Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 496 ПърваПърва ... 444525354555664104154 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 4956
  1. #531
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Г-н Бонев, не стрелям . Аз се причислявам към пчеларите за които хобито вече стана професия. Уважажам труда и пчелите си. Ще се боря за идеите си за додтойно заплащанена труда ми. Нямам намерение да бягам от РОДИНАТА. За биологичното знаеш" Я камилата я камиларя". ДОБРЕ ДЕ НЕ СИ ЛИ СЪГЛАСЕН, ЧЕ ИСКУПНИТЕ ЦЕНИ СА НАЙ-НИСКИТЕ В ЕВРОПА, И ТОВА НЕ ТЕ ЛИ УНИЖАВА?

  2. #532
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Вече се чувствам лично обиден от ниските изкупни цени и липсата на субсидии. И ХОРА ЗЩИТАВАЩИ ТОВА СТАТУТСТВО, според мен не са на страната на пчеларите.
    Познавайки повечето от работната група, г-н Динев, само няколко човека от тях "милеят" за пчеларите и между тях е надявам се Матеев. Аз лично залагам да дойде промяната от него и ни най-малко той е от хората "защищаващи статуквото"- защото, пчеларите не сме коректни и той все още не може да се ориентира какво да направи, че да "угоди" на повечето от нас. Замислете се, да сте прочели и една дума, не пиша "мисъл" от някой от т.н. работна група писана някъде в многото пчеларски форуми и печатните многотиражки!?!? Защо не я свикват тази прословута група- предполагам за си подготвят нещата за "усвояване" на едни лесни за тях -150 хил. лева!? И после пак за една друга мярка, нарочно отделена от "простосмъртните" обикновени пчелари. И така поне няколко години. Какво според мен е предложението- да удържим една цена, по-висока от даваната в момента- дали можем или не! Ако не можем, защо да се сърдим на Матеев?!

  3. #533
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Матеев, аз съм индианец. Ти се предложи за ВОЖД. Ти кажи, каква цена можеш да договориш за догодина. Или субсидия, или де минимис. За сега НИЩО. Само Диневци много искат. ЗА КАКВО ТОГАВА НИ СА ВОЖДОВЕ? 4,60 Устройва прекупвачите, може и част от колегите с малко кошери, но не и колегите за които това е БИЗНЕС.

  4. #534
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Матеев,защо не направиш сам фабрика за преработка и износ на мед,като дадеш по-справедливи цени-а не да плащаш за разни статии във вестници?
    Ето едно предвожение.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  5. #535
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Аз пък искам да продам на всеки китаец и индиец по 1 кг мед пък може и на 4 лв./кг нямам претенции ...
    Яко!
    При сегашното ниво на производство това да продадеш по 1 кг мед на всеки китаец и индиец е около 100-200 пъти годишният добив на България...

  6. #536
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Матеев, аз съм индианец. Ти се предложи за ВОЖД. Ти кажи, каква цена можеш да договориш за догодина. Или субсидия, или де минимис. За сега НИЩО. Само Диневци много искат. ЗА КАКВО ТОГАВА НИ СА ВОЖДОВЕ? 4,60 Устройва прекупвачите, може и част от колегите с малко кошери, но не и колегите за които това е БИЗНЕС.
    Не съм се предлагал за вожд. Нямам и желание да бъда вожд. Не и такъв, какъвто вие си го представяте - някой Левски, готов да умре гол и бос в името на народа. Аз си имам лични бизнес интереси, и си ги преследвам. За добро или за лошо тези бизнес интереси не влизат в конфликт с интересите на пчеларите, защото в тях няма никакво желание да получавам пари по пчеларските програми. Не съм се отказал обаче да произвеждам восъчни основи, кошери, майки и отводки и на честни конкурентни начала да се опитвам да ги продавам. Не съм се и отказал да произвеждам стотици тонове мед и пчелен прашец, имайки хиляди кошери. С две думи аз съм пчелар като всички останали, и губя или печеля толкова, колкото губят или печелят всички останали, подчинявайки се на нашето тъпо пчеларско законодателство, измислено от самопровъзгласили се вождове.

    Да ви кажа честно аз имах алтернативата (и все още я имам) сам да си създам поредната собствена "национална" асоциация и благодарение на нея да се наредя сред редиците на съществуващите вождове. Мога да го направя с щракване на пръстите още утре. И ще ми излезе много по-евтино и много по-бързо от това да се правя на Левски. Не съм го поискал, не съм го направил. А пчеларите - ами да го духат, след като не могат да се организират и да се обединят. Да, ама аз избрах другата по-трудната и по-скъпата алтернатива - да се боря срещу възникналите несправедливости в пчеларския сектор, и ако в тази борба постигна някакви успехи, от тях ще се възползвам аз, но ще се възползват и всички останали български пчелари. Това не е точно Левски, защото нямам никакво намерение да се жертвам в името на когото и да било. Но това е по-добрата според мене алтернатива, защото борейки се за мене си, ще помогна и на други хора.

    Та това е историята с моето лидерство. Няма нужда да ме възвеличавате - боря се за себе си. Но няма нужда и да ме критикувате или оплювате, защото много малко ми трябва да си кажа "Тези хора явно не си заслужават усилията" и да си реша проблема с нареждането сред вождовете по другия, по-лесния начин. Засега работи и надделява чувството ми на справедливост както по отношение на форума, така и на цялата пчеларска общност. И това с чувство могат да се направят чудеса, особенно що се касае да жертвам хиляди и хиляди левове за една или друга благородна пчеларска кауза. Както виждате, с форума вече го правя. И щях да го направя с рекламната кампания за цената от 4.60. И ще го правя и за в бъдеще, ако нещо може да се реши с пари. Но ако в замяна получавам оплювания и критики, опитайте се да познаете колко дълго време ще издържа да ме правят на глупак. Съжалявам, но това е истината и е хубаво да я знаете, ако вече не сте се досетили сами.

  7. #537
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от volodq Виж публикацията
    Матеев,защо не направиш сам фабрика за преработка и износ на мед,като дадеш по-справедливи цени-а не да плащаш за разни статии във вестници?
    Ето едно предвожение.
    Защото няма такова понятие "справедливи цени". Ако стана изкупвач, а това все някога ще се случи, тогава ще действувам като изкупвач и предполагам се досещате, че няма да бъда първия глупак, който ще подари пари на пчеларите ей-така заради сините им очи. Има само една разлика от другите изкупвачи - ако аз стана изкупвач, тогава честно и почтенно ще разкажа на всички какви са тайните от кухнята на изкупвачите, така както го направих и с восъчните основи. И ако в тези тайни има някаква непочтеност, аз няма да си позволя да си омърся ръцете с нея. По-добре да загубя в бизнеса, отколкото да печеля непочтенно. Това вече съм ви го доказвал и с рамките и с восъчните основи - имам предприятия и за двете, но понеже съм честен и почтен и не желая да продавам ниско качество, боклуци или фалшификати - това ме изхвърля от пазара и много малко хора купуват от мене. Приел съм го този факт и се успокоявам с мисълта, че поне запазих съвестта си чиста.

    Та да се върнем на "справедливите цени". Справедливи цени са ПАЗАРНИТЕ ЦЕНИ. Тоест има някакъв ПАЗАР или някакъв ПАЗАРЛЪК, който е довел до формирамето на дадената цена. Ако човек иска да получи по-висока цена, това няма как да стане хей-така от нищото, само с мърморене по форумите. Ако човек иска по-висока цена, то той трябва да започне ДА СЕ БОРИ ЗА НЕЯ !!! Тази борба не изисква сила, а ЗНАНИЯ, ИНТЕЛИГЕНТНОСТ И ХИТРОСТ !!! Има си цяла една наука, която се занимава с проблема на психологията на продажбите и постигането на по-висока продажна цена. Или с други думи как да продадеш хладилник на ескимос. Да, има си такава наука, и някои хора я владеят по-добре от останалите. Предполага се, че и аз я владея тази наука по-добре от Диневците в пчеларството, и затова и съм постигнал по-добри резултати в живота. Няма как да ви я разкажа в две изречения - просто ще се наложи да ми повярвате, че идеите ми са добри и се базират на много знания и на огромен личен опит. А Динев и подобните на него дори и нямат идеи, но устата им е много голяма, когато трябва да оплюват някого или нещо, което въобще не го разбират.

    Та аз ви дадох идея как да се води борбата за по-висока изкупна цена, и знам, че това е правилния път. Написах и условията, при които можем силно да си увеличим шанса за успех. Дори бях готов да изнеса целия товар на идеята на собствените си плещи, заплащайки всички необходими разходи по реализирането на идеята. Тоест почти като Левски - аз да загубя, но да спечелят всички останали. Е да си кажа честно всичко друго очаквах, но не и появата на Диневците с големите усти.

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Г-н Бонев, не стрелям . Аз се причислявам към пчеларите за които хобито вече стана професия. Уважажам труда и пчелите си. Ще се боря за идеите си за додтойно заплащанена труда ми. Нямам намерение да бягам от РОДИНАТА. За биологичното знаеш" Я камилата я камиларя". ДОБРЕ ДЕ НЕ СИ ЛИ СЪГЛАСЕН, ЧЕ ИСКУПНИТЕ ЦЕНИ СА НАЙ-НИСКИТЕ В ЕВРОПА, И ТОВА НЕ ТЕ ЛИ УНИЖАВА?
    Разбирам, че това, което е в момента не те устройва, мен също не ме устройва. Не си мисли, че си единствения, който професионално се занимава с пчеларство. За това си положение сме виновни самите ние. Най-напред защото все търсим начин да се правим на тарикати. Понеже прекупвачите не дават добра цена то тогава ще ги цакаме. Грешка. Цакайки тях, цакаме най-вече себе си. Те такъв мед ще го вземат от другаде на много по-ниска цена. После лидерите ни. Хайде да видим колко от тях вдигнаха пушилка за 1000-та тона китайски мед при помощите за бедни, а и как въобще се отнасят с проблемите ни. Въобще чуват ли нашите проблеми или са се концентрирали да опоскат каквото могат, а след тях -потоп. Добре е да се замислите кой е ваш приятел и кой работи срещу вашите интереси. Аз съм имал нещастието да видя как се случват(по-точно не се случват) нещата на високо ниво и как работи статуквото. Знам срещу какво е изправен Матеев и въобще не му завиждам. Има доста начини чрез които може сериозно да се повиши цената на меда, но е необходимо да има заинтересованост и от страната на пчеларите и от страната на преработватели и търговци. Необходима е обща стратегия и двете страни да имат интерес от това. За постигането на всичко това обаче, най-напред трябва да сме единни. А виждам, че тука всеки дръзнал да се опита да направи каквото и да било за общото благо моментално бива причисляван към статуквото. Е кажете ми тогава какъв стимул ще има този човек да продължи да работи в ползу роду, като по-лесно и по-изгодно ще му е да премине на тъмната страна.

  9. #539
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Абсолютно съм съгласен,че 4.60 ще е победа за пчеларите. Това за тези които са с по 20-30 кошера няма да е кой знае какво, но за пчелари с по 200 кошера и нагоре е. В момента пчеларите са притиснати в ъгъла и хапят във въздуха каквото и да ги побутне. Не можем да се сердим на никого. Така че нека бъдем борбени и направим първата крачка към голямата победа.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  10. #540
    Матеев,хубаво е,че си човек с идеали,но на мършав народ и най-голямото добро да направиш,пак ще те изяде с парцалите...

 

 
Страница 54 от 496 ПърваПърва ... 444525354555664104154 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •