Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 334 от 496 ПърваПърва ... 234284324332333334335336344384434 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,331 до 3,340 от общо 4956
  1. #3331
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    То причини много... относно търсенето, то винаги си го е имало, но бих се съгласил, и с търдението, че има някакво леко повишение, относно цената не виждам как ще стане обаче... това занижаване може да ни изиграе лоша шега в по далечен план...
    И да гадаем едва ли ще познаем. Пазар - каквото стане.

  2. #3332
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .....
    Борка, а я кажи, ако ти бе клиент и знаеш, че изкупната цена на меда е 3,50лв, дали щеше да дадеш 12лв за буркан мед?
    Щото аз, като клиент определено бих се замислил - значи "онези" ви вземат меда на 3-4 лева, а на мен ми продаваш един буркан на десет лева ....... е, че що ме цакаш така.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #3333
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Борка, а я кажи, ако ти бе клиент и знаеш, че изкупната цена на меда е 3,50лв, дали щеше да дадеш 12лв за буркан мед?
    Щото аз, като клиент определено бих се замислил - значи "онези" ви вземат меда на 3-4 лева, а на мен ми продаваш един буркан на десет лева ....... е, че що ме цакаш така.
    Имаше време в нашата история когато този момент го имаше. Търговията вървеше, но както се каза по - горе някои започнаха да му свалят цената за да им тръгне техния мед. И така започна свалянето и процеса продължава.

  4. #3334
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    с.Крушовица Д.Дъбник Плевен
    Добър вечер колеги.Когато продаваме на едро,ние даваме суровина а на дребно е вече продукт, което съответно го оскъпява.

  5. #3335
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Борка, а я кажи, ако ти бе клиент и знаеш, че изкупната цена на меда е 3,50лв, дали щеше да дадеш 12лв за буркан мед?
    Щото аз, като клиент определено бих се замислил - значи "онези" ви вземат меда на 3-4 лева, а на мен ми продаваш един буркан на десет лева ....... е, че що ме цакаш така.
    Kando, я кажи, ако знаеше на колко купуват бензина от рафинериите, щеше ли да си караш колата, а ако знаеше на каква цена внасят кафето в България, вероятно и вкуса му нямаше да знаеш какъв е. Има още толкова много примери. Ти, защо си мислиш, че масовия клиент на дребно се интересува от изкупната цена, освен ако някой пчелар не му се жалва, колко е назад с печалбата през настоящата година. Що за хора сте бе? Пчелари - дрън - дран, толкова сте и търговци.

  6. #3336
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от filio Виж публикацията
    Добър вечер колеги.Когато продаваме на едро,ние даваме суровина а на дребно е вече продукт, което съответно го оскъпява.
    Когато го продаваме на едро ни прекарват, а когато го продаваме на дребно се прекарваме сами.

  7. #3337
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    с.Крушовица Д.Дъбник Плевен
    Продажбата на дребно е доходно стига да го направиш както трябва

  8. #3338
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имаше време в нашата история когато този момент го имаше. Търговията вървеше, но както се каза по - горе някои започнаха да му свалят цената за да им тръгне техния мед. И така започна свалянето и процеса продължава.
    Писал съм ,пак да пиша. Аз имам 4тона, колегата 400кг.На 10лв. той ще го продаде за 3 месеца. Аз ако му държа цената ще го продам за 30 месеца. Естествено това няма как да стане и аз 3200кг ги давам на 4лв. Защо тогава да му правя цена на него. Да не ми е роднина. Пускам го на по-ниска цена и гледам моята сметка ,не неговата. Стига сте плакали, не може цената на едро да е ниска, а на дребно да е висока и да расте.

  9. #3339
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от filio Виж публикацията
    Добър вечер колеги.Когато продаваме на едро,ние даваме суровина а на дребно е вече продукт, което съответно го оскъпява.
    И каква е разликата........Може би капачката и буркана

  10. #3340
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    И каква е разликата........Може би капачката и буркана
    По скоро в сумата която ще получиш „на куп“ - не е все едно да получиш няколко хиляди лева на куп и ако си „играч“ да ги развъртиш и дай Боже да ги удвоиш за същия период от време в което се кандилкаш да продаваш на дребно, па макар и на двойна цена....

 

 
Страница 334 от 496 ПърваПърва ... 234284324332333334335336344384434 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •