Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 493 от 496 ПърваПърва ... 393443483491492493494495 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,921 до 4,930 от общо 4956
  1. #4921
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пчеларя го краде. Меда е средство за преживяване на пчелите. Другото е измишльотина на човека.

    Ааа не е баш така, аз ходя предната вечер когато са се събрали всичките пчели и ги моля за разрешение дали мога да взема този от магазина. Ако ми дадат отивам и го взимам на другия ден, ако не ми дадат, чакам .. ... Затова че те ми го подаряват на мен, аз не го крада ..

  2. #4922
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ааа не е баш така, аз ходя предната вечер когато са се събрали всичките пчели и ги моля за разрешение дали мога да взема този от магазина. Ако ми дадат отивам и го взимам на другия ден, ако не ми дадат, чакам .. ... Затова че те ми го подаряват на мен, аз не го крада ..
    Да бе. Теб съм те описал в третото изречение на поста.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #4923
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пчеларя го краде. Меда е средство за преживяване на пчелите. Другото е измишльотина на човека.
    Кражба е когато го присвояваш без да си положил труд и средства. Когато си правил профилактика, хранил си, гледал си ги, е отплата за положения труд!

  4. #4924
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Кражба е когато го присвояваш без да си положил труд и средства. Когато си правил профилактика, хранил си, гледал си ги, е отплата за положения труд!
    Не съм виждал молба от пчели към пчелар, който да извършва описаните действия.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #4925
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не съм виждал молба от пчели към пчелар, който да извършва описаните действия.
    Я налей една хранилка и иди да видиш след ден, дали не се молят за още

  6. #4926
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Я налей една хранилка и иди да видиш след ден, дали не се молят за още
    Както казах и на Калоян, всичко е намеса в живота на пчелите, без значение полза или вреда.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #4927
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ааа не е баш така, аз ходя предната вечер когато са се събрали всичките пчели и ги моля за разрешение дали мога да взема този от магазина. Ако ми дадат отивам и го взимам на другия ден, ако не ми дадат, чакам .. ... Затова че те ми го подаряват на мен, аз не го крада ..
    Сега специално за тебе един истински случай от близкото минало. В една пернишка черква свещеникът забелязал , че парите оставяни от вярващите намаляват.А посетителите на черквата все толкова. Скрил се зад иконостаса привечер. Клисарят след като почистил отишъл пред иконостаса прекъстил се и попитал умолително иконата на Света Богородица.
    -Света Богородичке може ли да си взема от паричките?
    Тишина.Клисарят приел мълчанието за съгласие и си взел парички.
    Видял всичко Дядо Поп и решил да даде урок на клисаря.Следващата вечер пак се скрил зад иконостаса.
    Всичко се повторило до момента в, който клисарят попитал иконата на Света Богородица. В отговор из зад иконостаса прозвучал мощния бас на Дядо Поп.
    -Не-е!!!
    Обърнал поглед клисарят към иконата на Иисус Христос.
    -Сус бре магаре! Я тебе ли питам? Макя ти питам.-сопнал се клисарят. И пак си напълнил шепата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #4928
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    колеги,някой продавал ли е тази година мед на търговци и каква е цената която дават?

  9. #4929
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    колеги,някой продавал ли е тази година мед на търговци и каква е цената която дават?
    Имаше една фирма, която редовно представяше цените, но успяхме да ги изгоним от форума и сега всеки си .....жената както си знае.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #4930
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Апитрейд предлагат 10,20лв за Акация, същата цена, на която купуваха миналата година.

 

 
Страница 493 от 496 ПърваПърва ... 393443483491492493494495 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •