Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 467 от 496 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,661 до 4,670 от общо 4956
  1. #4661
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Няма как цената на дребно да не пада, при условие, че това се случва с едровата цена. Всеки гледа да прибере лева, пък било то и по-малко. Явно част от едровите пчелари ви подбиват цената, но няма как, трябва да се примирите. Аз не съм от тях, защото както съм споменавал ме мързи, а и нямам време да се занимавам с разфасоване.
    Ще ви споделя последните си премеждия: Два месеца чаках резултат от проби за липата - 5 лв. Преди две седмици дадох проби на друг за 4,50лв. Вчера ми се обаждат първите на 4,60. Обясних им, че държа да съм коректен и ще чакам вторите проби, пък дори и с 10ст. по-малко. Аман - заман дай ни го. Говоря с втория търговец и му казах, че имам пазар за 4,60лв -Давай им го! Та след малко пазарлъци, стигнах и до 4,70 лв., днес си ги взех. Та мисълта ми е, че човек колкото и да се пъне, неможе да търси цени от преди няколко години, защото рискува да яде мед, вместо хляб. Както се казва пазара е свободен и туй, че един двама продали на по-мижава цена не влияе на пазара. На пазара влияние оказват други фактори.

  2. #4662
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Вчера в една аптека видях да продават пчелен мед, Райски букет, много красиви етикети, бурканчето - 450 гр, цена 12.99 BGN.
    И какво? Сигурно имаше опашка за мед. И аз искам 30 лв, но няма мераклии.

  3. #4663
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И какво? Сигурно имаше опашка за мед. И аз искам 30 лв, но няма мераклии.
    Опашка може и да е нямало, но със сигурност имат продажби, даже и на тая цена.
    Обаче нали ме знаете че съм си любознателен и на мен по ми е интересно в диапазона 7-8лв./720мл. колко точно голяма е опашката

  4. #4664
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Опашка може и да е нямало, но със сигурност имат продажби, даже и на тая цена.
    Обаче нали ме знаете че съм си любознателен и на мен по ми е интересно в диапазона 7-8лв./720мл. колко точно голяма е опашката
    Перка изкарай над половин тон и го продай над 8 лв. да кажем 10 лв. и мисля, че е в рамките на реалното ама от 12 лв.над 0,5 т. мисля, че ще е един много успешен бизнес недостожим за болшинството пчелари.Разбира се това е само моя хипотеза и реалността може да е друга ама силно ме съмнява.

  5. #4665
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Перка изкарай над половин тон и го продай над 8 лв. да кажем 10 лв. и мисля, че е в рамките на реалното ама от 12 лв.над 0,5 т. мисля, че ще е един много успешен бизнес недостожим за болшинството пчелари.Разбира се това е само моя хипотеза и реалността може да е друга ама силно ме съмнява.
    Амин дай Боже!
    Инак Гога, и аз си се съмнявам често в доста неща, направо понякога се притеснявам, че съм станал прекалено мнителен.
    Даже сега с това пожелание/идея от твоя страна, отново нахлуват съмнения дали ще успея да продам 0,5т. даже и на 8.00. Обаче, въобще не се съмнявам, че ако го пробвам, ще изкарам по-малко пари заради тая цена от 8.00/кг.
    А си има хора за които и 1т. на 10.00лв е лек мач. Просто аз съм лабав, какво да се прави
    Ама така ще е, докато не почна сутрин да се събуждам изпълнен със злоба, все ще съм бита карта

  6. #4666
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Амин дай Боже!
    Инак Гога, и аз си се съмнявам често в доста неща, направо понякога се притеснявам, че съм станал прекалено мнителен.
    Даже сега с това пожелание/идея от твоя страна, отново нахлуват съмнения дали ще успея да продам 0,5т. даже и на 8.00. Обаче, въобще не се съмнявам, че ако го пробвам, ще изкарам по-малко пари заради тая цена от 8.00/кг.
    А си има хора за които и 1т. на 10.00лв е лек мач. Просто аз съм лабав, какво да се прави
    Ама така ще е, докато не почна сутрин да се събуждам изпълнен със злоба, все ще съм бита карта
    Не е невъзможно, въпросът е от колко време си на пазара, не може(или поне. Е трудно) от утре изкарваш 5-600кила и хайде хоп. Миналата година съм продал толкова, но мисля че съм към тавана. Ти правилно отбеляза, че на някои летвата е доста по висока, то и аз още загрявам де
    П. П. Не съм ти забрави вчерашния въпрос, но не остава време, на некоя сБирка ще коментираме, на живо и мисълта и речта ми текат бързо на компа изтичат
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #4667
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    С всяка изминала година стокооборота спада. Сравняваме ги помежду си с приятели. Говоря за стоки от камъни и дърва, до хранителни продукти, дрехи и услуги. Нещата в нашия град са трагични. Не са малко самоубийствата, като най-честата причина са тях са депресивни състояния или неизлечими болести. На фона на тази гротеска очакванията за повишаване на някакви резултати ми звучи като пълен идиотизъм!
    Масовото възнаграждение на трудещите се е от порядъка на 800 лв. Такова съм получавал преди 20 години! Нима имам право да се надявам, че през идущите 20 нещо ще се промени? Блажени са вярващите!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4668
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ... Нима имам право да се надявам, че през идущите 20 нещо ще се промени? Блажени са вярващите!
    С всяка изминала година броя на населението намалява , а тоя на милионерите расте. Когато двете "редици" на намаляващото население и на нарастващия брой милионери се срещнат обещаното от управниците благоденствие ще настъпи.Ще останат малко, но само качествени и богати "управници" , защото докато изпълнят обещанието си за благоденствие, ще са се облагоденствали и забогатели.Е, това поне е реално изпълняващо се!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #4669
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ей, я по-бодро , да не взема да чета за обесили се пчелари.

  10. #4670
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    С всяка изминала година броя на населението намалява , а тоя на милионерите расте. Когато двете "редици" на намаляващото население и на нарастващия брой милионери се срещнат обещаното от управниците благоденствие ще настъпи.Ще останат малко, но само качествени и богати "управници" , защото докато изпълнят обещанието си за благоденствие, ще са се облагоденствали и забогатели.Е, това поне е реално изпълняващо се!
    Разбирам какво имаш предвид. Но на въпросните милионери се отбелязват активите. Пасивите им всъщност може да са много повече.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 467 от 496 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •