Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 453 от 496 ПърваПърва ... 353403443451452453454455463 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,521 до 4,530 от общо 4956
  1. #4521
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Мисля си, че ако се удари едно яко мито на вносната захар и се успее да се фиксира цената на шекера около 2лв. примерно, то и цената на меда ни - истинския, ще си намери достойната и справедлива цена.
    Неповторими оптимисти сте, да не кажа -фантазьори. Истински мед, уж всички произвеждаме такъв, а -Греда. Една от фирмите не купува от октомври и има тонове нереализиран мед. За Биото се чу вече--и майтап : един скоро пита , дали Янис купува Биомед. Смятай до къде е работата.

  2. #4522
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Еее Ник, извинявай, но така както си го написал излиза че си го разпродал на дребно на тая цена, поне аз така разбрах и изказах мнението си, за мен не е простотия това да имаш мнение по даден въпрос. Иначе евала, щом при тая стагнация си му взел 5.00лв. на едро и то при положение, че други го дават на 4.00 и не успяват
    Извинявай и ти, вчера бях ядосан. Да продавам на дребно на 5 лв. трябва да съм абсолютен идиот и глупак и написаното го приех за обида. Тази години почти нямах слънчоглед и меда беше невероятен, даже имах предложение и на 5.50лв., но щях да си загубя този клиент а той всяка година ми взима по 1 тон и реших да си го дам на него на 5лв.

  3. #4523
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Неповторими оптимисти сте, да не кажа -фантазьори. Истински мед, уж всички произвеждаме такъв, а -Греда. Една от фирмите не купува от октомври и има тонове нереализиран мед. За Биото се чу вече--и майтап : един скоро пита , дали Янис купува Биомед. Смятай до къде е работата.


    Защо да сме Фантазьори?А не е ли точно заради пчеларите да не се копува мед сега?Не е ли точно заради тарикатите да сме на тоя хал сега?Чух че пуснали в аграрния нови специалности.Шекерджия,Инв ертаджия,Пчеларска химия,и други.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4524
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да продавам на дребно на 5 лв. трябва да съм абсолютен идиот и глупак и написаното го приех за обида. .
    Колега и аз останах с убеждението че си си продал меда на дребно на 5 лева и за това написах че при мен на 8 много тегаво върви. Извинявай ако съм те засегнал нещо, просто така разбрах написаното от теб....

  5. #4525
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега и аз останах с убеждението че си си продал меда на дребно на 5 лева и за това написах че при мен на 8 много тегаво върви. Извинявай ако съм те засегнал нещо, просто така разбрах написаното от теб....
    Няма нищо, разбирам те и аз загубих клиенти на дребно защото са намерили на по евтина цена, не е бил хубав другия мед ама е евтин и при тия минимални заплати по нашия край хората това ги интересува За това гледам да си запазя този клиент на едро който ми купува почти всичкия мед.

  6. #4526
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо да сме Фантазьори?А не е ли точно заради пчеларите да не се копува мед сега?Не е ли точно заради тарикатите да сме на тоя хал сега?Чух че пуснали в аграрния нови специалности.Шекерджия,Инв ертаджия,Пчеларска химия,и други.
    Фантазьори сме,защото се опитваме да прехвърляме вина помежду си. А тя, е обща. Наша, на прекупвачите, и на държавата. Относно цената, тя се определя от продавача,но се подчинява на склонността на купувача да я плати. А аз предпочитам да плащам по-малко. Вие не сте ли така?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #4527
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Дълго време и мен ме крепеше това "качество" на меда и си мислех, че то е достатъчно за да се връщат хората и да си вземат отново. Така беше и меда даже не стигаше. От 2 години свалих розовите очила, защото няма как повече да заобикалям, че клиентите търсят цена. Няма какво да ги упреквам, сигурно си имат причина за това. И така "качествен" и "истински" ама ми останаха тенекии и от 17-та, и от 18-та. Мина времето на тия лафове и клиентите рядко ги интересуват подробности различни от "Каква е цената?". Пояснявам, че говоря за продажби на повече от 200-300 буркана. Такива бройки могат да се продадат и на 15 лв.
    Медец

  8. #4528
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като кажете ви останал мед направо ме разбивате.Толкова много начини има сега да се продава мед.Бат Тянко гледаш от твоята камбанария,но ако си купя мед който не отговаря на изискванията и качеството.Как да си потърся правата и какви са?Продавами БИО мед а той пълен с инвер.Къде да си потърся права?...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4529
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Толкова много начини има сега да се продава мед.
    Един непоискан съвет:
    Да знаеш, че това е до време. Сега като си горе се подготви за момента, когато колелото ще тръгне надолу.

    Производството на качествен продукт е едно. Реализацията му съвсем друго. Няма филм, в който само първото да е достатъчно. При нас шансът е, че имаме година или малко повече да го реализираме.
    Медец

  10. #4530
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Да няма да е така.В това и аз съм сигурен.Почнат ли потребителите да си търсят правата ще остамем малко и цената ще скочи,но за целта в БАБХА трябва да се разработят,а това невиждам как скоро ще стане.А има и друго което се показва рогата.Големите настъпват малките от ден на ден все повече и повече.За тях е бизнес ,а в бизнеса има много неписани правила.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 453 от 496 ПърваПърва ... 353403443451452453454455463 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •