Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 324 от 496 ПърваПърва ... 224274314322323324325326334374424 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,231 до 3,240 от общо 4956
  1. #3231
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Започва нова атака. Преди няколко месеца тук във форума беше подхвърлена информация от Апитрейд за изследвания на меда за глифозати (активни вещества във хербицидите). Още тогава ми светна че това ще са поредните лъжи на изкупвачите с цел сваляне на цената. Цената се задържа ниска и не им се наложи, но сега когато малките производители си продадоха продукцията, а по едрите стискаме се получи дефицит. За да не се повиши цената номера с глифозатите изкача с нова сила. Кампанията се подхваща от Драгомир Драганов от Асоциацията на преработвателите. Излиза в списание Агрозона със статия. Ако не са ви хлъзнали вече по тази пързалка очаквайте още от утре да се почне.
    Пълна простотия.
    Ето наслаждавайте се
    http://agrozona.bg/opasnost-med-s-gl...na-pchelarite/

  2. #3232
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...Yc1psVerY_tjgQ

    Не мога да кача линк, не знам дали защото съм с тлф, но глифозат е открит във всеки десети човек! Какво да говорим за меда!

  3. #3233
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...Yc1psVerY_tjgQ

    Не мога да кача линк, не знам дали защото съм с тлф, но глифозат е открит във всеки десети човек! Какво да говорим за меда!
    Тя темата е нарочно забулвана и ако някой е нарушил цензурата явно не са му запушили устата :
    http://www.dw.com/bg/%D1%82%D1%80%D0...%82/a-19104070
    http://www.zoomania.org/%D0%B3%D0%BB...8%D0%B2%D0%B0/

  4. #3234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Много от земеделците ползват глифозата не само за трева, но и за постигане на еднакво и едновременно узряване на пшеницата. И от там направо в хляба!

  5. #3235
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    САМО ЕДИН ПЪТ ЩЕ ГО КАЖА:
    Този препарат го откриха в меда от САЩ. FDA е американското БАБХ. Те откриха в почти всички проби този препарат, а в САЩ има нулева толерантност, докато в ЕС той е позволен!!! ПРОБЛЕМЪТ е, че този мед не може да бъде внесен в ЕС, защото нивата на препарата в пробите са над нормата. Тоест, меда от САЩ се счита за замърсен с този препарат и не могат да го внасят в ЕС, а в САЩ този мед се води негоден за употреба и следва да бъде унищожен.
    ТОВА ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЦЕНАТА НА МЕДА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПО-ВИСОКА, ЗАЩОТО МЕДА ОТ САЩ Е ПРОБЛЕМЕН.

    В случая тази българска фирма не лъже. Мед с този препарат се открива, но не в България. А дори и да се открие такъв мед, то той е ПОЗВОЛЕН. Ако нивата му в меда са високи, да ходят и да съдят арендаторите, които са превишили дозите и са пръскали въздушно. Ако в млякото открият препарат за растителна защита във високи дози, кой е виновен?!?! Животното пасе, а виновен е арендатора, които е пръскал при силен вятър.

    Кажете кои са фирмите които "откриват" глифозат. Нека да видим кои са фирмите, които се опитват да лъжат пчеларите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #3236
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Склонен съм да си мисля, че китайският мед е СИНТЕТИЧЕН МЕД (изкуствено създадена химия, която много наподобява меда). Иначе къде ще му излезе сметката да правят такива сложни филтрирания и други обработки. По-скоро медът е фалшив, и европейските вносители много добре го знаят това, но тях ги интересува преди всичко цената. И ако към този фалшив мед добавим и малко Български, и ето ти го продукта, който го лапат европейците, че дори и си облизват пръстите.
    Съжалявам че не успях да намеря статията и да пусна линк затова ще я карам по памет...
    Много накратко водещи новозенландски пчелари отиват на делово посещение в Китай по повод износ на манука мед за Китай и описват това което са видели...
    Основен съвет към новозенландците - никога не си купувайте мед от Китай колкото и да е примамлива цената в магазина особено ако е в пластмасова опаковка...

    Онова което запомнил от разни източници - пчелният мед се вади неузрял с водно съдържание 30-40 % и във фабриката изпаряват водата за да докарат нужното водно съдържание. Изкупната цена едро беше около 1 лв. при средно годишна заплата в частния сектор от 7488 лв (624 лв./месечно) - (като сравнението беше че толкова взима чистачка в Тайланд).
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #3237
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията

    Кажете кои са фирмите които "откриват" глифозат. Нека да видим кои са фирмите, които се опитват да лъжат пчеларите.
    Кажете и кои са фирмите участващи в Асоциацията на преработвателите на мед в България. Аз не откривам никаква информация
    Матеев, на следващата среща попитайте ги, кои са.

  8. #3238
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    А може ли глифозата да е попаднал в меда заради пръскането на пчеларите на тревата около кошерите?

  9. #3239
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Кажете и кои са фирмите участващи в Асоциацията на преработвателите на мед в България. Аз не откривам никаква информация Матеев, на следващата среща попитайте ги, кои са.

    "Герада - ГМ", "Сизиф", "Булмед" (не знам съществува ли още); "Рамкомерс" - тези знам

    Предполагам че там са и "Оберон", "Апимел", "Булгар хонинг", "Палхутев мед"
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #3240
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    А може ли глифозата да е попаднал в меда заради пръскането на пчеларите на тревата около кошерите?
    Няма как да стане това за да се натрупа в стоков мед трябват декари а не няколко кв.м. около кошерите. При нас доколкото знам го използват да пръскат с него пшеницата, ечемика и рапицата - само от последното би могло да влезе в стоков мед. Но е доста пресилено дори съмнително ако имаше нещо подобно в рапичния мед чак сега да се сетят за това и да бият тъпана....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 324 от 496 ПърваПърва ... 224274314322323324325326334374424 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •