой играч 1 тон мед за 3000 лв като има поне 1000 лв разходи докато го извади. Според мен не. Не съм черноглед но според мен до една година ще се затрие сектора. Тянко абсолютно си прав за търговските обекти. Имам познат с плод зеленчук и купува мед на 3 и 50 на тенекии и продава по 8 лв малкия буркан. Лепва един етикет от принтера и всичко е точно ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #4714
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз не мисля, че сектора ще се закрие. Но съм сигурен, че ще се отсее. Защото, ако се затрие сектора ще ядем само френски картофи и полски домати. Не че, сега не е така. Обаче в градинките опрашители няма да има. Така както изчезнаха пеперудите. Докато и един пчелар има, ще има и надежда.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #4715
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Сладури. Ей , като не става, гледайте некое друго животно, там може да ви се върже сметката.
    пп. Янев, усмивката е за теб, май беше минал през овце, сега пчели, опитай с бяла мида.

  6. #4716
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сладури. Ей , като не става, гледайте некое друго животно, там може да ви се върже сметката.
    пп. Янев, усмивката е за теб, май беше минал през овце, сега пчели, опитай с бяла мида.
    Забранена е. Пък и вече е резерве.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #4717
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Обаче, ако трябва да помисля за това бих си отгледал една кокарджа. Поне без яйца няма да остана. Стига да мога да я обуча? И мишките, ако лови....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4718
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Забранена е. Пък и вече е резерве.
    Ами да спретне една ферма за калкан.

  9. #4719
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сладури. Ей , като не става, гледайте некое друго животно, там може да ви се върже сметката.
    пп. Янев, усмивката е за теб, май беше минал през овце, сега пчели, опитай с бяла мида.
    Гледал съм овце и се гордея с това! Ако живеехме в уредена държава вероятно още щях да го правя! И един съвет, не ми давай наклон ако обичаш!. Айде с здраве!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #4720
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Гледал съм овце и се гордея с това! Ако живеехме в уредена държава вероятно още щях да го правя! И един съвет, не ми давай наклон ако обичаш!. Айде с здраве!
    Това другарски съвет, бе градски. Оти скачаш.Аз си мислех, че сдружението ви изви ръцете на изкупвачите, дадоха ви 6.00 лв. килото и си харчите на хаваите, а вие ревете, че някой си ви подбивал цената.

 

 
Страница 472 от 496 ПърваПърва ... 372422462470471472473474482 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •