Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 478 от 496 ПърваПърва ... 378428468476477478479480488 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,771 до 4,780 от общо 4956
  1. #4771
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какъвто етикет му се сложи на бурканчето, такъв е и меда. Защо си мислите, че като сте го дали ВИЕ на търговеца и задължително меда е български. Напротив, българският мед в чужбина стои на най-ниските стелажи, ако изобщо го има като ''български'' в магазина. Не ми е под ръка статията за да ви я постна.

    Всички знаем защо е така и за да се поправи тая работа трябва да се почне от икупвачите и лабораториите....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #4772
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Всички знаем защо е така и за да се поправи тая работа трябва да се почне от икупвачите и лабораториите....
    И кой да започне? Те все едни. Сяда и започва да оправя себе си. Където и да ги пипнеш все вътре с двата крака. Мечтай си, мечтай. Аз няма да ти преча.

    П.П. Записа ли ми рояка?

  3. #4773
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Появиха се обяви за продажба на мед по 20 лв/кг.
    https://bazar.bg/obiava-21866590/bal...8-akatsiev-med
    Тая обява е моя. Вече рядко влизам във форума и колеги ми казаха... Само да споделя, че който звънне бяга с 200, като чуе цената Не четат ли тия хора-не знам! И друго да уточня: Този пчелин съм си го купувал/правил специално за собствена консумация на хубав мед, когато още нямаше "био" пчеларство и е на 100км. от мен. Добивът е 5-6 кг. от семейство, ако даде Господ. И обявените цени дори не покриват себестойността на меда. Но понеже вече съм хоби пчелар, себестойността няма особено значение. Желая здраве и плодородна година на всички!
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #4774
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ето че се започна Калине. Дори не дочакаха и края на сезона. Рапица не купували заради пестициди,а слънчогледов ще купуват сигурно щото той няма хич пестициди като био.
    Под други държави сигурно разбира Украйна,
    Ами нещо обичайно в ситуацията, която е настъпила - липса на количества мед, подскачаща цена и т.н. Апропо започнаха отново с обажданията, вече за акация. Понеже нямам грам свободно време, още не съм я вадил, но въпреки това имам ценово предложение от две места. Чакам и още един да се включи в наддаването, пък да видим. До сега те ме дояха, сега е мой ред.

  5. #4775
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Кажи какво ти предлагат. Аз само за на дребно имам, на 12 лв/буркана я давам

  6. #4776
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    На каква цена на дребно продавате новия мед от акация? Предстои и аз да вадя и мисля по въпроса.

  7. #4777
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Не е много, но има предлагане.
    https://bazar.bg/obiava-19358825/pch...-draka-s-bilki
    Обявата не е моя, но когато всичкия труд да се направи меда, е положен от пчелите, а не от пчеларя, цената е приемлива.
    Цитат от Земи: "не е по-скъпа от 1$ килото, да не говорим, че пчелите почти правят всичкия труд да направят меда."

  8. #4778
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Нали продаваме на себестойност, а някои и под нея, какво има да се мисли за цена? И как акацията е 12лв., а рапицата - 5?

  9. #4779
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Кажи какво ти предлагат. Аз само за на дребно имам, на 12 лв/буркана я давам
    От десет нагоре, та си мисля че 12 на буркан е малко, но ти си знаеш.

  10. #4780
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аве, вие познавате ли парите, знаете ли един работник и един пенсионер, колко взимат.

 

 
Страница 478 от 496 ПърваПърва ... 378428468476477478479480488 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •