Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 76 от 496 ПърваПърва ... 2666747576777886126176 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 751 до 760 от общо 4956
  1. #751
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Къде сме ние, къде са те:
    Цена на мед в Италия - http://www.informamiele.it/index.php...azioni-mensili
    Цена на мед в Германия - Български мед на Германския пазар - http://german.alibaba.com/goods/bulgarian-honey.html
    Цена на мед в Германия - http://www.imkermarkt.de/typ/2/kategorie/1
    Малко от нашата черга - Цена на мед в Сърбия - http://www.vaseljenska.com/ekonomija...ed-hiljadarka/
    Такава цена търсят Френските колеги - http://www.apiservices.biz/index.php...logique/6-miel
    Някой ще коментира ли цените?
    Или отново ще напишете, че горките наши прекупвачи работят на загуба само и само ние да си продадем продукцията и да изкараме някой лев.

  2. #752
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Видели някакви числа в интернет и разбрали недоразбрали започвате да сравнявате несравними неща. Не знам какво общо имат прекупвачите се това, което е написано в статиите. И какво общо имат някакви си там цени от цветните снимки на крайния продукт за населението, минал през една камара изследвания и преработки, с ръждясалите тенекии взахарен неизследван нехомогенизиран мед, който вие предлагате. Това са два съвсем различни различни продукта, които не могат да бъдат сравнявани.

    Ето аз ще кажа, че в България цената на меда е 12 лева. Ще напиша статия във вестниците, ще сложа цветна снимка, и после нека западняците да се пукат от яд. И знаете ли кое е най-интересното - АЗ НЯМА ДА ИЗЛЪЖА !!! Ще кажа САМАТА ИСТИНА, но ще премълча някои дребни подробности, като например че на тази цена съм продал един единствен буркан, и то от хубав акациев мед, и то буркана беше не 1 килограм, а кило и 300-400 грама...... Западняците обаче ще видят статията и ще започнат да обсъждат по форумите си колко гадни са техните прекупвачи и какви мошеници са и как им изпупуват меда само по 4.50 EUR, и колко много са се напечелили мошениците-прекупвачи...........

    И за кой ли път ще кажа - ами като си харесате някаква цена в някоя държава или в някой WEB сайт, ами вървете си продайте меда в тази държава или в този WEB сайт. Никой не ви спира - съдбата на вашият мед е във вашите ръце. Не знам защо винаги се опитвате да търсите вината в някого другиго, а не във вас самите (в случая оплювате прекупвачите, като че ли те са ви длъжни с нещо). Продажбата на меда на някой изкупвач е ДОБРОВОЛНА СДЕЛКА. Като не ви харесва изкупната цена - ами не си продавайте меда или си търсете други алтернативи. Не знам защо (дори не мога да го проумея) защо вместо да тръгнете да търсите алтернативи вие започвате да си търсите ВИНОВНИК за проблемите си, и това винаги е НЯКОЙ ДРУГ, а не вие самите?

    Живеем в пазарна икономика, и в нея цената на дадена стока е точно толкова, колкото някой е готов да даде за нея, а не колкото си мечтае продавача. Не бъркайте мечтите с реалността. Дори и да приемем, че някъде в Европа наистина има по-високи изкупни цени на меда, ами тогава какво ви пречи да си натоварите меда на колата (камиона) и да го закарате там, където са по-високите цени? Ето, има решение, и то е ВЪВ ВАШИТЕ РЪЦЕ.

  3. #753
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Такива са цените на запад, ама там и обществото им е друго. Дораснали са хората за такива цени имат акьл в главата. Най-малкото не са гласували 4 пьти комунисти да им фалират дьржавата и оберат банките. А ние за 25 години дори и това не научихме.
    Винаги може по-добре.

  4. #754
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от гогата Виж публикацията
    +359899234949 ГР.ЛОЗНИЦА цена 5.20 букет 5.60 липа тази цена ми я предложиха за моето количество от 230 тенекии
    в град Шумен тел .0899883905 Данчо цена букет 5.00 липа 5.40
    Цената е нещо много променливо всеки иска да продаде на възможно най високата цена само, че има търсене и предлагане и цената се покачва при по голямо търсене и малко предлагане така ,че всеки трябва да се стреми да издебне момента при най голямото търсене.В момента търговците си посъбраха известно количество не ги притискат договори и могат да си позволят да си играят с цената напр. конкретния цитат колегата дано е продал на 5.20 букет защото вчера цената беше 4.80 ако искаш никой не те кара да продаваш това бе отг. за същото количество .Само че не са единствените търговци в България и по този начин много лесно се губят партньори.

  5. #755
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето защо са ниски световните цени на меда: http://www.honey.com/honey-industry/...l-bulk-prices/

    От край време Канада, Мексико, Аржентина и Китай държат много ниски продажни цени. Дори и тази година буквално са удавили световния пазар с огромни количества мед по цена 1.8-1.9 USD, което е някъде около 2.70 лв. на кг. При това говорим за мед, който вече е изкупен и хомогенизиран от техните изкупвачи. Следователно техните пчелари получават не повече от 1.4-1.5 USD или това е някъде около 2.00 лв. На фона на техните цени нашите 5.00 лв. са си направо мечта. Вероятно милиони техни пчелари буквално се пръскат от яд, че в България изкупната цена е толкова висока.

    Разгледайте и другите страници на сайта - има много полезна ценова информация и за другите видове мед, след преработка, след пакетиране и крайни продажни цени. Има информация и за държавните регулации и изисквания към производителите и преработвателите, които регулации всъщност изискват огромни инвестиции, а от там идва и много високата цена за преработка на меда докато стигне до крайния клиент.

  6. #756
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Пчеларите в САЩ печелят предимно от опрашване на големи масиви различни по вид градини с грандиозни за нашите стандарти преходи. Кои в америка ще продава на 1.5 USD и ще му се вързва сметката и да чака само от продажба на мед. Абсурд.

  7. #757
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Видели някакви числа в интернет и разбрали недоразбрали започвате да сравнявате несравними неща. Не знам какво общо имат прекупвачите се това, което е написано в статиите. И какво общо имат някакви си там цени от цветните снимки на крайния продукт за населението, минал през една камара изследвания и преработки, с ръждясалите тенекии взахарен неизследван нехомогенизиран мед, който вие предлагате. Това са два съвсем различни различни продукта, които не могат да бъдат сравнявани.

    ...
    Някак не отива на пчелар да говори така за меда. И кой сме тия "вие"? Това означава ли, че САМО ти продаваш хомогенизиран, втечнен мед в нови тенекии? А ние аборигените живеем в 18-ти век. Редно е да си коригираш писането. Аз лично съм засегнат от тези ти думи. А да не говорим и за удара върху имиджа на българския мед и пчелар.

  8. #758
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    В момента търговците си посъбраха известно количество не ги притискат договори и могат да си позволят да си играят с цената напр. конкретния цитат колегата дано е продал на 5.20 букет защото вчера цената беше 4.80 ако искаш никой не те кара да продаваш това бе отг. за същото количество .
    За съжаление май ще се окажа прав, че добивите от слънчогледа ще прецакат цената ......

  9. #759
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Някак не отива на пчелар да говори така за меда. И кой сме тия "вие"? Това означава ли, че САМО ти продаваш хомогенизиран, втечнен мед в нови тенекии? А ние аборигените живеем в 18-ти век. Редно е да си коригираш писането. Аз лично съм засегнат от тези ти думи. А да не говорим и за удара върху имиджа на българския мед и пчелар.
    Изказването ми е емоционално, но не съм искал да обидя когото и да било. Да, факт е, че има пчелари, които си продават меда в ръждиви тенекии. Това е голата истина и не знам защо трябва да се обиждаш от нея. Има пчелари, които слагат тухла на дъното на тенекията с мед. Има пчелари, които правят фалшив мед от смесването на някакви химии, и после се опитват да го пробутат на изкупвачите. Има пчелари, които знаят че са използвали антибиотици, и въпреки това гледат да си пробутат меда. Нали знаеш, че мислех да ставам изкупвач, и преди това проучих бизнеса с подробности. Това проучване включваше и разговори с няколко изкупвача, и ако ти кажа какво чуха моите уши, ще паднеш на земята. И ако ти кажа, че ние Българите сме долно племе, сигурно ще се обидиш, но за съжаление много наши представители (Българи пчелари) друго определение не заслужават. Факт е, че всичко това го има и се случва, и ако ти не си от тези пчелари, тогава защо се обиждаш? Та това не се отнася за тебе. Ако пък се окаче, че си от тези пчелари, тогава пак защо се обиждаш, след като това е самата истина. Текста на постинга е така написан, че да не обиди никого.

    Ако все пак някой се е почувстувал засегнат от моите общи приказки, готов съм да се извиня, и да поправя постингите си или дори да ги изтрия. Не ме е срам да се извинявам, ако наистина съм сбъркал. Човешко е - всеки греши.

  10. #760
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цена от 5 лв. за букет е нормална за мен ако имаш количество и успееш да договориш нещо в повече добре дошло но най важното за да ти излиза сметката е себестойността на килограм мед която при всеки е различна.Всеки трябва да се стреми първо да повиши добивите си и да намали себестойността на своя мед за да печели от пчелите.Себестойността на меда зависи от разходите направени за да се произведе и най облагодетелствани са пчеларите разполагащи с повече главни паши при стационарните пчелини защото имат по голям добив и по малки разходи затова избирайте много внимателно мястото за пчелин освен ако не практикувате подвижно .

 

 
Страница 76 от 496 ПърваПърва ... 2666747576777886126176 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •