Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 457 от 496 ПърваПърва ... 357407447455456457458459467 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,561 до 4,570 от общо 4956
  1. #4561
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Пазар няма ,мед 4лева,восък 8 лева,прашец 20 лева.Които си е набил колчето преди 20 години може и да държи но за новите колеги не виждам преспектива,маика 20лева,кошер 100 лева празен боядисан,мършава отводка 80 лева.Просто момче съм,уж пазара регулира цените,да ама не средствата за производство скъпи,продукцията без пари труда също,в Китаи ли съм и в БГ.

  2. #4562
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Пазар няма ,мед 4лева,восък 8 лева,прашец 20 лева.Които си е набил колчето преди 20 години може и да държи но за новите колеги не виждам преспектива,маика 20лева,кошер 100 лева празен боядисан,мършава отводка 80 лева.Просто момче съм,уж пазара регулира цените,да ама не средствата за производство скъпи,продукцията без пари труда също,в Китаи ли съм и в БГ.
    При това положние (което не е от вчера), няма пчеларски бизнес, който да издържи. Ако ще и преди 100 години да се е развил(да си е набил колчето). Оцеляват тези, които не са на "светло"- не плащат или плащат минимално данъци и осигуровки и/или имат други източници на доход.
    Предпочитам да пия от извора.

  3. #4563
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Като му излиза сметката на човека що да него да де на 4лв/кг.
    Сметката не излиза ако хвърляш прекалено много труд по пчелина но от няколко години съм си оптимизирал трудът по пчелина и кошери отварям 3-4 пъти най много за сезона та цена от 4 лв. на едро общо взето ме устройва като си сметна трудът и при положение че се намирам изцяло във сивия сектор, когато спре да ме устройва просто ще разпродам всичко и приключвам с пчелите

  4. #4564
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Всяко 5-то отваряне на сандък за сезона е предпоставка за провал на медосбора. Обикновено главните паши са 3 или 4, да не изпадаме в подробности. Наставянето на магазин на ДБ, или корпус на ЛР, не се брои за отваряне. Да посмятаме, 4 корпуса(за бързо реагиране) по 16кг mim. е около 64кг. Предстои явно още много работа по оптимизацията, до достигане на поне още стотина отгоре, както вече някои са на път да го направят, но при тях навярно броя на отварянията са редуцирани с нарастване на тонажа.

  5. #4565
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Всяко 5-то отваряне на сандък за сезона е предпоставка за провал на медосбора. Обикновено главните паши са 3 или 4, да не изпадаме в подробности. Наставянето на магазин на ДБ, или корпус на ЛР, не се брои за отваряне. Да посмятаме, 4 корпуса(за бързо реагиране) по 16кг mim. е около 64кг. Предстои явно още много работа по оптимизацията, до достигане на поне още стотина отгоре, както вече някои са на път да го направят, но при тях навярно броя на отварянията са редуцирани с нарастване на тонажа.
    Я пак, че нещо не схванах. И, ако може с повече подробности.

  6. #4566
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    То затова е и толкова висока цената на меда. По цената може да се определи и броя на отварянето на сандъците. Сега, не знам дали трябва да се калкулира и броя на осведомителните прегледи(вдигането на капака) с цел да не скучае хранилката.

  7. #4567
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    То затова е и толкова висока цената на меда. По цената може да се определи и броя на отварянето на сандъците. Сега, не знам дали трябва да се калкулира и броя на осведомителните прегледи(вдигането на капака) с цел да не скучае хранилката.
    Колега, много сложно това. Подпали ми се главата да размишлявам. Откъде го черпиш това инфо?

  8. #4568
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    То затова е и толкова висока цената на меда. По цената може да се определи и броя на отварянето на сандъците. Сега, не знам дали трябва да се калкулира и броя на осведомителните прегледи(вдигането на капака) с цел да не скучае хранилката.
    При цена 12лв. Колко прегледа идват.

  9. #4569
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Щом при 4лв килото с 4 прегледа се минава, демек за 12лв. килото трябват 12 прегледа.

  10. #4570
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При цена 12лв. Колко прегледа идват.
    3

 

 
Страница 457 от 496 ПърваПърва ... 357407447455456457458459467 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •