Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 496 ПърваПърва ... 1454626364656674114164 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 4956
  1. #631
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Имаш ли идея какво си написал?
    Да разбира се, предполагам че пашата ще бъде продължителна и добивите ще бъдат високи, което е предпоставка за ниски изкупни цени (дано за последното да не съм прав).

  2. #632
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Да разбира се, предполагам че пашата ще бъде продължителна и добивите ще бъдат високи, което е предпоставка за ниски изкупни цени (дано за последното да не съм прав).
    Е, нима предпочиташ от едни и същи на брой кошери да извадиш примерно един тон мед, който да продадеш по 5,50 лв/кг или от същият на брой кошери примерно тон и половина(или два), който да продадеш по 4,50 лв/кг...?!?
    Тенденцията е за цена над 5 лв/кг на едро, дано да се запази. Все пак да не забравяме че първите две паши, мед почти не дадоха...

  3. #633
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    слънчогледа преваля доста бързо тази година.Май пашата няма да е толкова продължителна поне при мен

  4. #634
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Определено много бързо прецъфтяват блоковете, за около15 дни, а последните насяти настигнаха такива сяти 15-20 преди тях.

  5. #635
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    При нас пазарната икономика е доста криворазбрана,така че не винаги търсенето и предлагането определят цената.

  6. #636
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Е, нима предпочиташ от едни и същи на брой кошери да извадиш примерно един тон мед, който да продадеш по 5,50 лв/кг или от същият на брой кошери примерно тон и половина(или два), който да продадеш по 4,50 лв/кг...?!?
    Тенденцията е за цена над 5 лв/кг на едро, дано да се запази. Все пак да не забравяме че първите две паши, мед почти не дадоха...
    Идеалния вариант за мен е да извадя макар и по 5 кг. от кошер и да го продам примерно по 6 лева, а "колегите" за които пчеларството е хоби и "каквото докачат е добре дошло" да извадят толкова колкото им е необходимо за собствена консумация (колкото и егоистично да звучи). Надявам се разбрахте какво исках да кажа в по горния си пост в темата.

  7. #637
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Идеалния вариант за мен е да извадя макар и по 5 кг. от кошер и да го продам примерно по 6 лева, а "колегите" за които пчеларството е хоби и "каквото докачат е добре дошло" да извадят толкова колкото им е необходимо за собствена консумация (колкото и егоистично да звучи). Надявам се разбрахте какво исках да кажа в по горния си пост в темата.
    Разбрали или не разбрали, за всички има място под слънцето, колкото и неприятно да му е на някого в даденият момент и място. Но ти ми звучиш като: "Аз да си изкарам това което си ми дават, пък на другите да им се провали годината, че количествата предлагани на пазара да са малко, и да мога да грабна голямата цена..."

  8. #638

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цеко не си много прав. Малко мед не значи много пари. Малко мед значи изсмукване на прекупвачите, загуба на пазари от тях и в крайна сметка намиране на мед от другаде. На пазара празно няма, никой няма да те чака до догодина да изкараш мед. А хоби пчеларите са ни най-малко пречка те и без това също оцеляват и си продават меда на дребно. Ако и американците мислеха така никога нямаше да завладеят света.
    Трябва да осъзнаем, че всички сме в една лодка: медари, майкопроизводители, преработватели. Да не стане като майкопроизводителите - обират каймака вече 2-3 години а нас кучета ни яли, ама после без нас да ги питам като свършат програмите кой ще им купува смотаните майки по 22 лева. Едно звено по веригата да е в криза и всички ще страдаме рано или късно.
    Този пост е редактиран от m_pchelari; 11.07.2014 в 10:15.

  10. #640
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз не казвам че съм прав, просто за мен така стоят нещата и ако искам да оцелея трябва да се съобразявам със ситуацията, а не с това дали съм прав или дали правя някому добро впечатление. Извинявам се ако съм засегнал някого, но ........

 

 
Страница 64 от 496 ПърваПърва ... 1454626364656674114164 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •