Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 465 от 496 ПърваПърва ... 365415455463464465466467475 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,641 до 4,650 от общо 4956
  1. #4641
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    И освен това неумееики да си правят сметката съсипват сектора и пречат на умеещите. Цитирам по памет
    На мека ракета космоса и' гъст!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #4642
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    И в моя регион изкупна цена на едро 3.60 лв. За килограм,при тази цена си покривам разходите и като си сметна трудът съм на загуба, догодина ще намаля бройката на кошерите та поне да ми е по малко блъскотията!

  3. #4643
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Ако не е проблем за теб (да вметна - не е заяждане), как определяш (дефинираш) разхода за производство на 1 килограм пчелен мед.

    Знам, че преди 100 години Матеев беше започнал да прави изчисления...ама май, доникъде не се стигна...
    На мен ми излиза 4.50 разхода и 50ст. печалба на кг. мед. Мен бензина ме товари и купувам био глупости ! Аз съм пълен глупак за 50-100 лева на месец се изгърбвам от работа, ама пуста краста не мога да се откажа.

  4. #4644
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    И в моя регион изкупна цена на едро 3.60 лв. За килограм,при тази цена си покривам разходите и като си сметна трудът съм на загуба, догодина ще намаля бройката на кошерите та поне да ми е по малко блъскотията!
    Апитрейд купуват на 3,80 лв, а те са долу горе в твоя район. И в мой район е такава цената за букета на местния изкупвач.

  5. #4645
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Една кутия цигари струва 5,20лв. - демек жена ми изпушва всеки ден по кило и половина мед - е какъв ми е стимула да се занимавам??...не съм профи - любител съм, но тежко и горко на тези, които разчитат само на доходи от пчеларство!!!....догодина ще се пробвам да продам 10-15 МПС, и това да ми е кирията от пчелите за сезона, няколко тенекии мед за познати и приятели - и дотам...фантазирах си и аз разни трицифрени бройки, втори пчелин - не става в тази държава явно, ченгетата-пенсионери от ДС ще ни морят здраво още много години!!!

  6. #4646
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Помен и трябва на цената и молебен.....
    https://youtu.be/vNir873bxGM
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #4647
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... ама пуста краста не мога да се откажа.
    Обичам да цитирам приятели...

    "...Без страст, няма красота...." ДК

    Както го е казал Буда и добре перифразирано от Д. Кришнамурти - "...любовта създава страдание..."

    Привързаността към пчелите, любовта и страстта при неуспехи, могат да доведат до значителни сътресения,....но искрено се надявам след известно време да останем само "любовчиите" и да се наслаждаваме на страстите.

    Не съм го правил до сега, но следващата сезон ще се опитам да си засека парични баланс.........(дал Кольо, зел Кольо), Надявам се разходите да са по-малки от приходите , че иначе си е иб..о майката.

  8. #4648
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Апитрейд купуват на 3,80 лв, а те са долу горе в твоя район. И в мой район е такава цената за букета на местния изкупвач.
    Като ида да им го закарам до Пловдив тоя мед и тези 20стотинки по висока цена изчезват в разход за гориво,обмислях да им го закарам медът но ще бъде просто безпредметно

  9. #4649
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Като ида да им го закарам до Пловдив тоя мед и тези 20стотинки по висока цена изчезват в разход за гориво,обмислях да им го закарам медът но ще бъде просто безпредметно
    Ако закараш един тон от Стара Загора до Пловдив си мисля, че има сметка. За 100-150 кила си точно. 2-3-5 тона си е на печалба дори и с камион.

  10. #4650
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Като ида да им го закарам до Пловдив тоя мед и тези 20стотинки по висока цена изчезват в разход за гориво,обмислях да им го закарам медът но ще бъде просто безпредметно
    Като им го закараш до Пловдив ти дават 4 лева така че пак си напред с 20 стинки.

 

 
Страница 465 от 496 ПърваПърва ... 365415455463464465466467475 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •