Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 474 от 496 ПърваПърва ... 374424464472473474475476484 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,731 до 4,740 от общо 4956
  1. #4731
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Тази седмица в кауфландската брошура има гръцки мед с орехи или орехи и бадеми само за 4,99. В едно естетически издържано бурканче. Е, за 250гр., ама кой ще се замисли че килото излиза 20лв. 1 от 10 я се усети я не и хората ще си купуват. Даже ако бях безделник, ей така от любопитство бих се позавъртял до медеца за час-два да видя как ще го взимат, обаче не съм

  2. #4732
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тази седмица в кауфландската брошура има гръцки мед с орехи или орехи и бадеми само за 4,99. В едно естетически издържано бурканче. Е, за 250гр., ама кой ще се замисли че килото излиза 20лв. 1 от 10 я се усети я не и хората ще си купуват. Даже ако бях безделник, ей така от любопитство бих се позавъртял до медеца за час-два да видя как ще го взимат, обаче не съм
    Ами много ясно бре! Що ще чиниш до медеца, когато има гръцка ракия? Все едно да видиш краставичар до краставиците. Меда е за мечките. А узото и ракията е за мъжете!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #4733
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Който иска да ми изкупи меда на 3,50лв., мога само да му предложа да се снима с тенекиите ми пълни с мед - аз ще го снимам лично с неговия гесеем, и после да си ходи с бусата въф цеха по живо и по здраво.

  4. #4734
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Който иска да ми изкупи меда на 3,50лв., мога само да му предложа да се снима с тенекиите ми пълни с мед - аз ще го снимам лично с неговия гесеем, и после да си ходи с бусата въф цеха по живо и по здраво.
    И снимка няма да им дам

  5. #4735
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Някои колеги от Североизтока много държат да им изкупуват меда по 3,50лв...че чак искат изкупвателен пункт да им открият!!!

  6. #4736
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Някои колеги от Североизтока много държат да им изкупуват меда по 3,50лв...че чак искат изкупвателен пункт да им открият!!!
    Хубаво е да има изкупвателни пунктове за мед, както има и за мляко, за по - голямо удобство, но няма как да стане. Изкупвателите не се нагърбват с такива, а искат да се кара меда на място или да се групират колегите. Добре. По лесно ли е да тръгнат 100 човека с транспорт или един? По добре ли е на всеки да се вземе проба поотделно или всички да съберат на едно място 20 тона мед? По лесно е за изкупвателите. Няма да се наемат работници за тази цел, няма да има допълнителни транспортни средства които да се обслужват, няма да има губене на време... Идеално за тях. Събиране на меда на едно място от кооперация пчелари. Събират 10, 20, 50 тона мед. Идват изкупвачите наготово и товарят. Да, но някой от всички плеснал някакво чорба и всичкия мед проблемен. Ко праим ся? Ами най - ниската цена. На всичкия положен труд от страна на пчеларите, изкупвателната фирма вдига едно голямо количество от раз и на добра цена. И какво излиза накрая, не стига, че пчеларите ще добият меда с целогодишно блъскане по пчелините, но и ще хвърли и всички усилия за да съберерат меда и да го предоставят на входа на фирмата на ниска цена.....а, какво ще кажете?

  7. #4737
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ех колеги, колеги, май не сте наясно с едровата търговия. Дончев, не визирам теб, а постовете преди теб. Абе май ще излезе прав инДЖИнерина, че трябва да има класифициране на пчеларите - кой с тенеке, кой с две или буркане.
    Само зимните разходи на тия, които разчитат на едровата търговия са повече от приходите на колегите с по 10-20 семейства бре.

  8. #4738
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Илиан77 Виж публикацията
    И снимка няма да им дам
    Скръндза

  9. #4739
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Някои имали на престава каква е в момента едровата цена на меда имали увеличение?

  10. #4740
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Появиха се обяви за продажба на мед по 20 лв/кг.
    https://bazar.bg/obiava-21866590/bal...8-akatsiev-med

 

 
Страница 474 от 496 ПърваПърва ... 374424464472473474475476484 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •