Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 376 от 496 ПърваПърва ... 276326366374375376377378386426476 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,751 до 3,760 от общо 4956
  1. #3751
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Генералният ни проблем според мен е, че живеем в много грозна, мръсна и една такава неугледна държава - където и да бръмна из Европата - даже и Турция, и като се прибера у нас, виждам мизерията и немокаетлъка...няма как според мен от една такава грозна картина от нашите мръсни градове и села, да излезе някакъв качествен бранд - бил той от мед, вино, сирене и т.н.....трябва първо да си оправим държавата - да блесне, всичко да е красиво и чисто...и чак тогава според мен да гоним високи цени на определени продукти - в нашия случай меда...и най-скапаното гръЦко село е по-хубаво от най-хубавото бг село...според мен трябва да си изчистим и спретнем държавата, и чак тогава да претендираме за високи цени - никой няма да ни ги даде преди това, защото няма да ни повярва, че в тоя кенеф може да се произвежда качествена стока.

  2. #3752
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я помогни малко, че ...
    Причините в момента са ориентировъчно около 7 милиона на брой и намаляват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3753
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Генералният ни проблем според мен е, че живеем в много грозна, мръсна и една такава неугледна държава - където и да бръмна из Европата - даже и Турция, и като се прибера у нас, виждам мизерията и немокаетлъка...няма как според мен от една такава грозна картина от нашите мръсни градове и села, да излезе някакъв качествен бранд - бил той от мед, вино, сирене и т.н.....трябва първо да си оправим държавата - да блесне, всичко да е красиво и чисто...и чак тогава според мен да гоним високи цени на определени продукти - в нашия случай меда...и най-скапаното гръЦко село е по-хубаво от най-хубавото бг село...според мен трябва да си изчистим и спретнем държавата, и чак тогава да претендираме за високи цени - никой няма да ни ги даде преди това, защото няма да ни повярва, че в тоя кенеф може да се произвежда качествена стока.
    Като се стопи тия дни снега пред блока, какво да видя - ужасяваща мръсотия. Всеки хвърлял отгоре бутилки, салфетки, манджа и всякакъв боклук. На клоните на дървото висят долни гащи, чорапи, потници и торбички с боклук, паднали отвисоко. Българи, какво да ги правиш!

    P.S. Аз съм на първия етаж и мирише.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #3754
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Нищо не ме учудва .
    Ние , сами си направихме държавата такава .

  5. #3755
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Какво стана с цената на меда? Гащи, мизерии и какво ли още не!

  6. #3756
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Нищо не ме учудва .
    Ние , сами си направихме държавата такава .

    Защото ни позволиха дебелосерестите да го направим.

  7. #3757
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Здравейте. Пътувах няколко дни и сега виждам, че от Апитрейд сте ми отговорили. Вашите отговори не ме задоволяват но това си е мой проблем. Колкото до въпроса който не сте разбра, ще дам разяснение. На графиката се вижда, че ДА има спад в цената но той далеч не е 25%. Изкупвачите в БГ ни смазвате като използвате тенденцията на спад в цената на международните пазари и сваляте цените до такива нива че ......

    Опитвате се да изкривявате думите ми и да ме правите смешен като казвате, че си мисля, че посредством скриване на обяви във форума може да се влиае на международните пазари. Повтарям, скриването на обявата ви беше един съвсем интелигентен начин да изразим нашето отношение към съдържанието и. Моята идея беше да ви "светне лампата" и съм сигурен, че съм постигнал целта си.
    Искам да обърнете внимание, че говоря за неща свързани със всички фирми изкупвачи и не упреквам персонално вас, а упреквам целия ви сектор.
    Радвам се, че ни обръщате внимание, но и знаете какви са рисковете от това. Все повече изпадате в ситуация със трудни, че и невъзможни отговори.
    На въпроса защо сте лошите, ще ви отговоря така - " Каквото повикало, такова се обадило" Искам да кажа, че не може да се подигравате по всякакъв начин с труда ни (измислени проблеми със изследванията, не спазване на никакви срокове, не спазване на уговорки за цени, цени на най-ниското ниво в Европа) и да очаквате друго отношение.
    Благодаря.
    Привет,

    По отношение на обявата - ясно призовахте да бъде скрита, за да не я четели другите "изкупвачи", защото с очите си сте виждали как преди след наша обява цената падала - сам го казахте. Това с лампата няма какво да го коментирам, стратегията ни за ценообразуване по една или друга причина не се определя от форумите. С тази обява или без нея, нещата не се променят по никакъв начин. Щом виртуалните палци нагоре и надолу Ви карат да се чувствате по-добре, аз нямам нищо против и това не ни обижда. Нека в тази връзка и аз Ви попитам нещо - колко от изкупуващите фирми в момента въобще изкупуват и на какви цени? Разбрахме за гърка и Апимел, но нима в България сме само ние тримата? Ако цената тук беше толкова нереално занижена в сравнение с останалите страни, къде са останалите български купувачи и на какви цени изкупуват, дори не говорим за идване на чужди отвън, които биха били примамени от големите маржове?

    Относно "каквото повикало, такова се обадило" - Вие продавал ли сте мед на Апитрейд? Бил ли сте излъган от нас с измислени проблеми с изследвания, не спазване на уговорки и т.н.? Има ли тук друг такъв, почувствал се ощетен, излъган от нас или получил подигравателно отношение? Ако има такъв, нека да каже и лично ще му се извиним.
    Считате ли, че някаква част от информацията, която се съдържа в мненията ми в този форум, все пак би била полезна за някой? Пак Ви припомням писмото до Мария Габриел, което писахте, и въпросите в него. В крайна сметка у Вас, а видно и от палците надолу и у част от останалите потребители, има необходимост от субект, към когото да насочвате неудовлетворението си от сегашната пазарна реалност. Аз винаги съм се изразявал добронамерено и отделям от времето си да пиша тук, защото вярвам, че е редно да има нормално общуване между продавачи и купувачи, каквито в крайна сметка сме, да се обсъжда ситуацията, идеи, препоръки и т.н. Заставаме с името си като независима фирма, не като представител на когото и да било друг, и носим отговорност единствено за собствените си думи и действия. Сред преработвателите, както и сред пчеларите, има всякакви хора - честни, лъжливи, добри, лоши. Това е така във всеки един отрасъл в България.

    Опитах се да отговоря на въпросите Ви относно тълкуването на статистическите данни на разбираем език и с аргументи. Това дали Ви харесва на Вас, на нас или на когото и да било в сектора, за съжаление няма никакво значение за пазарните реалности. Нямам намерение и не желая да влизам в конфликт нито с Вас, нито с когото и да било, още по-малко по интернет форумите - за нас е важно отношението на хората, с които реално имаме търговски взаимоотношения, а с дървени философи и откровени простаци държавата ни е пълна така или иначе и това не е никаква новост, за да й обръщаме внимание.

    Останете си със здраве!
    Поздрави

  8. #3758
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Аз не разбирам защо след като сме ви се обадили и след време минете(в случая през Разград) минавате и вземате проби само на хората с големите количества мед. Такива с по 20-30 тенекии остават с надеждите.

  9. #3759
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Отново благодаря за отговора.
    Отново не ми отговорихте на въпроса, защо след като цените на международните пазари паднаха с няколко ( под 10%) вие и колегите ви свалихте цените с 25%?
    Отново повтарям че не съм търгувал с вас и то е заради винаги неизгодната цена която сте предлагали когато съм имал мед за продаване.
    Казвате че искате да комуникираме, да обменяме идеи и т.н. за да работим по добре. Всъщност с годините на нашата комуникация не сте приели нито една от идеите които аз лично съм ви споделил. Да припомня някои от тях:
    Договори при взимане на проби.
    По добри цени за постоянни партньори.
    По добри цени за количества над 10 тона, над 15 тона, над 20 тона.
    Диферинцирани цени на монофлорните медове според чистотата.
    Сега след като категорично казвате че слънчогледа няма цена, да предложите диферинцирани цени за букет със и без слънчоглед.

    Успех.

  10. #3760
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Преди два месеца може и повече Апитрейд ме записаха, но както е тръгнало със свалянето на цените от тях , докато вземат да дойдат към нашият край ще трябва да им ПОДАРЯ меда си и да им дам, някой лев за обяд

 

 
Страница 376 от 496 ПърваПърва ... 276326366374375376377378386426476 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •