Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 199 от 496 ПърваПърва ... 99149189197198199200201209249299 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,981 до 1,990 от общо 4956
  1. #1981
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Прочетете и коментарите под статията .

  2. #1982
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията


    Абсолютно не съм съгласен с мнението на Матеев в горния пост. Всеки си има глава на раменете и взима решения. Никой не застрахован от грешки, а понякога грешни решения стават правилни след промяна на обстоятелствата. Всички знаем какви ли не номера са готови да измислят изкупвачите за да свалят цена и сме си патили от това. При липса на информация най-логичното решение беше да търсиш максимално повече информация и да вземеш обективно решение. Приказките, че те хората можели да продадът ама някой ги заблудил да не го правят са пълна глупост поради специфичния начин на продажба на меда. Ако те не бяха направили постъпки да си продадат меда до този момент на спада на цената те нямаха шанс за по-висока цен,а защото пробите взети в началото на спада започнаха да излизат с огромно забавяне и меда се плащаше не на договорената цена в момента на взимане на пробата, а на пазарната цена в момента на извозването.
    Скоро няма да станеш модератор.Влизаш и в отбора на " простотията във форума",заблуждаващ колегите си.

  3. #1983
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    С простия си акъл и четейки статията и опитвайки се да извлека максимално от нея разбирам,че се готвят за инвазия на европейския пазар.Отностно цифрите в табличката и изминалата година пчеларска година и добивите смятам,че затова цифрите са такива.От опит знам,че когато един пазар започне да пада той просто пада.Трябва да се оттървеш бързо от горещите активи.Проблема на този пазар са непрозрачността,няма ясна борсово цена.Всичко се извършва на тъмно и скрито и това е възможността за прейби другарче.Всеки еден пазар се движи от два фактора 1.Алчност.2Страх.Наблюдавам и други пазари свързани със селскостопанска продукция например синя слива там нещата са същите.Всичко става на тъмно.Яка продукция в Мекодония,Сърбия цена 0.18 стотинки за кг.Итам Изкупвачите са двама трима .Извода ми е Трябва прозрачност и борсова цена.Иначе има къртел.

  4. #1984
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ами тя статията си е добра наистина и една от стотиците дето може да се прочете из нетя. Количествата ги знаем и да ги оставим настрана викам, ама видяхте ли що народ се кани да изнася на ойропазара? Това как и къде влияе на цената, всеки сам да си отговаря.
    Генчев, таз година май и Молдова нещо се намеси, че и там глад голям.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #1985
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако внимателно прочетете статията, ще откриете в нея една камара измислици и партенки. Явно и в Украйна пчеларите мислят по същия начин като при нас - чули недочули, разбрали-недоразбрали, след това си ИЗМИСЛЯТ НЯКАКВА ВЕРСИЯ, и после се намира някой ВЕЧЕ ВЯРВАЩ, които да я качи в интернет. После тази статъя се чете от българските пчелари така, както дявола чете евангелието. Някой в нея нещо, което да отговаря на собствените му разбирания, и след това вече го представя във форума като ГОЛАТА ИСТИНА.

    Ха-ха ..... аз пък намерих в същата статия друга "информация" .... ха-ха ..... Искате ли да ви я представя като ГОЛА ИСТИНА и ще ми повярвате ли? Например:

    1. Напоследък в Украйна много лесно влизат големи количества евтин китайски мед без мито.
    2. Български фирми купуват украйнския (или може би китайския) мед и го препродават на Германия като Български.
    3. Същото го правят и Румънските фирми.
    4. Въобще Българския и Румънския мед, които се продават на запад, всъщност представляват Украински мед (а може би Китайски - виж. точка 1).
    5. Най-хубавия мед е Унгарския, и веднага след него по качество е Украинския мед. България въобще я няма в скалата за качеството (нали тя купува Украински мед и след това го представя за Български).

    Та това е версията на украинците. Ние пък в България си имаме собствена версия, при това няколко. Къде обаче е истината?

    Отговорът е, че НИКОЙ НЕ ЗНАЕ !!! И понеже не знае, всеки започва да си измисля собствени версии на базата на собствената си камбанарийка.

  6. #1986
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Много е лесно да си навържеш факти и човешкия мозък е устроен така, че да търси връзката, а не да я проверява. Примери има хиляди, но НЛО виждаме през ден, разни рисунки по стени на пещери приличащи на НЛО и т.н...
    Патешкият тест - Ако нещо изглежда като патица, плува като патица, квака като патица, то най-вероятно е патица.
    1. Борко даде мнение на изкупвач, че няма как да купува на тези цени и ще купува на 4.40-4.70 максимум -
    http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post75835
    2. Статията която коментира Рости - http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post77577
    3. Цените които дадох преди две седмици - http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post76186
    Цената която Борко даде е 4.40-4.70, а това съвпада абсолютно точно с цената която аз имам като минимална (4.41), а за максимална няма да говорим. Този прекупвач или има абсолютно същите цени като мен или е супер съвпадение. НО ТОВА Е ЦЕНА САМО НА СЛЪНЧОГЛЕДА.
    Рости каза за излишъка в Аржентина, но този излишък се твърди, че е от миналата година, а това е НЕВЪЗМОЖНО! Тоест, Рости е прав.
    Цените в САЩ от USDA доклада - http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post74873
    За запълнените складове - отново е прав. Това го играят както нашите, така и външните им контрагенти.

    Как е възможно 3 абсолютно независими едно от друго "разследвания" по проблема да стигат до същите изводи и всички да са грешни?
    Излиза, че всяко бъркане на меда, прекупвачите го правят на своя глава. Ако всичко е наред, то тенекията в Германия и меда в нея са абсолютно същите каквите са тръгнали от пчеларя тук.

    Ами...според мен си е патица, а който не чува как квака...

    За мен/според мен, МИНИМАЛНИТЕ изкупни цени са тези:

    Акация
    7,69 лв/кг
    Липа
    5,59 лв/кг
    Рапица 5,54 лв/кг
    Слънчоглед 4,41 лв/кг
    Кестен 8,50 лв/кг
    Кориандър 5,92 лв/кг
    Лавандула 14,47 лв/кг
    Полифлорен 1 5,11 лв/кг
    Полифлорен 2 4,95 лв/кг
    Полифлорен 3 4,79 лв/кг

    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 03.12.2015 в 18:10.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #1987
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тази таблица трябва да се появява най - отпред на форума и да се променят цифрите постоянно в зависимост от тяхното движение. За да се знае във всеки момент за какво става дума.

  8. #1988
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тази таблица трябва да се появява най - отпред на форума и да се променят цифрите постоянно в зависимост от тяхното движение. За да се знае във всеки момент за какво става дума.
    Ако се е случило нещо много значимо, тогава ги променят, но иначе си важи правилото 1 месец напред. Тоест, това е до края на декември. Нямам по-добра информация, а и е малко вероятно всички прекупвачи да си дават цените на които купуват и продават.
    С мановия мед е много сложно и ако дам това което имам, то само ще вкарам автогол на колегите. Цените имат огромна разлика и явно цената се дава на място и според изследванията.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #1989
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ако се е случило нещо много значимо, тогава ги променят, но иначе си важи правилото 1 месец напред. Тоест, това е до края на декември. Нямам по-добра информация, а и е малко вероятно всички прекупвачи да си дават цените на които купуват и продават.
    С мановия мед е много сложно и ако дам това което имам, то само ще вкарам автогол на колегите. Цените имат огромна разлика и явно цената се дава на място и според изследванията.
    Аз казвам това което мисля и донякъде трябва да бъде така, но че на всеки му се иска да си прави каквото си иска за сметка на чужд гръб, то това си е друга работа.

  10. #1990
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз казвам това което мисля и донякъде трябва да бъде така, но че на всеки му се иска да си прави каквото си иска за сметка на чужд гръб, то това си е друга работа.
    Може да се направи за няколко държави и да се сменя при промяна на цените, но няма как това да става автоматично и зависи дали са дали цените за следващия месец или за предходния.
    Ако имаш идеи - казвай
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 199 от 496 ПърваПърва ... 99149189197198199200201209249299 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •