Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 480 от 496 ПърваПърва ... 380430470478479480481482490 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,791 до 4,800 от общо 4956
  1. #4791
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    От десет нагоре, та си мисля че 12 на буркан е малко, но ти си знаеш.
    Хе-хе-хе... При нас на пазара, още преди две седмици, баща ми е виждал не аз, че буркан рапица му искат 13. Рапица хора, не друго. Прав си Калине, че е малко, ама за акация ще искам поне по 15 на буркан, пък Друмев да яде хурката!

  2. #4792
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .... ако дигна цената на 12лв. по-хубав ли ще стане.
    По-хубав - не.
    По-доходен - да! Па моа и да не.

  3. #4793
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аве, вие познавате ли парите, знаете ли един работник и един пенсионер, колко взимат.
    Чанко бре, ние познаваме парите, ама сме далеко от пенсия. Провокираш ни - убуу, на що да не вземем повече, от колкото ни дават. А?!

  4. #4794
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хе-хе-хе... При нас на пазара, още преди две седмици, баща ми е виждал не аз, че буркан рапица му искат 13. Рапица хора, не друго. Прав си Калине, че е малко, ама за акация ще искам поне по 15 на буркан, пък Друмев да яде хурката!
    Той, Друмев с тия 155 кила от кошер, всякак му излиза сметката, но като почне да елпези парата, 'ич му се не връзват сметките.

  5. #4795
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Една стока, струва толкова, колкото е склонен да плати купувача за нея, респективно, толкова, за колкото е склонен да се раздели, продавача с нея. К'во да прай'ш - пазарна икономика.

  6. #4796
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мен ако питаш тия де по немат са по-ора ония бурсуци с парите все искат да изонодат някой а ако си купят нещо си мислят че колко повече кусури немерят толкова са по- висша форма на живот.
    То, "туй имане", не е от "туй даване".

  7. #4797
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Една стока, струва толкова, колкото е склонен да плати купувача за нея, респективно, толкова, за колкото е склонен да се раздели, продавача с нея. К'во да прай'ш - пазарна икономика.
    ТС1 го каза подобно преди време продавача си казва цената а купувача казва има ли сделка или не.
    Цената на меда зависи от много фактори като уникалния вкус не е най горното ниво например пчелите са ми в Криводол а ходи и искаи 12лв. за буркан мед ще станеш за присмех щото е пълно със слънчогледов мед на цена от 7лв. макс 8лв.в града има около 1000регистрирани пчелни семейства в съседното село са близо 2000 /за акациев май искат 10лв. ама има ли сделки не знам навярно го продават другаде/.Живея в краен квартал на София след това започват селата и хилядите декари слънчоглед цена на меда 7-8лв. а ходи искай 20лв. със зор се продава на 10лв. мед от други райони на страната ливаден , акациев и т.н..Виж за центъра на София не знам ама по пазарите имаше зимата и по 6лв. към днешна дата не знам ама тогава и в пчеларските магазини бе около 8-10лв. по малкия буркан от масовите медове а за медените бутици не знам колко бе не съм влизал.Към днешна дата не знам говоря за март месец.

  8. #4798
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Има много голямо търсене на кошери, изглежда се очаква сериозно покачване на цената на меда.

  9. #4799
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има много голямо търсене на кошери, изглежда се очаква сериозно покачване на цената на меда.
    На много хора им измряха пчелите зимата, то може да се вдигне цената на меда ама като гледам на всичко се вдига цената та не знам какво да кажа.

  10. #4800
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хе-хе-хе... При нас на пазара, още преди две седмици, баща ми е виждал не аз, че буркан рапица му искат 13. Рапица хора, не друго. Прав си Калине, че е малко, ама за акация ще искам поне по 15 на буркан, пък Друмев да яде хурката!

    Купи тия мойте тенекии на 7лв/кг бре.Около 150оки са с разлика като твоята - разходите ти.Поне 1к/лв ще ти останат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 480 от 496 ПърваПърва ... 380430470478479480481482490 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •