Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 55 от 496 ПърваПърва ... 545535455565765105155 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 4956
  1. #541
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Знам защо, повечето пчелари са подведени и живеят с убежденията, че в другите държави пчеларството е лесно и ТЕКАТ РЕКИ от пари за пчеларите. Нарочно дадох за пример пчеларството в Гърция, САЩ и UK - във всяка страна е коренно различно от другите, но и на трите места НЕ Е ЛЕСНО (толкова печелившо колкото си го представя българския пчелар).

    Тези които най-много реват за субсидии ( предимно пчелари с 10 кошера), просто не могат да си представят че и с 200 лв. субсидия на пчелно семейство от догодина, пак пчеларите едвам ще свързват двата края. (как така?)




    А за тези които смятат че 4,60 е цена, която устройва прекупвачите, ще кажа че цена от 2,00 лв тях ги устройва повече и много лесно може да бъде постигната. Матеев не е пожелал да си направи този експеримент, не го е постигнал. А може би наистина трябва да им го покаже, да ги видим после дали ще негудуват срещу 4,60?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #542
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Хайде сега, за момент да ЗАБРАВИМ че гледаме пчели. Какво е положението с млекопроизводителите!? Който гледа 5-10 крави сигурно реве като нас, че цената на млякото му е ниска! Хайде някой да ми каже, какъв процент от сиренето в България се прави с наше мляко? Аз също незнам, но си мисля че сигурно едва 5%. И аз искам цената на меда да е 15лв! ДА се направи закон да се подавам само Български мед, в България ама това е утопия! Печалби се постигат с голямо производство и бързо обръщение на вложените пари!
    Спомням си как преди 20 годни върнаха земята и "бабичките" се биеха с мотиките за 1кв, това не е майтап! Е сега земята пусте е ! Никой не иска да я работи. Мислеха си, че ще като при соца; няма чушки и домати по магазите и те с 2 реда зеленчуци ще станат, богати! Матеев го казва, ама тои е чорбаджия, мръсен капиталист. Да такъв е, няма я вече партията да мисли за всички!
    Трябва да сме единни в исканията си, но те да са в рамките на разумното! Обединение и не Адрешковски шмекерлъци.
    Аз също искам някой да ми дава пари, но няма. Скъсвам си гъза да работя цяла седмица и събота и неделя съм на пчелите. Инвестирам си сам, меда всички си го продам на дребно. Но трябват години, за разработване на пазара. Внимавам, да се осера с качеството на меда си! Защото на бързо ще загубя клиентелата си. Ако успея, след време ще си гледам само пчелите! Мечти!
    Сега ще кажа нещо което ще ме емните, но ще го кажа! От колеги които се кълнат, че меда им чист супер, са ми предлагали да го предложа на мои клиенти. Е взимам и си го ядем, защото нещо ми се струва на вкус "кръщаван"!

  3. #543
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Какво говориш за кръщаван...
    Преди известно време, миналото лято говорих с един преработвател на мед(пакетира го), който изнася и на запад и на изток. Същият отглежда и значителен брой пчелни семейства. Говорихме за болести, вароатоза, третирания, купуване на пчелни смийства и от дума на дума ми сподели, че купил миналата пролет от някъде пчелни семейства с кошерите от роднините на починал пчелар и също така че есента ще ги третира профилактично с някакъв антибиотик. Не ми каза срещу каква болест, а и името на антибиотика не го запомних - откакто аз се занимавам активно с пчеларство антибиотиците в пчеларството са забранени, имам само бели спомени когото бях невръстен, преди деситилетия дядо ми(лека му пръст) третираше с някакви антибиотици - то тогава май е било масова практика през 80-те?!? Като му подметнах че антибиотиците са забранени, отговорът му беше - че е по добре да си ги третира да не би да си внесе някяква болест пък другото било лесна работа...
    Че така де - обвиняваме се взаимно за "шийт" качеството на Българският мед, че го замърсяваме с какво ли не, че прекупвачите спестяват от проби и анализи, и така се допускало замърсяването и какво ли още не, а то те самите създават реалната предпоставка за това...
    ....това е не "кръщаване" ами незнам какво...?!?

  4. #544
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90

    Smile

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Защото няма такова понятие "справедливи цени". Ако стана изкупвач, а това все някога ще се случи, тогава ще действувам като изкупвач и предполагам се досещате, че няма да бъда първия глупак, който ще подари пари на пчеларите ей-така заради сините им
    Е,аз знам че не се глупак,а исках да кажа ,че за коректност и качество на меда ,може да дадеш 10-20стотинки повече от другите,като икономисваш от анализитез,защото ще работиш само с проверени хора.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  5. #545
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Абе колкото и да са проверени хората, нали знаеш, че проверката (анализа на меда) си е ВИСША ФОРМА НА ДОВЕРИЕ........


    ...... защото няма да се издънят те, а някой арендатор в околността, пръскал с антибиотици или засадил някакви ГМО гадости.

  6. #546
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Абе колкото и да са проверени хората, нали знаеш, че проверката (анализа на меда) си е ВИСША ФОРМА НА ДОВЕРИЕ........
    Естествено ,че ще провериш първата партида за да си сигурен в човека,а после може и по-рядко.А и като работиш с познати ,няма как да стане издънка.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  7. #547
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    И коя точно земеделска култура се пръска с антибиотици , че ме заинтригува много?

  8. #548
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Абе колкото и да са проверени хората, нали знаеш, че проверката (анализа на меда) си е ВИСША ФОРМА НА ДОВЕРИЕ........
    Този сезон работих с прекупвачи, които взимаха мед без проби, като знам колко пъти се връщаха за мед в региона, не ми се вярва да са изгорели с некой некачествен мед, иначе не биха се върнали?

  9. #549
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от aleko Виж публикацията
    И коя точно земеделска култура се пръска с антибиотици , че ме заинтригува много?
    Примерно - стрептомицин при ябълковите насаждения.

    Не съм земеделец и не съм наясно кога и с какво се пръска, но знам че растенията също се разболяват от гъбични,бактерийни (и вирусни) инфекции и тогава с какво се пръска? - антибиотици, сулфонамиди, фунгициди.... нямам толкова пръсти по ръцете.



    Напълно "чист" и свободен от примерно антибиотици (вкл. попаднали по естествен път, продукт от микрофлората в кошера) мед -НЯМА. От там нататък - закона казва какви ще са допустимите граници за наличието на остатъци от съответните забранени вещества (във въздуха който дишаме също има наличие на антибиотици - няколко части на милиард, но ги има). Затова са изследванията - за да се подсигури че дадената партида влиза в тези граници.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #550
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    а какви са границите ?след запетаята само нули.ако по тия показатели сравнят моя мед с продуктите примерно в кауфланд със сигорност ще затворят веригите магазини

 

 
Страница 55 от 496 ПърваПърва ... 545535455565765105155 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •