Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 442 от 496 ПърваПърва ... 342392432440441442443444452492 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,411 до 4,420 от общо 4956
  1. #4411
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    В такъв случай аз да попитам: При положение, че всеки 2-ри, 3-ти човек е решил да става "пчелар" и продава на познати и роднини, освен това "мед" има във всяко квартално магазинче, голям магазин, магазин за плодове и зеленчуци, пазар, сергия и т.н., колко мед продавате на дребно? Аз с мъка успявам да пласирам към 300 кг годишно по този начин, а приходите са толкова размити във времето, че изобщо не можеш да ги усетиш.

  2. #4412
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    успявам да пласирам към 300 кг годишно по този начин, а приходите са толкова размити във времето, че изобщо не можеш да ги усетиш.
    На дребно и аз го докарвам до толкова. Днес докато си спях по обед, врътнах едни 4 кила.

  3. #4413
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На дребно и аз го докарвам до толкова. Днес докато си спях по обед, врътнах едни 4 кила.
    Е за това има много ентусиасти, и те искат докато спят да продават. Сега сериозно, на дребно и от вкъщи пазара има горна граница, според познатите и контактите на човек може да да бъде достигната много бързо, Затова трябва постоянно развиване на пазара и нови клиенти. А за цената на меда за сега си продавам на 12 лв и се справям задоволително

  4. #4414
    Пазара на дребно се създава с времето, не става от днеска за утре, а и зависи къде продавате. В големите градове това е една идея по лесно, особено когато човек се постарае малко. В смисъл етикети, нови буркани, контакта с клиента е много важен, старая се да отговарям на всичките им въпроси, доставям им до адресите и т.н. Клиента това го оценя.... Когато започнах да се занимавам с пчеларство преди 8-9 години един стар пчелар ми каза първия добит мед го раздай това ще ти се върне един ден. Тогава извадих 65 кила от 4 кошера, за мен си оставих 10 а другото раздадох. Ех колко беше прав! Количества няма да пиша но обикновено март нямам и на буркани мед
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #4415
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    И аз първия /2016/ го раздадох - 6 тенекии разфасован на буркани. Сега един куп познати на мои познати ме питат притеснено да не вземе да ми свърши медът преди нова реколта. Нямат пари хората да си вземат наведнъж по много. Най-вървят буркани без етикет, явно изглеждат по-автентично.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #4416
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Най-вървят буркани без етикет, явно изглеждат по-автентично.
    Ето това съм го забелязал и аз и ми излетя идеята да поставям етикети. Друго си е да виждаш качеството. Като на този тук. https://pchelari.com/forum/showthrea...82%D0%BE%D0%B2

  7. #4417
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Най-вървят буркани без етикет, явно изглеждат по-автентично.
    Друго си е когато има етикет. Клиента вижда че не претупваш нещата а си се постарал. Мод: Не можах да смъкна размера на снимката
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри play.jpg‎  
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #4418
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Мод: Не можах да смъкна размера на снимките


    Идеални снимки де. И размера хубав. Дори усетих вкуса.

  9. #4419
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Друго си е когато има етикет. Клиента вижда че не претупваш нещата а си се постарал. Мод: Не можах да смъкна размера на снимката
    Пробвай с картинка на капачката. Има едни със снимка на пчела, много и се радват. И пак си личи, че се е старал пчеларя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #4420
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Има само една причина, заради която още не съм зарязал идеята за етикета. Сега мисля как по подходящ начин да напиша вида на меда. Трябва да отпечатам етикет, максимално наподобяващ ръчно надписано листче, небрежно и набързо. По някаква причина за клиента е много важно да знае какъв точно мед си е закупил.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 442 от 496 ПърваПърва ... 342392432440441442443444452492 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •