Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 496 ПърваПърва ... 1353616263646573113163 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 4956
  1. #621
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Колеги,предлагам под 5лв.да не слизаме, да видим дали ще успеем.Слънчогледа колкото и да даде ще е 20-30% от добива в предходни години.

  2. #622
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Днес ми предложиха 4,50 за букет. Обаче мед няма !Ще има само слънчоглед друго всичко е провалено масово така,че добива ще е 20-30% от добива в предходни години. Сега е момента да искаме нормални изкупни цени.Между другото масово ме търсят търговци от пазарите и предлагат 6лв на 1кг в тенекия по 25кг също така тая година много хора искат да си вземат по 25, 30кг пак по 6лв така,че тая година мисля че ако извадим ще го продадем много лесно и изгодно.

  3. #623
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Колеги ПЧЕЛАРИ, предлагам да се обединим за минимална цена за продажба на пчелен мед реколта 2014 - 5 лева. Мотива ми не е само неблагоприятната пчеларска година. Според мен, цена под 5 лева е трагедия за българското пчеларството дори и при добра, богата година. Мисля, че пчеларството не е само добиване на доход за момента. Както всеки бизнес и на нас ни са необходими финанси за реинвенстиции. Цена до 5 лева устройва прекупвачите, но за нас няма развитие, а застой дори регрес. Ние произвеждаме живот и здраве от нищото. само с интусиазъм, но когато поскаме достойно заплащене ни обвиняват в "андрешковчина". Крайно време е и прекупвачите да започнат да имат респект от нас, от нас и от пчелите. С Уважение Динко Динев.

  4. #624
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Колеги ПЧЕЛАРИ, предлагам да се обединим за минимална цена за продажба на пчелен мед реколта 2014 - 5 лева. Мотива ми не е само неблагоприятната пчеларска година. Според мен, цена под 5 лева е трагедия за българското пчеларството дори и при добра, богата година. Мисля, че пчеларството не е само добиване на доход за момента. Както всеки бизнес и на нас ни са необходими финанси за реинвенстиции. Цена до 5 лева устройва прекупвачите, но за нас няма развитие, а застой дори регрес. Ние произвеждаме живот и здраве от нищото. само с интусиазъм, но когато поскаме достойно заплащене ни обвиняват в "андрешковчина". Крайно време е и прекупвачите да започнат да имат респект от нас, от нас и от пчелите. С Уважение Динко Динев.
    Колега подкрепям те и призовавам всички, за бога братя не продавайте под 5 лв.

  5. #625
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Офертата от Раковски вече е слънчоглед и рапица -5 лева, акация -6 лева. Минимално количество 1 тон.

  6. #626
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Да продължават да качват,на това количество,тази год. ще си го продавам на 6 лв кг. тенекията.Хм като се замисля какво ми пречи да пробвам и на 6.50лв.

  7. #627
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цени от 5 лева нагоре са много добри, но слънчогледа сигурно ще прецака работата, като го гледам колко разновъзрастен е по нашия край .......

  8. #628
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    На някой може и да прецака работата,но за други е единственото спасение да извадят някакъв мед.

  9. #629
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    На някой може и да прецака работата,но за други е единственото спасение да извадят някакъв мед.
    Да то и аз основно на него се надявам, мисълта ми беше че колкото повече мед се предлага на пазара, толкова повече цената му пада, точно заради тези "другите" дето се занимават с пчели между другото и всеки допълнителен лев дошъл от тях им е добре дошъл.

  10. #630
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Цени от 5 лева нагоре са много добри, но слънчогледа сигурно ще прецака работата, като го гледам колко разновъзрастен е по нашия край .......
    Имаш ли идея какво си написал?

 

 
Страница 63 от 496 ПърваПърва ... 1353616263646573113163 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •